Tarasy

Pośrednie oświetlenie tarasowe – pełen komfort na tarasie/balkonie

Pośrednie oświetlenie tarasowe - taras - balkon - oświetlenie podłogowe - odeskowanie

W miesiącach letnich taras i balkon stają się drugim pokojem dziennym. Kto nie lubi długich letnich wieczorów na świeżym powietrzu? Spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu, a jednocześnie w przytulnej atmosferze i relaks przy lampce wina to po prostu coś, o czym marzy każdy po stresującym dniu w pracy. Dzięki dobrze przemyślanemu planowaniu oświetlenia teren zewnętrzny jest wpisany w scenę. W zależności od przeznaczenia tarasu możliwe są bardzo różne koncepcje oświetlenia. Różne rodzaje oświetlenia można z powodzeniem i pięknie łączyć tak, aby w godzinach wieczornych nie zabrakło światła. W przypadku oświetlenia zewnętrznego i wzornictwa obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej! To właśnie niskie poziomy mocy tworzą przyjemną, przytulną atmosferę. Pośrednie oświetlenie tarasowe zapewnia optymalny komfort na tarasie i balkonie. W tym poście przedstawiamy 13 sposobów, dzięki którym taras może stać się przytulnym miejscem, które pasuje również do reszty wystroju domu.

Rozszerz salon o pośrednie oświetlenie tarasu

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-balkon-podłoga-rośliny

Starannie zaplanowane i przemyślane pośrednie oświetlenie tarasu umożliwia rozszerzenie salonu na zewnątrz i zapewnia płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem. Zaprojektowane są indywidualne strefy i piękne punkty świetlne. Wpuszczone miejsca w posadzce, kinkiety orientacyjne, a także akcentujące i rozproszone światło można ze sobą harmonijnie łączyć. Zainstalowane tylko w określonych miejscach, tworzą piękne kontrasty światła-ciemności, które ożywiają okolicę. Meble ogrodowe, przedmioty i rośliny stają się zabawnymi akcentami świetlnymi. Dzięki optymalnemu oświetleniu, ale nie oślepiającemu, wrażenie salonu na świeżym powietrzu jest ponownie wzmocnione.

Nowoczesne i funkcjonalne pośrednie oświetlenie tarasowe: LED

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-balkon-dachowy-taras-ciepłe jasne

W salonie, a także na tarasie lub balkonie atmosfera świetlna jest szczególnie przyjemna, jeśli światło jest emitowane pośrednio i nie oślepia. Niezbędna jest również odpowiednia temperatura barwowa, która idealnie powinna być ciepła bielą. Efektywność energetyczna nie jest ostatnia. Zastosowanie pośredniego oświetlenia tarasowego LED oddaje wszystkie te punkty. Lampy mogą być montowane na stałe lub wymienne.

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-podłoga-balkonu

Nowoczesne wzornictwo lamp rozwijało się nieprzerwanie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wiele osiągnięto w zakresie systemów oświetleniowych i efektywności energetycznej. Lampy LED zużywają mniej energii niż tradycyjne lampy i możesz zaoszczędzić do 70% energii elektrycznej. Oprócz faktycznego zadania polegającego na przekazywaniu światła, światła przyciągają teraz również wzrok. Dzięki niewielkim rozmiarom, wysokiej wydajności i wykonaniu z wytrzymałych materiałów, lampy zewnętrzne są doskonale chronione przed żywiołami. Dodatkowo możliwy jest prosty i niezwykle elastyczny montaż. W zależności od sytuacji niektóre modele można dobrze schować w donicach lub pod zielenią tak, aby były ledwo widoczne w ciągu dnia.

Pośrednie oświetlenie tarasowe – linie montażowe i zasilające

pośrednie-oświetlenie-tarasowe-led-taras-balkon-ściana-stal corten

Zwłaszcza w przypadku pośredniego oświetlenia tarasowego, chcesz stworzyć efekt, w którym zastosowane światła będą działać tylko wieczorem i powinny pozostać ukryte w ciągu dnia. W tym celu wszystkie przewody zasilające należy ułożyć w taki sposób, aby nie było ryzyka potknięcia. Kable mogą być niebezpieczne, szczególnie w ciemności. Oczywiście brzydko wygląda też, jeśli na wysokiej jakości drewnianej lub kamiennej podłodze leżą kable. Oświetlenie mobilne to dobry wybór. Zapewniają piękne akcenty świetlne, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo i orientację. Niezależnie od tego, czy są to lampy LED czy halogenowe, przy wyborze należy upewnić się, że oświetlenie tarasowe spełnia co najmniej klasę ochrony IP44. Zapewnia to ochronę przed deszczem i kurzem.

