Tarasy

Pomysły na ścianki działowe na taras – tak zyskujesz prywatność i ochronę dźwięku

Zapewnienie odpowiedniej prywatności we własnym ogrodzie jest naprawdę ważne. W końcu chcesz móc się opalać, czytać lub rozmawiać w spokoju bez niepokoju oczu nieznajomych. Ale zwłaszcza jeśli mieszkasz w rzędzie lub bliźniaku, może to być wyzwaniem. Chcesz zachować swoją prywatność, zwłaszcza na tarasie. I tu z pomocą przychodzą ścianki działowe patio. Jest ich mnóstwo – wykonanych z drewna, gabionów, szkła, stałych lub mobilnych … Zebraliśmy kilka pomysłów i wskazówek dotyczących ścianek działowych na patio, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Pomysły na partycje patio & Wskazówki — Przestrzegaj lokalnych przepisów!

Pomysły na ścianki działowe na taras - ściany z roślinami dla zielonej atmosfery w salonie

Każdy kraj związkowy ma swoje własne przepisy, a każde miasto i gmina ma własne przepisy. Ważne jest, aby je obserwować, aby nie trzeba było nagle ponownie usuwać swojej pięknej, nowej partycji. Dlatego poinformuj się z wyprzedzeniem o odpowiednich sąsiednich przepisach (NachbG) w odpowiednim urzędzie ds. przepisów budowlanych. Tam dowiesz się, jak wysoka może być taka ścianka działowa, kto musi w niej brać udział i jakie materiały są dozwolone. Może więc być tak, że decydujące są warunki lokalne. Na przykład, jeśli ściany działowe z cegły są powszechne w Twojej okolicy i kształtują ogólny wygląd, najprawdopodobniej będziesz musiał odpowiednio postępować. Takie rozwiązania są szczególnie korzystne, gdy nie możesz dojść do porozumienia z sąsiadem. W takim razie regulamin jest Twoim rozwiązaniem.

Zaprojektuj zieloną przegrodę patio

Wysokie żywopłoty jako tło na taras

Ci, którzy cenią dużo zieleni, mogą oczywiście zdecydować się na pomysły na ścianki działowe na patio z roślinami. To, czy posadzisz nieprzezroczyste żywopłoty (w niektórych gminach jest to nawet obowiązkowe), czy wybierzesz wysokie krzewy i krzewy, zależy od tego, czy cenisz również kwiaty. Dużą popularnością cieszą się również rośliny pnące, które można hodować na pomocy wspinaczkowej.

Krata z roślinami pnącymi dla ładnego ekranu prywatności

W zależności od tego, jaki rodzaj roślin wybierzesz, będziesz musiał chwilę poczekać, aż urosną wystarczająco duże, aby były wystarczająco nieprzejrzyste. Możesz kupić już wyrośnięte rośliny, ale jest to również droższa opcja. Możesz też połączyć mniejsze rośliny z podwyższoną grządką, która automatycznie je unosi. Powinieneś również rozważyć, czy potrzebujesz osłony prywatności w chłodniejszych miesiącach i rozważyć to przy wyborze roślin, ponieważ nie wszystkie rośliny są wiecznie zielone.

Pomysły na tarasowe ścianki działowe z roślinami - żywopłoty zapewniają naturalną ochronę prywatności

Pomysły na zielone przegrody na patio są bez wątpienia bardzo ładne. Pamiętaj jednak, że oczywiście bardzo potrzebują opieki. Niektóre muszą być regularnie przycinane lub tracą liście i kwiaty, które trzeba zamiatać. Nierzadko zdarza się również, że przyciągasz owady – coś, co nie wszystkim się podoba i o czym musisz porozmawiać z sąsiadem. Ponadto pomysły na ścianki działowe na patio oparte na roślinach również nie są szczególnie dźwiękoszczelne.

Romantyczne pomysły na przegrody na patio z pomocami wspinaczkowymi dla roślin

Przykładami odpowiednich roślin są:

 • Porzeczka krwi
 • Bukszpan
 • Deut
 • gruszka kamienna
 • Forsycja
 • Kolkwitzie
 • Drzewo życia
 • Tuleja rurowa
 • Wspaniały spar
 • Jaskier (Kerrie)
 • Tuja
 • Dzikie róże
 • Weigela

Pomysły na tarasowe ściany działowe wykonane z drewna

Pomysły na tarasowe ściany działowe wykonane z drewna - Oddziel taras od strefy wejściowej

Istnieje kilka świetnych pomysłów na ściany działowe patio wykonane z drewna, które można dostosować do każdego stylu patio. Klasyczne ogrodzenie z wikliny można wybrać z gałęzi, które można nawet samemu utkać. Ale możliwe są również inne warianty. Na przykład nowoczesne modele można budować z cienkich pasków lub kupować gotowe. Ale klasyczne deski są również idealne i można je mocować w pionie lub poziomie, zgodnie z życzeniem. Zwróć uwagę na właściwy rodzaj drewna! Wybierz typ, który jest odporny na warunki atmosferyczne, aby jak najdłużej cieszyć się ekranem prywatności.

