Tarasy

Jak wybrać odpowiednią kuchnię zewnętrzną na taras?

kuchnia zewnętrzna na taras pomysł na kamień grill stal egzotyczne rośliny

Gdy tylko pogoda się poprawia, przychodzą na myśl wiele typowych dla lata aktywności: od zabaw na świeżym powietrzu z dziećmi po grillowanie z przyjaciółmi i sąsiadami. A skoro już o tym mowa: co powiesz na jeden? Kuchnia zewnętrzna na taras? Nigdy nie jest za późno na planowanie. Może właśnie tego brakuje ci na tarasie. Ruchome grille są świetne, ale kuchnia otwiera zupełnie nowy obszar do relaksu, w którym można również gotować i podawać jedzenie. To sprawia, że ​​Twój dom jest jeszcze bardziej wartościowy. Tutaj mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zaplanować Kuchnia zewnętrzna na taras powinien zwrócić uwagę.

Kuchnia zewnętrzna na taras – Śledź swój styl życia

kuchnia zewnętrzna na taras śródziemnomorski shabby chic ścienne meble ze stali

Jeden Kuchnia zewnętrzna na taras jest idealny dla tych, którzy lubią gotować na świeżym powietrzu tak samo, jak lubią spędzać czas na zewnątrz. Tą rozrywką mogą być zarówno Twoi przyjaciele, jak i najbliższa rodzina. Oszacuj, jak często będziesz gotować na zewnątrz i jak dużą powierzchnię będziesz potrzebować i jaką możesz przeznaczyć na kuchnię. Jeśli Twój taras jest nieco mniejszy, wolna ściana z pewnością wystarczy na grill i zlew. Jeśli masz więcej wolnego miejsca, możesz wykorzystać całość Kuchnia zewnętrzna na taras z grillem, lodówką, zlewozmywakiem, miejscem do pracy i jadalnią.

Kuchnia zewnętrzna na taras – oceń co lubisz gotować

kuchnia zewnętrzna na taras mały piekarnik pizza kamień bar counter grill stołek barowy

Jeden Kuchnia zewnętrzna na taras, który oferuje różne opcje gotowania, są najczęściej używane, w zależności od tego, co gotujesz. Gotowanie staje się przyjemniejsze, gdy w kuchni jest grill, patelnia, a nawet piekarnik. Jeśli ma również lodówkę, zamrażarkę, zlew i chłodziarkę do wina, możesz uniknąć biegania z powrotem do domu podczas gotowania i rozrywki.

Przytulna okolica na relaks

kuchnia zewnętrzna na taras część wypoczynkowa salon rattan czarne płytki kamienne

Właściwe zaplanowanie Kuchnia zewnętrzna na taras ważne, ale równie ważne jest zaplanowanie miejsca do siedzenia. Tutaj również powinieneś wziąć pod uwagę, ile masz dostępnego miejsca. Następnie zdecyduj, ile i jakiego rodzaju krzeseł będziesz potrzebować. Ruchomy stół z krzesłami jest praktyczny i zapewnia większą elastyczność, a wbudowane ławki i miejsca do siedzenia można ozdobić poduszkami do siedzenia i poduszkami. Należy również odpowiednio ocenić i wziąć pod uwagę odległość między kuchnią a miejscem do siedzenia. Nie powinno być zbyt daleko od kuchni, abyś mógł rozmawiać z gośćmi podczas przygotowywania posiłku. Ale jednocześnie jadalnia też nie powinna być zbyt blisko tego Kuchnia zewnętrzna na taras aby gościom nie przeszkadzały zapachy dymu i jedzenia.

Oszacuj budżet

kuchnia zewnętrzna na taras mała improwizacja pergola plastikowa szafka grillowa

Podobnie jak inne rzeczy w domu, Kuchnia zewnętrzna na taras Szybko zacznij żyć własnym życiem i zanim się zorientujesz, wydałeś więcej pieniędzy, niż planowałeś. Dlatego powinieneś wcześniej poinformować się i zdecydować, jaką kwotę chcesz wydać. Odwiedź sklepy meblowe, które wyświetlają gotowe kuchnie na zewnątrz, aby dowiedzieć się, jak ostatecznie będzie wyglądać. Jeśli otrzymujesz niestandardową kuchnię, zapytaj producenta, czy jest możliwe obejrzenie niektórych z jego poprzednich projektów. W ten sposób masz pewność, że dostajesz to, czego chcesz i za co płacisz.

Kompaktowy, ale z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania i miejsca do gotowania

Kuchnia zewnętrzna na taras gotowanie letnich szarych szafek

Jeden Kuchnia zewnętrzna na taras to świetny dodatek do domu. Może Ci się przydać przez wiele lat. Jeśli w którymkolwiek momencie zdecydujesz się sprzedać swój dom, możesz mieć pewność, że kuchnia na świeżym powietrzu to zaleta, którą docenią kupujący. Nie zapomnij o zaplanowaniu odpowiedniego oświetlenia w kuchni, aby wieczory były równie zabawne, jak w ciągu dnia.

Okładziny z kamienia naturalnego

Zewnętrzna kuchnia na patio z kamieniami i kamieniami stołkami barowymi

Zbudowana z cegły kuchnia zewnętrzna może być tańsza, jeśli zaplanujesz ją i zbudujesz samodzielnie oraz z jakich materiałów użyjesz. Podstawa murowana z betonu lub nawet muru dla miłośników stylu śródziemnomorskiego jest idealna i jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż drewno, a także mniej wymaga konserwacji. W przypadku blatu na zewnątrz zaleca się stosowanie wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub granit. Płytki też są opcją, ale spoiny między nimi są słabymi punktami i są wrażliwe na pękanie w przypadku mrozu.

zadaszony taras w stylu śródziemnomorskim

Kuchnia zewnętrzna na taras żelazne meble drewniane zadaszenie

Dach tarasowy należy nawet rozważyć przed zakupem kuchni na świeżym powietrzu. Zmniejszy to wpływ pogody i bezpiecznie ochroni Twoją inwestycję. Ponadto nie ma ryzyka zepsucia przyjęcia w ogrodzie z powodu nagłego letniego deszczu. Zimą wszystkie akcesoria, meble i sprzęty ogrodowe można przykryć zadaszeniem tarasowym i przechowywać do następnego sezonu.

