Tarasy

Drzwi tarasowe przesuwne – zalety i wady różnych materiałów

Drzwi tarasowe przesuwne -aluminium-ciemno-wnętrze-nowoczesne-jasno-białe

Nowoczesne systemy okienne i Drzwi tarasowe przesuwne są cechą współczesnej architektury i designu. Drzwi balkonowe przesuwne stają się ważnym elementem wystroju, nadają się do różnych sytuacji w pomieszczeniach i pozwalają zaoszczędzić ogromną ilość miejsca, dlatego cieszą się dużą popularnością. Nowoczesne, otwarte rozplanowanie mieszkań w dzisiejszych czasach oznacza zastosowanie szklanych ścian i dużych drzwi tarasowych jako przegród między pomieszczeniami i zmniejsza granice projektowe między wnętrzem a zewnętrzem.

Przesuwne drzwi tarasowe jako projektowa granica między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi

drzwi-tarasowe-przesuwne-drzwi-przesuwne-wewnątrz-na zewnątrz-deski-drewniane-nowoczesny-design

Przesuwne drzwi tarasowe nadają akcenty i sprawiają, że przestrzeń wewnętrzna i zewnętrzna wyglądają na płynnie połączone, jednocześnie twórczo je oddzielając. Mają one szereg zalet w porównaniu z tradycyjnymi oknami i drzwiami z technologią rozwierno-zatrzaskową. Bardzo nowoczesne przeszklenia i okna panoramiczne mogą być realizowane przez wielkoformatowe przesuwne drzwi tarasowe i iść w parze z nowoczesną architekturą.

Wielkoformatowe drzwi tarasowe, które przesuwają się, aby uzyskać więcej światła w pomieszczeniu

Przesuwne drzwi tarasowe -aluminium-szary-ciemny-taras tarasowy-wygląd

Przesuwane drzwi tarasowe są nadal znane jako przegrody pokojowe w japońskim wystroju wnętrz. Zmodernizowane i na nowo zinterpretowane, te uhonorowane miejsca znajdują swoje miejsce w wielu dziełach architektonicznych i służą jako element stylu typowego dla budynków południowej Kalifornii. Ważną zaletą, a także powodem częstego stosowania tego typu drzwi jest to, że nie wymagają dodatkowej przestrzeni i są montowane na poziomie gruntu.

Wybierz przesuwne drzwi tarasowe wykonane z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego

Drzwi tarasowe do przesuwania brąz-taras-drewniane deski podłogowe-przeszklenia-widok

Do popularnych drzwi tarasowych przesuwnych dostępny jest szeroki wybór modeli drzwi, które są dostępne w wersji aluminiowej, drewnianej i plastikowej. Ważną rolę odgrywa wizualna percepcja materiału i funkcjonalność mechanizmu. Powinieneś mieć przegląd towarzyszących zalet i wad.

Drewniane przesuwne drzwi tarasowe tworzą ciepły wygląd

drzwi-tarasowe-przesuwne-składane-drewno-wiejski-kamień naturalny-płyty-tarasowe

W klasycznym wariancie drzwi tarasowe wykonane są w całości z drewna. Materiał dobrze utrzymuje ciepło w mieszkaniu oraz dobrze izoluje od dźwięków i hałasu. Wymagają one co kilka lat obróbki powierzchni pod kątem ochrony przed mrozem, promieniowaniem UV i wilgocią.

Drzwi tarasowe przesuwne z aluminium – nowoczesne, obniżone, loft

Taras-drzwi-przesuwne-aluminium-czarny-design-drewniana-podłoga-oświetlenie-podniesione łóżko

Aluminium ma doskonałe właściwości odporne na warunki atmosferyczne i jest szeroko stosowane w nowoczesnej architekturze. Ma atrakcyjny wygląd, może być zaprojektowany w różnych kolorach i stanowi współczesny design.

Nowoczesna architektura i wielkoformatowe okna idą w parze

drzwi-tarasowe-zjezdna-nowoczesna-architektura-dom-drewno-drewno-deski-aluminium

Z powodzeniem można go łączyć z profilem okiennym wykonanym z drewna i stosować jako okładzinę zewnętrzną do drzwi przesuwnych. Tworzy to odporną na warunki atmosferyczne powierzchnię zewnętrzną, a w pomieszczeniu mieszkalnym widoczna jest tylko ciepła drewniana powierzchnia. Ze względu na stosunkowo skomplikowaną produkcję drzwi tarasowe drewniano-aluminiowe należą do wyższego segmentu prasy.

Przesuwane drzwi tarasowe z tworzywa sztucznego – dostępne i szczególnie odpowiednie do mniejszych powierzchni

drzwi-tarasowe-przesuwne-plastikowe-białe-niszowe-narożne-do-czytania-lekkie

Plastik to bardzo popularny materiał na ramy okien i drzwi tarasowych. PVC ma dobrą izolację i jest stosunkowo tani. Z drugiej strony ościeżnica przyciąga kurz i drobne zabrudzenia.

Przesuwane drzwi tarasowe mają również wady

drzwi tarasowe-przesuwne-aluminiowe-ocieplenie-wewnątrz-parkiet-podłoga kominkowa

Ze względu na dużą przeszkloną powierzchnię, wielkoformatowe drzwi tarasowe nie są tak naprawdę energooszczędne. W celu spełnienia szczególnie wysokich wymagań w zakresie skutecznej izolacji termicznej stosuje się specjalne przeszklenia termoizolacyjne.