DIY pomysły na partycje patio z drewnianymi deskami i doniczkami jako dekoracja

Bardzo praktyczne jest to, że można zaprojektować również osłonę prywatności do domu bliźniaczego na tarasie. Jeśli ściana jest dla Ciebie zbyt pusta i nudna, możesz udekorować ściankę działową dekoracją na przykład na tarasie. Ustaw półki, na których możesz wystawić figurki, powiesić latarnie lub bajkowe światła lub rośliny sygnalizacyjne. A może posadzisz ściankę działową na tarasie? Nadają się do tego ogrody wertykalne, ale także skrzynki na kwiaty do zawieszenia.

Metal, PCV i szkło jako materiały dające poczucie nowoczesności i szlachetności

Pomysły na ścianki działowe tarasowe wykonane ze szkła dla częściowej ochrony prywatności na podwyższonym tarasie

Prawdopodobnie widziałeś już różne pomysły na ścianki działowe patio wykonane ze szkła. Bez wątpienia szkło jest jednym z najpiękniejszych materiałów do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wygląda elegancko i nowocześnie, a w postaci tarasowej ścianki działowej do domu w zabudowie szeregowej szybko staje się elementem dekoracyjnym, który jest nie tylko użyteczny. Ale: szkło jest tylko częściowo nieprzezroczyste. Ponieważ zależy Ci na prywatności, oczywiście wybierzesz nieprzezroczyste szkło matowe. Jednak wciąż trzeba rozpoznać sylwetki, o czym należy pamiętać, rozważając szkło.

PCV i stal corten łączą się z motywami na tarasie dla prywatności

Z drugiej strony PVC jest niedrogim, łatwym w pielęgnacji i dość wytrzymałym materiałem, który jest również bardzo popularny i niezawodnie chroni przed ciekawskimi oczami. Ponieważ jest oferowany w szerokiej gamie kolorów, w tym imitacji drewna, każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy stoi samotnie jako duży panel, czy jako mocowanie do ściany murowanej w celu jego podniesienia, w postaci siatki lub kraty – zapytaj o najlepsze dla swoich potrzeb.

Brązowe metalowe ogrodzenie w połączeniu z drewnianymi parawanami i pergolą

Metal jest tak samo trwały i praktyczny jak materiał. Szczególnie popularne są aluminium i stal nierdzewna. Ten ostatni jest również dostępny w pięknym, rdzawym wyglądzie, który pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylów ogrodowych.

Pomysły na tarasowe ściany działowe wykonane z metalu - stal Corten dla szlachetnego wyglądu rdzy

Metalowy ekran prywatności na taras i ogród

Pomysły na przegrody patio do wąskich ogrodów z metalowymi ogrodzeniami

Gabiony

Połącz drewno i gabiony, aby uzyskać wysoki ekran prywatności

Gabiony są również nowoczesne, odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymałe. Kolejną zaletą ogrodzeń gabionowych jako pomysłów na przegrody na patio jest to, że są one również dźwiękoszczelne. Składają się z drucianych koszy, które zazwyczaj wypełnione są kamieniami, ale nie tylko. W zależności od wysokości dozwolonej dla przegrody patio i tego, jak wysoko chcesz ją zbudować, konieczne może być również wykonanie fundamentu.

Wypełnij maty barowe kruszonym kamieniem, aby uzyskać cienką ściankę działową i podwyższone łóżko

Ponieważ gabiony mogą okazać się dość bujne, jako ściankę działową dla bliźniaka i tarasu można zastosować również tzw. maty barowe. Maty barowe to siatki, które układa się parami w dowolnej odległości od siebie, a następnie wypełnia. Z wizualnego punktu widzenia są takie same jak gabiony, tylko w węższej wersji. Właściciele domów i ogrodów zamiast kamyków i żwiru chętnie wybierają do nadzienia korę z drzewa lub łupiny orzecha kokosowego. To kwestia gustu. W końcu otrzymujesz ścianę na taras bez konieczności murowania. Gabiony i maty barowe są zatem bez wątpienia bardzo praktycznymi i szybkimi w montażu pomysłami na ścianki działowe na patio, jeśli lubisz nowoczesny wygląd.

