Tarasy

23 kreatywne sposoby na zaprojektowanie tarasu słonecznego

Stwórz-słońce-taras-spokojną-przestrzeń-na-zewnątrz-do-rozkoszy

Do słonecznego tarasu potrzebujesz solidnej i ładnie wyglądającej powierzchni, a nawet optycznie ją podkreśl i obramuj dużą ilością zieleni. Daje to wspaniałe miejsce na świeżym powietrzu, gdzie można napić się porannej kawy, a wieczorem zorganizować wielogodzinną pogawędkę przy butelce wina. Pozwól się dalej zainspirować naszą galerią zdjęć poniżej i stwórz nowe pomysły na Zaprojektuj taras słoneczny!

Projektowanie tarasu słonecznego: proste, ale skuteczne

Pokład może wspaniale wypełnić lukę między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi i zapewnia przyjazną, komfortową atmosferę, z której można oglądać i cieszyć się własnym ogrodem. A ten prostokąt z tyłu domu może nadać indywidualny charakter Twojemu domowi i stylowi życia. Czytaj dalej i spójrz na nasze 17 pomysłów na projekt tarasów słonecznych, aby uwolnić swoją kreatywność.

1. Zaprojektuj taras słoneczny jako taras imprezowy

Sun-taras-design-nowoczesny-imprezowy-taras-hamak-hamak

Jeśli lubisz dużo organizować imprezy plenerowe, Twój taras słoneczny może być właśnie do tego miejscem. Pomyśl tylko, jak możesz umieścić tam swoje ulubione akcesoria imprezowe, na przykład hamak, kominek, kuchnię na świeżym powietrzu i wystarczającą ilość wbudowanych siedzisk.

2. Taras słoneczny zbudowany z różnych materiałów

Słoneczne-tarasy-projektowanie-materiałów-mix-drewno-pokrycie-betonowe-elementy-donice

Połączenie drewnianej okładziny z elementami betonowymi – jak murek i schody pokazane na zdjęciu – sprawdza się szczególnie dobrze we współczesnych, nowoczesnych i miejskich domach. Oprócz betonowej ściany i schodów rozważ dodanie betonowej donicy lub wbudowanych ławek.

3. Zielone drzewo na środku tarasu słonecznego

taras-drewniany-projekt-drzewo-w-srodku-taras-taras-solidny

Ten pomysł jest po prostu świetny! Jest to niestandardowa adaptacja tego ganku wokół drzewa i jest wspaniałym sposobem na dalszą integrację go z podwórkiem. Skontaktuj się z arborystą przed rozpoczęciem budowy, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na drzewo.

4. Mały ganek

Pomysły na projekt-taras słoneczny-mała-weranda-pomarańczowe-krzesła-przestrzeń zewnętrzna

Zintegrowanie ganku z mniejszym dziedzińcem może w rzeczywistości sprawić, że przestrzeń zewnętrzna stanie się większa. Tobie też wydaje się bardziej przydatne. Właściciele tego uroczego hiszpańskiego, kolonialnego bungalowu w południowej Kalifornii zbudowali platformę, która prowadzi na dziedziniec. W ten sposób maksymalnie wykorzystali przestrzeń między dojrzałymi jukami.

5. Weranda z jadalnią

Zewnątrz-z-dużo-zieloną-oprawą-drewniany-taras-pomysły-projektowe-jadalnia-kącik

Lubisz jeść na świeżym powietrzu? Następnie zaplanuj swój taras słoneczny tak, aby można było na nim umieścić piękny stół jadalny i wygodne krzesła, aby maksymalnie cieszyć się posiłkiem. Jadalnia nie powinna być zbyt daleko od domu, może pod drzewem. Idealne byłyby również lampki lub lampiony, które wieczorem tworzą romantyczną atmosferę.

6. Ganek narożny

pomysły-taras-projekt-werandy-narożnik-drzwi-przesuwne-ze-szklane

Być może w Twoim planie budynku brakuje pokoju narożnego? Nie ma problemu, możesz to nadrobić! Możesz uzupełnić architekturę swojego domu o narożną przestrzeń zewnętrzną. Aby stworzyć płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem, pomyśl o przesuwanych szklanych drzwiach, które są szczególnie odpowiednie w tym przypadku.

7. Okrągły ganek

nowoczesne-design-pomysły-taras-słoneczny-współczesne-kształty-zaokrąglone

Zostawmy proste linie i ostre krawędzie nowoczesnego i współczesnego domu! Tak, weranda też może być okrągła! Obramuj ten obszar na zewnątrz murem oporowym, co zapewni poczucie bezpieczeństwa i posłuży jako osłona przeciwwiatrowa.

