Tarasy

Nowoczesny kominek tarasowy do dobrego samopoczucia – pomysły na przestrzeń zewnętrzną

nowoczesne pomysły na kominek na patio inspiracje ogrodowe

Posiadasz nowoczesną willę lub mieszkanie z werandą, ale nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego kominka na zewnątrz? Nowoczesny kominek tarasowy do relaksu lub wieczornych spotkań z przyjaciółmi, krewnymi i sąsiadami to ważny akcent w ogrodzie lub dziedzińcu Twojego domu. Zapoznaj się z naszymi sugestiami i daj się zainspirować.

Przede wszystkim oczywiście musisz dobrać odpowiednie meble ogrodowe do swojego gustu. Ważny jest nie tylko wygląd, ale także wygoda i odporność na warunki atmosferyczne. Piękny i nowoczesny kominek na patio sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał romantycznie i zapewni gościom dużo komfortu.

nowoczesny kominek patio czuć się dobrze inspiracje pomysły stal

Trendy się zmieniły. Tradycyjne kominki wymagały zbudowania solidnego fundamentu przed położeniem cegieł na rzeczywisty kominek. Dziś można je kupić w postaci gotowej, bez konieczności szeroko zakrojonej budowy lub montażu. Nowoczesny kominek tarasowy można zbudować z różnych materiałów. Obecnie kominki z kamienia, cegły i stiuku są budowane do użytku na zewnątrz, ale do produkcji wykorzystuje się również stal i ceramikę ogniotrwałą.

Nowoczesny kominek tarasowy do zapraszania na zewnątrz

nowoczesne pomysły na kominek na patio inspiracje designerskie podwórko

Możesz zamówić gotowy kominek na zewnątrz lub zlecić jego zabudowę. Najważniejsze jest to, aby projekt pasował do Twoich mebli ogrodowych i odpowiadał Twoim gustom. Rzuć okiem na poniższe przykłady, aby zorientować się, jak wyglądałby nowoczesny, pięknie zaprojektowany kominek tarasowy, specjalnie zaprojektowany do użytku na zewnątrz. Posiadanie dziedzińca z pewnością będzie wspaniałe, zwłaszcza gdy chcesz spokojnie cieszyć się towarzystwem znajomych. Zaproś swoich gości i przeżyj piękne chwile przed kominkiem.

nowoczesne-tarasowe-kominki-poznaj-dobrze-inspiracje-pomysly-launge

Przestronny ganek, taki jak ten, ma dużo miejsca na duży kominek. Nowoczesna architektura również wymaga takiego kominka i tam pięknie wygląda. Pasuje dokładnie z boku domu, a wygodna sofa i odpowiednio umieszczony fotel dopełniają całości. W dzisiejszych czasach do wyboru jest mnóstwo eleganckich i nowoczesnych wzorów. Ten wariant jest bardzo popularny i szczególnie dobry, gdy można go zamontować w ścianie takiej jak ta.

nowoczesne-tarasowe-kominek-poczuj-dobrze-inspiracje-pomysly-salon

Baw się dobrze z elementami wyposażenia. Połącz ogień z wodą i stwórz zapierającą dech w piersiach dekorację na zewnątrz. Ten modny teren na zewnątrz jest doskonale wyważony i oferuje piękne widoki.

nowoczesne-tarasowe-kominek-poznaj-dobre-inspiracje-pomysly-projektant-fotele

Dobrze wykorzystany przykład prostych linii i geometrycznych kształtów. Niskie fotele mają prosty design, a nowoczesny kamienny kominek tarasowy tworzy przytulną atmosferę.

nowoczesny-kominek-tarasowy-poznaj-dobrze-inspiracje-pomysly-projektant-kominek

Zanim zdecydujesz się na konkretny projekt kominka na taras lub taras, musisz dowiedzieć się, gdzie go umieścić. Tutaj możesz zobaczyć, jak ogień i zdjęcia panoramiczne idealnie współgrają, tworząc piękny ogólny obraz. Kiedy siadasz, miasto wydaje się płonąć od dołu.

Nowoczesny kominek tarasowy o dopasowanym designie

nowoczesne-tarasowe-kominek-poczuj-dobrze-inspiracje-pomysly-projektant-schody

Z reguły przed kominkiem na dziedzińcu znajduje się gustownie urządzona jadalnia. To idealne miejsce, jeśli planujesz romantyczną kolację we dwoje.

nowoczesne-tarasowe-kominek-poczuj-dobre-inspiracje-pomysly-projektant-kominek-wewnetrzny dziedziniec

Nowoczesny kominek tarasowy jest często wykonany z materiałów takich jak beton. Jest to elastyczny materiał, który możesz kształtować według własnych upodobań i wymagań. W tym konkretnym przypadku wybrano bardzo minimalistyczny projekt.

nowoczesne-tarasowe-kominek-do-napoczynek-inspiracje-pomysly-projektant-zielone-oświetlenie-dziedzińca