Taras otoczony murem

Pomysły na ceglane przegrody na patio - Biała cegła na patio

Bez wątpienia ściana zapewnia najlepszą prywatność i ochronę przed hałasem. Jeśli taras jest zamurowany, otrzymujesz niezwykle solidną i niezawodną ściankę działową, dla której istnieją różne opcje projektowe. Do wyboru są różne materiały, dzięki którym można zrealizować pomysły na ścianki działowe na patio w szerokiej gamie stylów. Klasyka to chyba cegła. Z kolei beton licowy jest bardzo popularny w nowoczesnych i minimalistycznych stylach architektonicznych, podczas gdy naturalny kamień nadaje ogrodowi śródziemnomorski charakter i jest idealny do naturalnych projektów ogrodów. Zaplanuj wysokość nie większą niż 60 do 80 cm, ze względów czysto statycznych.

Pomysły na tarasowe ścianki działowe ze ścianą do siedzenia i basenu

Za pomocą muru z zaprawy możesz zbudować wyższą ścianę. Możliwe jest tutaj 1,80 cm, ale wtedy o grubości pełnej 30 cm i stabilnym fundamencie. Jest to ważne, aby ciężar dobrze znosił, a ściana tarasu przez długi czas służyła jako osłona prywatności. W przeciwnym razie jest całkiem możliwe, że w pewnym momencie nagle się przewróci. Dlatego zdecydowanie zalecana jest opinia eksperta. Tak czy inaczej, potrzeba dużo miejsca na pomysły murowanych ścian działowych na patio, które należy wziąć pod uwagę.

Mur z cegły z drewnianym ogrodzeniem kratowym w tradycyjnym ogrodzie

Więcej fajnych pomysłów na ścianki działowe na patio

Pomysły na tarasowe ściany działowe wykonane z drewna - przymocuj deski poziomo

Drewniana ściana wyposażona w półkę

Ogrodzenie prywatności wykonane z drewna w kolorze szarym z półką DIY na dekoracje

Prosty drewniany ekran prywatności w dwóch kolorach

Pomysł na ochronę prywatności z ogrodzeniem prywatności dla domów szeregowych i bliźniaków

Stal Corten na tarasie jako ścianka działowa do domu w zabudowie bliźniaczej

Osłoń małe tarasy stalą kortenową w kolorze rdzy

Mały ogród w zabudowie szeregowej chroniony przed wzrokiem ciekawskich

Mały ogród miejski z tarasem i ścianami działowymi do sąsiada wykonanymi z drewna

Chroń taras w bliźniaku drewnianymi belkami

Nowoczesne pomysły na przegrody tarasowe dla domów w zabudowie bliźniaczej z pionowymi drewnianymi belkami

Taras z półwysokim murkiem i drewnianym płotem

Murek i listwy drewniane z pnączami jako ochrona na tarasie

Pomysły na ścianki działowe DIY ze zintegrowaną półką na doniczki

Półka i przegroda w jednym - praktyczny pomysł na osłonę prywatności z miejscem na doniczki

Betonowa ściana do połowy wysokości do sąsiadów i bloki na basen

Gładka betonowa ściana w kolorze białym chroni przed obcymi osobami na tarasie i przy basenie

Krata na półokrągły taras

Półokrągły taras z drewnianymi kratami dla naturalnego wyglądu

Połącz ceglany mur i stal kortenową

Połącz murowane ścianki działowe tarasowe z innymi materiałami - wycinane laserowo panele Corten

Zapleć ogrodzenie gałązkami

Plecione ogrodzenie zrób to sam jako przegroda do sąsiedniego ogrodu

Nowoczesne drewniane ścianki działowe i panel wycinany laserowo

Fajne pomysły na ścianki działowe patio z panelami wycinanymi laserowo i drewnianymi ekranami prywatności

Fajny pomysł na projekt z motywami fotograficznymi

Fajny projekt betonowych ścian z motywami fotograficznymi

Kolorowe ścianki działowe i ogrodzenia

Kolorowa ścianka z malowanych desek na podwyższonym łóżku

Do pomysłów na przegrody na patio – gabiony jako izolacja akustyczna z kamieniem

Pomysły na ścianki działowe tarasowe z gabionami - połącz metal i kamień

Nowoczesny w kolorze białym wykonany z betonu na mały taras na podwórku

Biała ścianka działowa na tarasie w nowoczesnym podwórku

Mur z cegły i drewniana krata

Posadź ceglaną ścianę i połącz ją z drewnianą kratą

Siatka aluminiowa do sadzenia w połączeniu z podwyższonymi grządkami

Aluminiowe panele do sadzenia jako pomoce wspinaczkowe i ekrany prywatności