8. Weranda przechodzi w krajobraz ogrodu

Pomysły-projekty-tarasy-słoneczne-weranda-wkomponowana-w-krajobrazie-ogrodowym

Oczywiście możesz uniknąć zwykłych kształtów i nie robić kwadratowej lub prostokątnej werandy. Lepiej spróbować wystającego decku z jednej strony. Ta weranda jest całkowicie wpisana w krajobraz ogrodu i pozwala spędzić przytulne godziny na zewnątrz i cieszyć się świeżością i ciszą natury.

9. Pokład głównej sypialni

Zaprojektuj-taras-słoneczny-sypialni-leżaków-leżaków-białych

Decki nie muszą być ogromne, aby mieć ogromny, bardzo pozytywny wpływ na życie ludzi. Chcemy pokazać tutaj typowy przypadek: mały taras przed sypialnią, wyposażony w wystarczająco dużo miejsca na dwa leżaki i stół, na którym można postawić drinka i książkę. Dzięki kilku zielonym roślinom ten przytulny teren na zewnątrz stanie się jeszcze bardziej domowy.

10. Weranda przed chatą

taras-projekt-szata-ogrodowa-szopa-w-chacie-look-mała-weranda

Nadaj małej kabinie niesamowity wygląd dzięki minipokładowi przed wejściem. Niezależnie od celu, w jakim wykorzystujesz swoją chatę – do przechowywania narzędzi ogrodowych, jako mini domek do zabawy lub po prostu do schowania się tam na weekend, taras i taras słoneczny będą mile widzianym dodatkiem do ogrodu.

11. Pokrycie werandy warstwami

Taras słoneczny-warstwy-pokrycie-ciekawe-nowoczesne-krok po kroku

Ta powierzchnia jest ułożona warstwami i pokazuje nietypowy i interesujący wizualnie projekt pokładu. Jest dobrze dopasowany do nowoczesnych i współczesnych domów, a talia, taka jak ta pokazana tutaj, nadałaby charakterystyczny akcent również małej miejskiej parceli.

12. Zaprojektuj taras słoneczny jako kręty pokład

Zaprojektuj taras słoneczny-Schlaengelweg-drewniane deski podłogowe-nowoczesne

Niech taras obok Twojego domu będzie dopiero początkiem. Ten jest zakrzywiony i wije się przez podwórko. Weź również pod uwagę rzeźbę ogrodową, ławkę lub inną specjalną cechę i umieść ją na końcu ścieżki!

13. Ścieżka ogrodowa prowadzi na mały ganek

Zaprojektuj-słoneczny-taras-mały-ogrodowy-ścieżka-prowadzi-na-werandę

Chcesz zapytać o swój ogródek przydomowy? Następnie możesz naśladować ten pomysł: mała ścieżka ogrodowa prowadzi na werandę, gdzie możesz stworzyć przytulny kącik na świeżym powietrzu, aby wygodnie kontemplować ogrodowy krajobraz i cieszyć się świeżością swojego ogrodu.

14. Schody prowadzą na ganek

Taras słoneczny-pomysły na projekt-kominek-kuchnia na zewnątrz

Jeśli masz wielopoziomowy ganek, musisz dokładnie przemyśleć, jak najlepiej wykorzystać tę przestrzeń zewnętrzną. Oto tylko wskazówka: kuchnia zewnętrzna może być umieszczona na wyższym poziomie, gdzie ma się łatwy dostęp do kuchni wewnętrznej, a część wypoczynkową lub kominek można umieścić kilka kroków dalej, gdzie jest strefa prywatna Spotkania.

15. Platforma na środku zielonego trawnika

Projekt tarasu słonecznego

Kto powiedział, że taras słoneczny powinien być dołączony do domu? Jeśli jesteś na ładnym podwórku, to wolnostojąca platforma pokładowa może stać się Twoim ulubionym miejscem. To miejsce jest wtopione w zieleń ogrodu i jest stale nasłonecznione w ciepłe miesiące. Kawałek raju w ogrodzie, prawda??

16. Niski ganek

słoneczny-taras-projekt-nowoczesny-żwir-i-trawa-przeszklony-salon

Nawet jeśli weranda jest ledwo uniesiona nad ziemię, tworzy doskonałe połączenie między wnętrzem a zewnętrzem, a odrobina żwiru lub trawy wokół projektu jest po prostu idealna!

17. Taras jako przejście do innych części domu

Zaprojektuj pomysły-tarasy-jako-przejście-do-innych-części domu-drewnianej ścieżki

Przestronny taras to skuteczny sposób na łączenie konstrukcji na tej samej parceli lub dostęp do innych części dużego domu.

projekt tarasu słonecznego otwarte paleniska nowoczesny stolik kawowy w salonie

projekt tarasu słonecznego szary projekt kominek meble ogrodowe drewniana podłoga

projekt tarasu słonecznego pergola drewniany szezlong kominek na zewnątrz

projekt tarasu słonecznego minimalistyczne szare kolory kolorowe akcenty poduszki

projekt tarasu słonecznego duży kominek basenowy meble metalowe projekt domu