Tarasy

Życie na zewnątrz stało się proste: tak urządzasz salon na świeżym powietrzu!

Zewnętrzny salon taras-jadalnia-teak-meble-staw

Kiedy wiosna zwiastuje pierwsze tulipany, żonkile i melodyjny śpiew ptaków, wzrasta chęć przebywania na świeżym powietrzu. Teraz nadszedł czas, aby zająć się projektem balkonu i tarasu, abyś wkrótce mógł cieszyć się przytulnym miejscem na zewnątrz. Pokażemy Ci, jak urządzić atrakcyjny i zachęcający salon na świeżym powietrzu.

Aranżacja salonu na zewnątrz – Podziemie

Zewnątrz salon-podłogi-taras-wpc-taras-latarnie

Bez względu na to, czy jest to balkon, czy taras: aby na zewnątrz było naprawdę pięknie, potrzebna jest przyjemna powierzchnia. W końcu przebywanie na świeżym powietrzu jest dwa razy przyjemniejsze, gdy możesz chodzić boso, nie uszkadzając stóp. Salon pod gołym niebem może być szczególnie przytulny dzięki dywanom zewnętrznym. Są wykonane z wytrzymałych materiałów i przez długi czas wytrzymują codzienne promieniowanie UV i wilgoć. Ale dywany na zewnątrz są dobre nie tylko dla stóp. Jednocześnie można go wykorzystać do odgraniczenia od siebie różnych stref i np. optycznie oddzielić strefę wypoczynkową od leżanki na popołudniową drzemkę. W naszym artykule z 48 wzorami zebraliśmy inspirujące przykłady dywanów outdoorowych i wskazówki dotyczące ich zakupu.

Konfiguracja salonu na zewnątrz – Meble

Zewnątrz salon rattan-meble-fotel-stołek-szary

Oczywiście salon na świeżym powietrzu nie może obejść się bez mebli. Tutaj powinieneś wybrać produkty wysokiej jakości, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także są trwałe. Oszczędza to pieniądze na dłuższą metę i możesz cieszyć się inwestycją przez długi czas. Szczególnie odpowiednie są meble ogrodowe wykonane z drewna. Dzięki swojemu naturalnemu charakterowi sprawiają, że przejście między domem a ogrodem jest idealne. Masz wybór pomiędzy szeroką gamą gatunków drewna. Chociaż tak zwane drewno konstrukcyjne jest szczególnie niedrogie i jest już używane przez wielu sprzedawców mebli ogrodowych, generalnie należy wybierać drewno twarde. W przeciwieństwie do drzew iglastych są znacznie trwalsze i mniej wrażliwe na wpływy zewnętrzne, takie jak sinizna (odbarwienie drewna w wyniku ataku grzybów), promieniowanie UV i wilgoć. Zalecane są następujące rodzaje drzew liściastych:

Dąb, Akacja, Liny, Eukaliptus
Zalety niezwykle wytrzymały całkiem trudny nie wymaga impregnacji
wspaniały wygląd odporny na warunki atmosferyczne stabilny elegancki
łatwa w pielęgnacji wytrzymały wytrzymały tani
wytrzymały nie wymaga impregnacji wysoka wytrzymałość wytrzymały
naturalna ochrona przed sinizną odporny na warunki atmosferyczne
niekorzyść drogi Wysiłek konserwacyjny Odbarwienie wrażliwy
ciężki w potrzebie opieki

Praktyczne i wysokiej jakości meble ogrodowe wykonane z litego drewna akacjowego i eukaliptusowego można znaleźć na przykład w Ikei. Grupa ma również w swoim repertuarze szeroki wachlarz projektów na 2017 rok. Robiąc zakupy online warto skorzystać z okazji, a kupując z voucherami, poszukaj odpowiednich Oferty Ikea i kody kuponów Miej oko. Portal voucherów zawiera aktualne promocje ze szwedzkiego sklepu meblowego, które pozwalają na dodatkowe oszczędności przy zakupie artykułów Ikea. Dzięki temu możesz nabyć meble ogrodowe wykonane z odpowiedniego drewna w atrakcyjnych cenach. Ewentualnie warto zajrzeć do regionalnych sklepów meblowych. Szczególnie wiosną detaliści prezentują kreatywne kolekcje na każdy gust.

Wskazówka: Chroń meble ogrodowe z pokrowcami przed wilgocią, aby przedłużyć ich żywotność.

Tekstylia dla większego komfortu

Zewnętrzny salon taras-tekstylia-komfort-bielizna stołowa

Tekstylia dekoracyjne są koniecznością w salonie na świeżym powietrzu. Poduszki, koce i obrusy wykonane z kolorowych tkanin natychmiast dodają komfortu na każdym balkonie i tarasie. Przy wyborze zwracaj uwagę na niewrażliwe materiały. To, czy wybierzesz produkty wodoodporne, zależy od Ciebie. Z reguły wodoodporne poduszki do siedzenia i tym podobne są znacznie droższe. Konwencjonalne tekstylia ogrodowe są tańsze i można je łatwo chronić przed deszczem, przechowując je w wodoodpornym pudełku. Oszczędza to pieniądze, a jeśli użyjesz ławki ze schowkiem, możesz sprytnie połączyć przestrzeń do przechowywania z dodatkowym siedziskiem.

Zacienienie

Zacienienie salonu na zewnątrz-zadaszenie-parasol-leżanka wisząca

Salon, który charakteryzuje się nieznośnym upałem, nie jest przyzwyczajony do długiego przebywania. Dlatego musisz zapewnić wystarczający cień. Jest na to wiele możliwości. Podczas gdy parasol oferuje maksymalną elastyczność, ponieważ można go ustawić prawie w dowolnym miejscu i dostosować do ilości światła słonecznego, markiza zamontowana na stałe zapewnia maksymalny komfort. Alternatywy, takie jak żagle słoneczne czy pawilony, również mają swoje zalety. W naszym artykule na temat ochrony przeciwsłonecznej w ogrodzie znajdziesz 30 kreatywnych pomysłów na zacienienie. Z pewnością coś odpowiedniego dla Twoich potrzeb.

Rośliny i dekoracje

outdoor-salon-dekoracja-tarasu-rośliny-kolorowe-donice

Aby harmonijnie przejść z mieszkania na teren na zewnątrz, powinieneś zaaranżować odpowiednie rośliny. Wprowadzają zieleń natury do salonu na świeżym powietrzu i gwarantują naturalny urok. A co z Sadzenie balkonu Należy zauważyć, że magazyn Schöner Wohnen podsumował to w Internecie. Wyjaśnia się między innymi: „Niektóre rośliny balkonowe powracają przez kilka lat, a nawet przetrwają zimę i mróz bez uszkodzeń. Takie rośliny są szczególnie odpowiednie dla ogrodników hobbystów, którzy nie chcą co roku inwestować dużo czasu w zazielenienie balkonu.”

Oprócz roślin elementy dekoracyjne umiejętnie uzupełniają salon na świeżym powietrzu. Romantyczne latarnie, drewniane przedmioty lub bajkowe lampki już teraz mogą zrobić dużą różnicę i zamienić każdą część wypoczynkową na zewnątrz w przyjemną oazę. W naszym poradniku „Zrób własne dekoracje ogrodowe” pokazaliśmy, że dekoracja zewnętrzna nie musi kosztować fortuny. W artykule pokazujemy wiele świetnych pomysłów na wykonanie wspaniałych przedmiotów dekoracyjnych ze starych przyborów kuchennych.