Tarasy

35 pomysłów na sadzenie tarasów dla indywidualności na zewnątrz

pomysły nasadzenie tarasu kamienna podłoga kominek krzewy buraczane

Projektując patio, warto rozważyć założenie tarasu. W końcu i tam chcesz czuć się blisko swojego ogrodu. Świetny Pomysły na sadzenie tarasu jest wiele. Oprócz roślin doniczkowych w ładnych doniczkach, możesz użyć różnych wariantów sadzenia, aby stworzyć przytulną atmosferę. Należą do nich na przykład wbudowane łóżka, które są osadzone w samej ziemi lub mogą być reprezentowane w postaci podniesionych łóżek. Ten ostatni może być również zamienny. Za pomocą kilku kółek masz możliwość przemieszczania roślin w zależności od pory dnia. Są to również praktyczne pomysły na sadzenie patio, jeśli masz małe patio i od czasu do czasu musisz stworzyć więcej miejsca. Możesz sam posadzić całe drzewa na tarasie, który zapewni Ci przyjemny cień w upalne letnie dni.

Pomysły na sadzenie tarasu – nowoczesny design z bukszpanem

pomysły nasadzenia tarasu bukszpan oświetlenie akcentujące nowoczesne

Chcielibyśmy zaproponować Ci wspaniałe pomysły na sadzenie tarasu, które możesz uwzględnić w projekcie swojego tarasu. Od kolorowych kwiatów po zielone rośliny – nie ma ograniczeń. Twórz klomby o ładnych kształtach i udekoruj nimi taras lub dodaj kolorowy, naturalny akcent na środku. Pozwól się zainspirować i ciesz się ogrodnictwem, a także relaksującymi godzinami na nowo zaprojektowanym tarasie dzięki indywidualnym pomysłom na sadzenie tarasów.

Pomysły na sadzenie tarasu z podniesionym łóżkiem

pomysły na sadzenie patio skrzynka na kwiaty podniesione łóżko koła kwiaty pomidory

Jeśli nie masz miejsca na dużą grządkę z warzywami, możesz po prostu stworzyć małe podniesione łóżko w doniczce lub skrzynce na kwiaty. Znajdujące się w nim warzywa można również łączyć z kwiatami, dzięki czemu uzyskamy zarówno rośliny użytkowe, jak i ozdobne w jednym. Łóżko jest szczególnie praktyczne na kółkach, ponieważ po napełnieniu go ziemią pojemnik staje się bardzo ciężki i można go przenosić tylko z dużym wysiłkiem.

Sadzenie tarasu pnączami

pomysły sadzenie tarasu rośliny pnące krata rzeźby trawnik śródziemnomorski

Otwarty taras można wspaniale posadzić, wybierając rośliny pnące. Wtedy nie tylko uzyskasz komfortową prywatność i ochronę przed słońcem, ale poczujesz się jeszcze bliżej ogrodu na tarasie. W tym celu można obramować część wypoczynkową kratami lub łukiem. Bardzo popularna jest również pergola. A dzięki dużemu wyborowi gatunków roślin pnących na pewno szybko znajdziesz wariant, którego potrzeby pielęgnacyjne odpowiadają Twojemu wolnemu czasowi.

 Wąskie łóżko jako pomysł na taras

pomysły nasadzenia na tarasie podniesione sukulenty graeser wąski

Podwyższone grządki można wspaniale wkomponować w taras, jak niski murek z zagłębieniem, które wypełnia się ziemią, a następnie sadzi według własnego uznania. To, które rośliny są najlepsze, zależy od lokalizacji. Czy podwyższone łóżko stoi cały dzień w palącym słońcu, czy też otrzymuje częściowy lub nawet pełny cień dzięki baldachimowi? W zależności od stylu tarasu, zamiast gołej ziemi można też udekorować łóżko ściółką lub żwirem.

 Klomb na środku tarasu

pomysły taras sadzenie płytek na zewnątrz beżowy akcent kwietnik graeser

Co myślisz o łóżku na środku tarasu, jak w tym przykładzie? To świetny pomysł, zwłaszcza na większe tarasy, które nie są zadaszone. Dzięki takiemu łóżku możesz optycznie odseparować od siebie różne obszary. Na przykład utwórz salon po jednej stronie i jadalnię po drugiej. Może masz też basen będący przedłużeniem tarasu? Wtedy kwietnik można również wykorzystać do wizualnej separacji w tym przypadku.

 Wysokie rośliny otaczają taras

pomysły taras sadzenie kwiatów fioletowe kwiaty drewniane krzesła

Możesz nawet użyć kwiatów do zastąpienia ścian, tworząc bardziej naturalny wystrój patio. Istnieje wiele wyższych okazów, które mogą służyć jako prywatność i ochrona przed wiatrem. Na przykład Allium jest jedną z tych roślin i cieszy oko pięknymi fioletowymi kulkami kwiatów. Oczywiście różne kolory kwiatów różnych rodzajów kwiatów można również ze sobą łączyć, jak w tym ogrodzie. Masz wrażenie, że jesteś na środku łąki.