Kuchnia zewnętrzna z betonu licowego z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania i półkami na drewno grillowe

na zewnątrz kuchnia półka do przechowywania skrzynek drewnianych zlewozmywak

W przypadku systemów grillowych zawsze trudno jest przechowywać drewno opałowe i jednocześnie mieć je pod ręką. Byłoby mądrze, gdybyś sam zbudował swoją kuchnię na świeżym powietrzu lub zlecił jej wykonanie na miarę, planujesz również miejsce do przechowywania produktów i drewna do grillowania.

Budowanie zadaszenia tarasu – cegła klinkierowa to trend

część zewnętrzna letnia kuchnia na zewnątrz taras zadaszony

Klinkier i cegła są modne, ponieważ styl industrialny jest mocno inspirowany zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Idealnie komponują się z tym meble z drewna i stali nierdzewnej jako wyrafinowane produkty wykonane z materiałów pożądanych w budownictwie.

Zbuduj zewnętrzną kuchnię na taras w okrągłym kształcie, aby zaoszczędzić miejsce

Zewnętrzna luksusowa kuchnia w kształcie okręgu basenowego na patio

Kuchnia, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz, z półokręgiem lub w kształcie litery U jest szczególnie praktyczna, gdy dostępna przestrzeń jest ograniczona. Taki plan kuchni szyty na miarę zmieściłby wszystko, co przydatne i utrzymał to w zasięgu ręki. Wadą jest to, że nie więcej niż jedna osoba, najwyżej dwie, mogą gotować lub przygotowywać jedzenie w sposób zrelaksowany w systemie o takim kształcie.

Kuchnia zewnętrzna na taras w strefie basenowej bez zadaszenia

taras przy basenie luksusowa kuchnia na zewnątrz drewniane szafki grill

W przypadku słonecznej lokalizacji dobrym wyborem będzie kuchnia zewnętrzna wykonana z drewna lub z drewnianymi frontami. Drewno po specjalnej obróbce powierzchni jest odporne na promieniowanie słoneczne i ciepło latem. Drzwi szafy z lamelami nie przesuwają ciągu i umożliwiają wentylację szaf wewnątrz.

Kuchnia zewnętrzna na taras – kuchnia murowana z grillem i zlewem

Zewnętrzna kuchnia grill na patio betonowe meble żelazne parasol

Na mały taras warto założyć mały aneks kuchenny do użytku na zewnątrz, który pomieści wszystkie przydatne rzeczy i nie zajmie dużo miejsca. Mały zlew i grill idealnie nadałyby się do przygotowania pysznych grillowanych specjałów.

Kuchnia zewnętrzna na taras ze szklanym dachem

letnia kuchnia zadaszony taras grill jadalnia bar

Kuchnie i urządzenia ze stali nierdzewnej z tego rodzaju powłoką są uważane za wieczne, ponieważ materiał jest bardzo wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Jakość ma swoją cenę i zazwyczaj odgrywa bardzo ważną rolę.

Egzotyczna kuchnia zewnętrzna na taras w stylu śródziemnomorskim

część wypoczynkowa na zewnątrz taras ławka kominek doniczki

Nie wolno zaniedbywać miejsca do siedzenia na zewnątrz. Meble składane i składane są naprawdę praktyczne, ale niezbyt wygodne. Ławka ceglana z miękkimi poduszkami na siedzisko i oparcie przy kominku, otoczona świeżymi, zielonymi roślinami, może stać się prawdziwą oazą we własnym ogrodzie.

Letnia kuchnia na świeżym powietrzu ze sprzętem mobilnym

kuchnia na świeżym powietrzu wybierz letnie gotowanie na świeżym powietrzu

Meble składane i składane są bardzo przydatne, jeśli jest to mieszkanie do wynajęcia lub jeśli często jeździsz na kemping i są one używane nie tylko w domu, ale także od czasu do czasu są przewożone i przynoszone gdzie indziej.

Czysty luksus – kuchnia zewnętrzna z wysokiej jakości sprzętem ze stali nierdzewnej i granitowym blatem

Kuchnia zewnętrzna do wyposażenia tarasu lodówka grill

Zafunduj sobie odpowiednio wyposażoną kuchnię na zewnątrz i powitaj swoich gości w ogrodzie. Taki system zapewnia wystarczającą przestrzeń do pracy, a odwiedzający mogą nawet sami sobie pomóc i przygotować dla siebie coś smacznego.

Mobilna kuchnia zewnętrzna do domu nad jeziorem

Zlewozmywak do kuchni na zewnątrz zlew z grillem płyta grzejna

Ceglana kuchnia zewnętrzna na taras ze stabilnym blatem

Kuchnia zewnętrzna na blat z marmuru na tarasie

Kuchnia zewnętrzna na taras z grillem

Kuchnia taras kamienny kominek na zewnątrz salonu jadalnia

Ławka z cegły do ​​przytulnego miejsca do siedzenia na zewnątrz

meble ogrodowe markiza tarasowa kolorowe poduszki

Przeszklony taras ze zintegrowanym aneksem kuchennym 

zewnętrzny taras kuchenny wybierz układanie płytek ściennych