Pośrednie oświetlenie tarasu na ziemi dla lepszej orientacji

pośrednie-oświetlenie-patio-patio-balkon-basen-podłoga spoty

Nierzadko zdarza się, że na tarasy prowadzi się kilkoma schodkami. Czasami dzieje się to po ciemku, więc kroki są ledwo widoczne. Trzeba szukać drogi i nagle się potknąłeś. Właśnie dlatego odpowiednie oświetlenie podłogowe zapewnia przede wszystkim lepszą orientację. Do oświetlenia schodów zwykle wystarcza kilka małych plamek osadzonych w ziemi. Jednak zawsze muszą być zainstalowane w taki sposób, aby nie oślepiały oczu.

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-balkon-widok-drewniany taras

Szczególnie pięknie wygląda, gdy wpuszczane światła LED w podłodze otaczają taras. Zapewnia to nie tylko dobrą atmosferę, ale także podkreśla przeszkody. Na przykład spoty LED są wbudowane w schody tarasowe.

Dekoracyjne pośrednie oświetlenie tarasowe

pośrednie-oświetlenie-patio-led-patio-balkon-światła-dekoracyjne-żarówka

Dla tych, którzy lubią zabawę i idealne na przyjęcia w ogrodzie, najlepszym wyborem będzie dekoracyjne pośrednie oświetlenie tarasowe. Kule świetlne, bajkowe lampki i lampiony LED wyczarują wystarczająco ciepłego światła, a także zapewniają wesołą atmosferę. Są teraz dostępne w różnych kształtach i kolorach. Wiele lekkich obiektów służy nie tylko do oświetlenia tarasu, ale także jako akcenty i elementy stylu. Wystarczy kilka z nich, aby wygenerować wystarczającą ilość światła pośredniego. Tutaj przedstawiamy kilka współczesnych wzorów.

Pośrednie oświetlenie tarasowe – kule świetlne Ex-Moon

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-balkon-dekoracja-kula

Ex-Moon to zewnętrzna lampa podłogowa firmy In-es.design. Wykonany jest ze specjalnego materiału – Nebulite®, który zasadniczo składa się z żywicy i włókien szklanych i jest całkowicie niewrażliwy na kurz i wodę. Wyjątkowa lampa inspirowana jest księżycem, od którego pochodzi nazwa. Unikalna powierzchnia i rozproszone światło, które emituje, bardzo przypominają księżyc widziany z Ziemi. Lampa dostępna w różnych rozmiarach – 50 cm ø, 70 cm ø i 120 cm ø. Wygląda bardzo elegancko i szczególnie pięknie, gdy zestawi się kilka sztuk.

Kinkiety na taras

pośrednie-oświetlenie-patio-patio-balkon-ściana-led

Bez wątpienia kinkiety zajmują niezwykle mało miejsca i umożliwiają oświetlenie niewielkich tarasów i balkonów. Lampa zamontowana na ścianie była kiedyś funkcjonalna i jasna, ale niezbyt przytulna i emocjonalna. Dziś kinkiety dają przyjemną, ciepłą atmosferę świetlną, która kojarzy się z salonami. Jednocześnie umożliwia to ustawienie pionowych akcentów świetlnych w określonych punktach.

Pośrednie oświetlenie tarasowe wygląda jak ściana dekoracyjna – Lum do wnętrz i na zewnątrz

pośrednie-oświetlenie-patio-led-patio-balkon-ścienna-lampa-projektowa

Lum to miedziany system okładzin ściennych ze zintegrowanymi światłami. Może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jego rozmiar jest zmienny. Możesz pokryć nim całą ścianę lub zaprojektować lampę podłogową. Specjalna obróbka materiału i ciepłe światło tworzą niepowtarzalny, artystyczny efekt, który w żadnym wypadku nie pozostaje niezauważony.

pośrednie-oświetlenie-patio-led-patio-balkon-ściana-projekt

Pośrednie oświetlenie patio: wniosek

pośrednie-oświetlenie-patio-led-patio-balkon-kominek-ambient

Aby stworzyć idealną atmosferę na zewnątrz, zastosowano mieszankę stałych opraw wpuszczanych i mobilnych lamp do oświetlenia zewnętrznego. To, które oświetlenie zewnętrzne ostatecznie wybierzesz, jest oczywiście kwestią gustu, ale zależy to również od otoczenia. Jednak zawsze należy unikać olśnienia. W tym celu konsultanci oświetleniowi zalecają stosowanie pośredniego oświetlenia tarasowego i ciepłej temperatury światła. Nowe typy lamp zewnętrznych działają teraz prawie wyłącznie w technologii LED, co zapewnia długowieczność i energooszczędność.

pośrednie-oświetlenie-tarasu-led-taras-balkon-drewno-dach-taras-podłoga