Tarasy

Parawany tarasowe – świetne pomysły na tę praktyczną dekorację

taras prywatności ekran stalowy drewniany bar kanapa

Taras to idealne miejsce na relaks w ciepłe dni w roku. Aby było to jednak w pełni możliwe, powinieneś czuć pewną dozę prywatności. Jeśli Twój taras jest widoczny dla innych osób, nie jest to gwarantowane. W takim przypadku możesz mieć jeden Ochrona prywatności tarasu by pomóc i wyposażyć w nią Twój taras.

Masz do tego wiele możliwości. Oprócz ścianek ochronnych, które od razu przyjdą do głowy, istnieje możliwość zastosowania rolet czy nowoczesnych markiz. W tym artykule chcielibyśmy pokazać, które wersje praktycznego ekranu prywatności tarasu są dla Ciebie dostępne.

1. Osłony tarasowe wykonane z drewna

Taras ekran prywatności paski z drewnianych żaluzji zaprojektuj żywopłot

Szczególnie ładne są ściany parawanowe wykonane z drewna lub wierzby. Mogą być wykonane z dowolnego rodzaju drewna, w tym z bambusa, aby uzyskać egzotyczny wygląd. Drewniany parawan tarasowy składa się zwykle z ramy i pojedynczych listew, które są przymocowane w taki sposób, aby nie zasłaniały w 100 procentach widoku. W przeciwnym razie z pewnością poczujesz się przygnębiony i nie lubisz przebywać na tarasie?.

Nowoczesne drewniane listwy dla ochrony prywatności

Taras ekran prywatności nowoczesny styl listwy drewniane skrzynka na kwiaty wiecznie zielone belki stalowe

Dodatkowym atutem jest to, że dzięki powstającym otworom, parawan tarasowy doskonale sprawdzi się również jako rusztowanie dla pnączy. Poszczególne paski mogą również dawać różne wzory, w zależności od tego, czy są przymocowane poziomo, pionowo czy ukośnie. Drewno należy konserwować poprzez regularne malowanie. Masz jednak możliwość dowolnej zmiany koloru osłony prywatności, dzięki czemu możesz dostosować ją do nowego stylu nawet po pracach renowacyjnych na tarasie.

Ochrona prywatności tarasów – 38 pomysłów na Twoją prywatność w ogrodzie

Ochrona prywatności w ogrodzie – konstrukcje drewniane i ogrodzenia prywatności

108 pomysłów na projekt tarasów, tarasów dachowych & balkon

Ogrodzenie prywatności na taras

taras ekran prywatności pomysł na ogrodzenie podniesione łóżko fontanna z płytek kamiennych

Zakrzywiony ekran prywatności

taras prywatności ekran jesienny płot pomysł na drewno miejsce do siedzenia

Ekran prywatności jako krata

taras-prywatny-ekran-drewno-kratowy-dekoracja-ściany

Nowoczesny ekran prywatności

Taras-prywatność ogrodzenie-drewno-podniesione łóżka-sadzenie

Ekran w wyglądzie siatki

taras-prywatny-ekran-drewniany-kratowy-ściana

2. Ochrona prywatności tarasu z ekranami

Taras-ekran prywatności-ekran składany z drewna

Romantyczne ścianki działowe wracają do mody i to nie tylko w pomieszczeniach. Zaletą tego rodzaju parawanu jest to, że można go dostosować w zależności od potrzeb. Może to być zarówno materiał naturalny, jak i plastik. Charakterystyczne są dla niego właściwości składania. W ten sposób masz również możliwość indywidualnego określenia, ile miejsca ma zajmować lub chronić.

Paravent parawan wykonany z drewna

taras-prywatny-parawan-drewniany-składany-parawan

Możliwe są również różne projekty z plastikowymi ekranami. Spójrz na przykład, jak skuteczny jest ten biały ekran, który wydaje się być zrobiony z nieregularnie naciągniętego sznurka.

taras-prywatny-ekran-metal-biały-rośliny pnące

3. Plastikowe ekrany prywatności na tarasy

Plastikowa siatka ekranu prywatności tarasu

Jak już zapewne możesz sobie wyobrazić, możliwości projektowania z użyciem plastiku są praktycznie nieograniczone. Za pomocą plastiku można imitować wzory typowych dla drewna dla zasłony tarasowej lub tworzyć abstrakcyjne warianty. Co więcej, nie wymagają one takiej pielęgnacji, jak drewniane osłony tarasowe. Dzięki temu regularne malowanie nie jest konieczne, a czyszczenie jest również łatwiejsze, ponieważ materiał można łatwo wytrzeć szmatką i wyczyścić łagodnym detergentem. Tworzywa sztuczne są bardziej odporne na warunki atmosferyczne i dlatego są popularnym wyborem również z tego powodu.

taras-prywatność-ekran-rattan-wiklina-ciemnobrązowo-czarny

Rattan, który jest inaczej znany z mebli ogrodowych, jest również bardzo popularny jako zasłona chroniąca prywatność na tarasie. Ma nowoczesny i przytulny wygląd i jest oferowany w różnych naturalnych odcieniach. Ten wariant jest szczególnie dobry, jeśli Twoje meble ogrodowe są również wykonane z rattanu. W ten sposób cała powierzchnia tarasu stanie się bardziej harmonijna.

Parawan na taras - płytki podłogowe z wikliny rattanowej

4. Tkaninowe ekrany tarasowe i rolety

taras-ochrona-prywatnosci-tkanina-rolety-zaslona-sloneczna

Równie praktyczne, jak się okazuje, są rolety, jak zasłony tarasowe, które mogą być wykonane z tkaniny, drewna lub bambusa. Bardziej nadają się jednak na werandę lub zadaszony taras, na którym można je powiesić. Rolety można w razie potrzeby opuścić lub ponownie podnieść, a w lecie zyskujesz nie tylko ochronę przed wzrokiem ciekawskich, ale także przed silnym słońcem. Możesz również zamocować nowoczesne żagle przeciwsłoneczne w taki sposób, aby zapewniały zarówno prywatność, jak i ochronę przed słońcem, pod warunkiem, że są wystarczająco duże. Po prostu podłącz go do podłoża lub np. do ogrodzenia otaczającego Twój taras.

taras-ochrona prywatności-zacienienie-rolety