Tarasy

Nowoczesne zacienianie tarasu – żagiel przeciwsłoneczny szyty na miarę

Zacienienie tarasu -żagiel-ochrona przeciwsłoneczna-solona-drewniany taras-ogród

Temat „rozsądnej ochrony przeciwsłonecznej” na zewnątrz jest niezwykle różnorodny i zajmowaliśmy się nim już kilkakrotnie. Elastyczne opcje zacieniania tarasów lub miejsc do siedzenia w ogrodzie są zawsze poszukiwane, ponieważ warunki architektoniczne i właściwości różnią się w zależności od domu i ogrodu. Ponadto coraz częściej pojawiają się nowe rodzaje systemów zaciemniających, które pozwalają na poszerzenie wnętrza na zewnątrz, aby przebywanie w nim było dużo przyjemniejsze.

Zacienienie tarasu – spraw, aby przestrzeń zewnętrzna była nowoczesna

Zacienienie tarasu -żagiel-ochrona przeciwsłoneczna-ogród-nowoczesny-design

W przeszłości sadzenie drzewa w celu zapewnienia cienia było najprostszym i najbardziej praktycznym sposobem ochrony przed słońcem – ale raczej nie nadaje się to do nowoczesnego ogrodu. Drzewo o szerokiej koronie cienia wymaga przede wszystkim wystarczającej przestrzeni i regularnej pielęgnacji (nawet zimą). Poza tym nie wszystkie są Drzewka do sadzenia przy werandzie dobrze dopasowane i muszą też długo rosnąć, zanim będą w stanie zapewnić wystarczający cień.

Stałe zadaszenie tarasu to kolejny klasyczny sposób na upiększenie nieużywanych wcześniej otwartych przestrzeni i przystosowanie ich do zamieszkania przy dobrej pogodzie. Należy to zaplanować jako przedłużenie domu i dostosować do istniejących warunków konstrukcyjnych. Czasami jednak może się zdarzyć, że w zależności od architektury powstają nieregularne kształty i ochrona przeciwsłoneczna przez markizę nie jest już możliwa. W takich przypadkach polecane są zmienne warianty nowoczesnego zacieniania tarasów, np. markizy.

Elastyczne zacienienie tarasu – żagiel słoneczny

Zacienienie tarasu -markiza-ochrona przed słońcem-ogród-drewniane deski podłogowe-trawnik-nowoczesny

W ostatnich latach wiele się wydarzyło w dziedzinie tekstyliów technicznych. Szczególnie popularne żagle przeciwsłoneczne to nowoczesne rozwiązanie funkcjonalnego zadaszenia, które zapewnia każdemu tarasowi otwartemu rozsądną ochronę przed deszczem, słońcem i prywatnością. Indywidualne projekty można na przykład zamontować pod wyżej położonymi oknami i balkonami sąsiadów, chroniąc w ten sposób prywatność.

Żagle przeciwsłoneczne szyte na miarę, tak jak od marki SOLONA, można łatwo zaprojektować zgodnie z indywidualnymi życzeniami i potrzebami danego klienta i stworzyć zupełnie nowe przestrzenie mieszkalne na zewnątrz. Jako zaawansowane technologicznie rozwiązanie instalowane przez specjalistę, można go automatycznie zwinąć jako osłonę przeciwsłoneczną i błyskawicznie zwinąć w przypadku burzy. Dlatego idealnie nadaje się do prywatnych ogrodów i tarasów, a także do przestrzeni publicznych i stref gastronomicznych.

Elastyczne zacienienie tarasu o przekonującym designie

Zacienienie-taras-markiza-ogrodowa-projekt-ochrona-prywatnosci-nowoczesna

Skrojony na miarę żagiel przeciwsłoneczny firmy SOLONA spełnia najwyższe wymagania pod względem wyglądu, funkcjonalności i trwałości. Dzięki technologii napinania liny można ją mocować w dowolnie wybranej liczbie punktów mocowania, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do charakteru ogrodu lub tarasu. Istotnymi warunkami do zamocowania markizy z naciągiem linowym są stabilne punkty mocowania oraz możliwość kątowego zawieszenia elementów. Dostępne są warianty jako zainstalowany na stałe, w pełni automatyczny lub ręcznie zwijany system ochrony przeciwsłonecznej, żagiel różni się również kształtem i rozmiarem, aby zapewnić optymalną ochronę przed słońcem i deszczem. W zależności od potrzeb żagle przeciwsłoneczne SOLONA można przenosić i szybko demontować w przypadku zbliżających się sztormów lub poza sezonem. W pełni automatyczny komfortowy żagiel reaguje nawet na wszelkie zmiany pogody za pomocą czujników wiatru i słońca – nawet podczas nieobecności właściciela domu.

Twoje zacienienie tarasu i ogrodu jako wizualna atrakcja

Zacienienie-taras-markiza-ochrona przed słońcem-domek-ogrodowy-uprawa

Żagle przeciwsłoneczne dostępne są w szerokiej gamie różnych tkanin. Materiały w jasnych kolorach są bardzo popularne na zewnątrz, ale mogą być nieprzyjemnie olśniewające, zwłaszcza w porze lunchu. W ogrodzie na porządku dziennym jest odwaga do używania mocnych kolorów – czerwień, pomarańcz i żółty jeszcze bardziej wydobywają zieleń roślin.

Idealnie wyprofilowany żagiel przeciwsłoneczny SOLONA zapewnia cień oraz ochronę przed pogodą i prywatnością. Możliwość regulacji wysokości i nachylenia skrzydeł żagla gwarantuje optymalną ochronę przed ulewnym deszczem i wiatrem, ale także przed niechcianymi spojrzeniami. Zafunduj sobie najwyższy poziom komfortu dzięki elastyczności SOLONA i ustaw wizualną atrakcję w każdym ogrodzie, na tarasie lub w miejscach publicznych.

Słońce płynie jak Hfrajer na zewnątrz

zacienianie-taras-markiza-ochrona przed słońcem-kolor-pomarańczowy