Wariant dla drzwi tarasowych – modele z drzwiami podnoszono-przesuwnymi

drzwi tarasowe-przesuwne-aluminiowe-ochronne-siatkowe-tarasy-drewno-nowoczesne

Drzwi podnoszono-przesuwne można otwierać lub zamykać, podnosząc je i przesuwając na boki. Mechanizm ten zajmuje niewiele miejsca i zapewnia wystarczającą stabilność nawet przy szerszych frontach okiennych. Wadą jest duża głębokość całkowita przesuniętych części ślizgowych i stosunkowo wysokie koszty zakupu.

Wariant dla drzwi tarasowych – modele z drzwiami składanymi i przesuwnymi

drzwi-tarasowe-przesuwne-skladane-aluminiowe-czarne-wspornikowe-parasol-meble ogrodowe

Składane drzwi przesuwne działają na zasadzie harmonijki – różne elementy szklane są połączone ze sobą za pomocą połączeń i można je wsunąć w siebie po otwarciu. Doskonale nadają się do szerokich frontów tarasowych bez blokowania przejścia przez boczne części.

Przesuń drzwi tarasowe, obracając mechanizm

drzwi tarasowe-przesuwne-składane-drzwi-obracanie-mechanizm-ogrodowe-szkło wędzone

Wadą tego typu drzwi tarasowych jest słaba izolacyjność termiczna, a co za tym idzie koszty energii.

Drzwi tarasowe można zaprojektować w kontekście wnętrza

tarasy-przesuwne-drewno-kolor-beżowy-sypialnia-ogród

W przypadku ościeżnic drzwi tarasowych istnieje kilka wariantów kolorystycznych, szerokości profilu, a także klamki dostępne w sklepach specjalistycznych. Wszystko to odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz – szersze profile wyglądają „ciężko”, nadają się do pomieszczeń w stylu tradycyjnym, loftowym czy industrialnym, cienkich lub ledwo widocznych – z kolei do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Zaprojektuj drewniane drzwi tarasowe w kolorze

drzwi-tarasowe-zjeżdżalnia-nowoczesny-szary-design-aluminium-drewno

Drewniane profile drzwi tarasowych można stosunkowo łatwo pokolorować. Możesz to zrobić sam później, odświeżając się co kilka lat. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni szkła podczas tej renowacji i zabezpieczenie jej odpowiednią taśmą malarską.

Systemy przesuwne do drzwi pozwalają na poszerzenie wnętrza na zewnątrz

drzwi-tarasowe-przesuwne-ciemny-brąz-czarny-nowoczesny-kuchnia-stal nierdzewna

Nowoczesne systemy przesuwne można otwierać i zamykać przy niewielkim wysiłku. Charakteryzują się wyjątkowo wąską szerokością, a także świetnie sprawdzają się jako przegrody pomieszczeń lub do ogrodów zimowych.

Drzwi przesuwne – odpowiednie do każdego środowiska mieszkalnego

drzwi tarasowe-przesuwne-plastikowe-białe-ogrodowe-salon-wiejski styl

Drzwi przesuwne łączą się wewnątrz i na zewnątrz w bardzo łagodny i dyskretny wizualnie sposób. Zabezpiecz projekty jakościowe

Przesuwane drzwi tarasowe z tworzywa są warunkowo najtańsze

drzwi tarasowe-przesuwne-plastikowe-białe-salonowe-meble tapicerowane-zasłony

Drewniane ościeżnice do drzwi tarasowych charakteryzują się niską przewodnością cieplną. Kosztują one jednak znacznie więcej niż profile z tworzywa sztucznego, które zapewniają również dobrą izolację termiczną i ochronę przed hałasem.

Wielkoformatowe drzwi tarasowe i balkonowe – cecha nowoczesnej architektury

drzwi-tarasowe-przesuwne-szklane-nowoczesna-architektura-drewniana elewacja-deski tarasowe-płaski dach

Systemy przesuwne do okien i drzwi tarasowych cieszą się dużą popularnością wśród wyrafinowanej architektury ze względu na łatwość ich przemieszczania, która jest elementem definiującym styl nowoczesnych mieszkań o otwartym planie.

Drzwi podnoszono-przesuwne są szczególnie stabilne i nadają się do szerokich powierzchni szklanych

drzwi-tarasowe-zjeżdżalnia-duże-okno-ściana-drewniana-podłoga-taras-nowoczesna-architektura

Drzwi przesuwne płynnie i dyskretnie łączą salon z tarasem lub częścią ogrodu. To znacznie zmniejsza granice projektowe między zewnętrzem a wnętrzem. Dzięki nowym systemom do drzwi przesuwnych korzystasz z celowo otwartego środowiska mieszkalnego i skutecznie poszerzasz dostępną przestrzeń na zewnątrz.

Duże przesuwne drzwi tarasowe zapewniają więcej światła dziennego

drzwi tarasowe-zjeżdżalnia-nowoczesny design-wnętrza-jadalnia-parkiet na podłodze

W nowoczesnej architekturze, dzięki naprawdę dużym przesuwnym drzwiom balkonowym i szklanym ścianom, kawałek natury wnosi się do wnętrza. Stanowią one definiujący styl element wystroju wyrafinowanej atmosfery mieszkalnej.