Wysokie mury z zielenią otaczające ten dziedziniec tworzą niemal magiczną atmosferę. Pnącza sięgają do góry i całkowicie zakrywają boki. Palenisko wygląda jak naturalny dodatek do wystroju.

nowoczesne-kominki-tarasowe-poznaj-dobrze-inspiracje-pomysly-projektant-kominek-kamienny-fas

To patio jest jednym z najcichszych, jakie do tej pory widzieliśmy. Kamienny kominek jest tam wspaniale umieszczony, a wszyscy goście i mieszkańcy domu mogą cieszyć się jego atmosferą. W tym przypadku jako element dekoracyjny w strefie zewnętrznej zastosowano nowoczesny kominek tarasowy.

Komfort jest zawsze w modzie

nowoczesny-taras-kominek-inspiracje-pomysły-projektant-basen

Tutaj możesz ponownie odkryć ciekawą kombinację. Ogień i woda łączą się w relaksującą i spokojną aranżację. Kontrast jest tu jeszcze wyraźniejszy ze względu na minimalistyczny design i dobór materiałów.

nowoczesne-tarasowe-kominek-napoje-inspiracje-pomysły-projektant-kominek-patio

Zadaszony taras można udekorować w taki sposób, jak wewnętrzny pokój. Ten ganek został przekształcony w jadalnię. Kominki tworzą przytulną atmosferę ze wspaniałym widokiem.

nowoczesne-tarasowe-kominek-do-napoczynek-inspiracje-pomysly-miasto-palmy

Jeśli wolisz coś naprawdę niezwykłego, spójrz na ten wariant. Wygląda na to, że całe pomieszczenie płonie, ale w rzeczywistości jest to złożony system palenisk o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie.

nowoczesne-tarasowe-kominki-poznaj-dobrze-inspiracje-pomysly-dlugo-ciasny-las

Każde patio czy taras na dachu ma niepowtarzalny kształt, więc decydując się na konkretny projekt, musisz użyć własnej wyobraźni. Ponieważ powierzchnia zewnętrzna jest w tym przypadku długa i wąska, na jednym końcu znajduje się nowoczesny kominek tarasowy, co jest bardzo pomysłowym pomysłem.

nowoczesny-taras-kominek-poczuj-dobre-inspiracje-pomysly-projektant-kominek-szklany dom

Kominek zewnętrzny, w przeciwieństwie do konstrukcji wolnostojącej, może stanowić element architektury domu. W tym przykładzie kominek jest wbudowany w ścianę i ładnie obramowany szklanymi ścianami.

nowoczesne-tarasowe-kominek-dobra-inspiracja-pomysly-projektant-oswietlenie-kominka-posrednie

Tutaj możesz spojrzeć na bardzo elegancki projekt. Nowoczesny kominek tarasowy jest atrakcją całej atmosfery. Ten ma dwie ławki, które są zaprojektowane w tym samym stylu i mają światła na dole. Całe wnętrze jest symetryczne i przytulne.

nowoczesny-taras-kominek-do-napoczynek-inspiracje-pomysly-przytulny-dywan

Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń na zewnątrz była jeszcze bardziej przytulna, nowoczesny kominek na patio nie zawsze wystarczy. Na przykład dodaj dywan i przekształć przestrzeń w salon. Tak drobny szczegół może zmienić całą atmosferę.

nowoczesny-taras-kominek-dobre samopoczucie-inspiracje-pomysly-projektant-kominek-strefa zewnetrzna

Wolnostojący nowoczesny kominek tarasowy ma wiele zalet. Jednym z nich jest elastyczność w rozmieszczeniu. Podaruj sobie salon na świeżym powietrzu nieco dalej od domu. Możesz więc mieć swój prywatny kącik, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał hałasem ani światłem.

nowoczesny-taras-kominek-na-napowietrzny-pomysł-inspiracje-projektant-kominek-ogrodowy-zatopiony

Jeśli chcesz odejść od standardu, możesz sprawić, by wewnętrzny dziedziniec był ekstrawagancki. Zostaw palenisko na środku zatopionego miejsca do siedzenia na zewnątrz. Jest idealnym dodatkiem do outdooru. Sofy lub ławki czynią to miejsce bardziej przytulnym. Najlepiej też uzyskać odpowiednie proporcje i całą geometrię przestrzeni zewnętrznej, dobierając odpowiednie wymiary.

nowoczesne-tarasowe-kominki-do-napoczynek-inspiracje-pomysly-kamienna-strefa zewnetrzna

W ostatniej propozycji jako przykład proponujemy inny dekor. Klasyczny, ale nowoczesny kominek tarasowy łączy wszystko w harmonię. Ten duży kominek z piękną kamienną fasadą działa bardzo uspokajająco. Z bujną zielenią w tle ta przestrzeń na zewnątrz zachęca do relaksu.