 Osadź łóżka w ziemi

pomysły taras sadzenie klomby paski fioletowe kwiaty inspiracja projekt spiralne schody

W zasadzie istnieje wiele różnych sposobów na wkomponowanie kwiatów w projekt tarasu. Pozostaw większe spoiny między płytkami lub drewnianymi deskami i posadź odpowiednie kwiaty. Możesz nawet ukryć na nich niechciane dziury lub połączenia, a następnie dodać kilka roślin doniczkowych. Nieregularne projekty tarasów lub te na różnych poziomach można wykorzystać do bujnych pomysłów na sadzenie tarasów.

 Pomysł na podniesione łóżko

pomysły na sadzenie tarasu podniesione łóżko ekran prywatności pergola ścienna fontanna

Jeśli taras ma znajdować się przy wysokiej ścianie, możesz również rozważyć stworzenie łóżka pomiędzy tymi dwoma elementami. Jeśli postawisz w nim również kraty lub małe pergole i wyposażysz je w pnącza, otrzymasz jednocześnie swego rodzaju dekorację ścienną, która sprawi, że goła ściana będzie wyglądała znacznie bardziej atrakcyjnie. Jeśli łóżko jest również nieco wyższe, obszar zewnętrzny ma ciekawszą strukturę.

 Posadź trawę wokół tarasu

Pomysły na sadzenie tarasu Graeser Design Graeser Bed inspiracje

Możesz również stworzyć strukturę, jeśli zaprojektujesz nieregularne łóżko zamiast prostego łóżka. Wygląda na to, że sama natura krążyła po tarasie. Te pomysły na sadzenie patio można wykorzystać do każdego stylu patio i ogrodu. I oczywiście możesz również wybrać swoje rośliny. Stwórz nowoczesne, śródziemnomorskie, dzikie lub pustynne rabaty kwiatowe i roślinne.

 Nowoczesne i uporządkowane nasadzenia tarasów

pomysły na sadzenie tarasu płytki szary nowoczesny akcent na szezlongu

Tutaj możesz zobaczyć inny pomysł na taras, w którym poszczególne obszary są oddzielone od siebie łóżkiem na środku podłogi. Jednocześnie powstaje również ścieżka ogrodowa, która prowadzi do drzwi wejściowych. Teren na zewnątrz jest otoczony nie tylko rabatami kwiatowymi, ale także bujnym zielonym trawnikiem, które razem tworzą schludny i elegancko wyglądający teren na zewnątrz.

pomysły na nasadzenie tarasu elegancki design podniesione łóżko krzaki krzaki miejsce do siedzenia grill

pomysły na nasadzenie tarasu kolorowe kwietniki miejsca do siedzenia krzesła tapicerowane stołki

pomysły na sadzenie patio doniczki pergola meble rattanowe czarne

pomysły na sadzenie patio skrzynki na kwiaty wysokie wiszące rośliny parasol

pomysły na sadzenie tarasu łóżko wiecznie zielone ogrodzenie projekt trawnika z drewna

Pomysły na nasadzenia tarasów Rośliny drzewne Inspiracje Płytki pościelowe wielkoformatowe

pomysły na sadzenie tarasu drzewo roślina podniesione łóżko drewno kwiaty

pomysły na sadzenie tarasu banan wiecznie zielone klomby kamienne łukowe płytki

pomysły na sadzenie patio akcent kwietnik czerwony filar cegła huśtawka pergola

pomysły nasadzenia na tarasie bujna sofa oświetlenie ławki ogrodzenie nowoczesne

pomysły nasadzenie tarasu bratek fiołek łóżko bukszpan zieleń

pomysły nasadzenie tarasu ogród skalny płot graeser biały drewno trawnik

pomysły taras do sadzenia ławka wbudowana podniesiona roślina pnąca do drewna

pomysły sadzenie tarasu efekt pływający podniesione łóżko metalowe kwiaty ściana

pomysły taras sadzenie czarne meble ogrodowe dywan na zewnątrz rośliny doniczkowe

pomysły taras sadzenie wokół tarasu kominek ogród skalny sofa

pomysły nasadzenia tarasu romantyczna sugestia fugi z mchu kamienny kominek

pomysły-taras nasadzenia półka rośliny kamyczkowe kamyki sukulenty

pomysły nasadzenie tarasu-kostka brukowa krawędź pościel dekoracja drzewo bananowe

pomysły-taras nasadzenia doniczki design drzewa siedziska ławki tapicerka

pomysły-taras sadzenie donica kwiaty część wypoczynkowa meble metalowe

pomysły-sadzenie tarasu w nowoczesnym stylu drzewa drewniana podłoga stół jadalny

pomysły-sadzenie tarasu w stylu śródziemnomorskim posadzki kamienne fugi trawnik

pomysły taras do sadzenia-wiadro niebieskie rośliny taras z drewna