Tarasy

Dzięki wysokiej jakości markizom tarasowym możesz cieszyć się całoroczną ochroną przed warunkami atmosferycznymi

Markiza pergola aluminiowa antracyt nowoczesny montaż ścienny

Chęć życia bardziej w zgodzie z naturą i spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu stała się prawdziwym trendem. W dzisiejszych czasach naprawdę widzimy ogród, balkon lub taras na dachu jako przedłużenie naszego domu. Teren zewnętrzny to miejsce spokoju, w którym można odpocząć lub porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Jednak aby miło spędzić czas na świeżym powietrzu, pogoda musi grać. Powinno być ciepło, ale nie za gorąco, powietrze świeże, ale nie za zimne i zdecydowanie bez deszczu i silnego wiatru. Dni, w których warunki pogodowe są idealne, zdarzają się niestety bardzo rzadko. Jednak dzięki wysokiej jakości markizom tarasowym możesz korzystać z ogrodu przy każdej pogodzie i cieszyć się życiem na świeżym powietrzu prawie przez cały rok.

Ciesz się życiem na świeżym powietrzu przez cały rok dzięki markizom tarasowym

Od teraz przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna będą się łączyć płynnie, a my coraz bardziej staramy się optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. To z kolei skutkuje większą liczbą innowacji w projektowaniu tarasów. Nowe systemy markiz na rynku są nie tylko atrakcją wizualną, ale także zapewniają bezpieczną atmosferę każdemu, kto lubi przebywać na zewnątrz. Nie musisz więc rezygnować z komfortu. Teraz istnieje odpowiedni model dla każdej sytuacji montażowej i każdego gustu.

Pergola wolnostojąca z markizami pionowymi dla ochrony przed wiatrem i prywatności

Każdy ogród jest inny i każdy właściciel ogrodu ma swoje potrzeby. Jeden wolałby codziennie grillować z przyjaciółmi na swoim tarasie, a drugi chciałby mieć trochę ciszy i spokoju. Każda sytuacja wymaga innego rozwiązania.

Oto kilka pytań, które należy sobie zadać przed zakupem markizy:

– Do czego chciałbyś wykorzystać zadaszony taras??

– Chcesz wolnostojący taras lub taras dołączony do domu??

– Jakie wymiary powinna mieć markiza tarasowa??

– Potrzebujesz dodatkowej ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem lub złymi warunkami atmosferycznymi? Chcesz cieszyć się dodatkową prywatnością dzięki systemowi ochrony przeciwsłonecznej??

– Jaki styl wolisz? Nowoczesny, minimalistyczny, romantyczny, klasyczny? Wybierz kolory pasujące do mebli ogrodowych, elewacyjnych i tarasowych.

– Chcesz cieszyć się większym komfortem? Producenci markiz tarasowych oferują teraz niemal wszystkie dodatkowe opcje wyposażenia – od wbudowanego oświetlenia LED i ogrzewania po nagłośnienie. Aby to jednak zrobić, musisz mieć prąd na tarasie.

Markizy tarasowe chronią przed słońcem i deszczem Markizy boczne Oświetlenie LED do montażu na ścianie

Oprócz ochrony przeciwsłonecznej innowacyjne markizy tarasowe zapewniają również ochronę przed żywiołami

Dobra markiza służy więcej niż jednemu celowi. Na przykład nowa, innowacyjna markiza pergolowa firmy erwilo oferuje wiele rozszerzeń modułowych, takich jak markizy pionowe, a także monitory wiatru i słońca, które automatycznie wysuwają markizę, gdy świeci słońce i automatycznie chowają się do kasety, gdy wieje wiatr. Dzięki temu sezon na świeżym powietrzu można bez problemu cieszyć się również w deszczowe dni. Zintegrowany kanał odprowadzający wodę deszczową pomaga w niewidocznym odprowadzaniu wody deszczowej w słupku.

Nowoczesny model zadaszenia tarasu markizy pergoli do montażu na ścianie

Kolejnym szczególnie ważnym punktem do rozważenia jest lokalizacja pergoli. Chciałbyś posiadać markizę tarasową przymocowaną do domu lub wolnostojącą markizę tarasową? To zależy całkowicie od funkcjonalnego przeznaczenia tarasu.

Markiza tarasowa do montażu na ścianie jako przedłużenie domu

Wielu chciałoby zjeść śniadanie lub kolację na tarasie. Dlatego logiczne jest, że odległość do domu nie powinna być zbyt duża. Nadal musisz wziąć pod uwagę ustawienie markizy na domu i kierunek słońca. Oznacza to, że możesz z wyprzedzeniem zaplanować rzucanie cieni o dowolnej porze dnia. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu w markizy boczne lub pionowe, całość naprawdę staje się przedłużeniem domu.

Markiza tarasowa do montażu na ścianie Ciesz się tarasem chroniącym przed deszczem przez cały rok

Wolnostojąca markiza pergola: oaza spokoju

Wolnostojąca markiza pergoli może być przewiewna przestrzeń zewnętrzna zaprojektuj w dowolnym miejscu w ogrodzie. Na przykład w pobliżu basenu lub w miejscu, w którym można skorzystać z optymalnego promieniowania słonecznego. Wolnostojący taras (daleko od domu i na łonie natury) to idealne miejsce, gdzie można cieszyć się spokojem i prywatnością. W połączeniu z markizami bocznymi lub pionowymi, powstaje prawdziwy pokój ogrodowy, który może służyć jako hobby, pokój do jogi lub po prostu jako kącik wypoczynkowy.

wolnostojąca markiza tarasowa pergola oaza spokoju w ogrodzie