Szatnie i meble do przedpokoju

Sam zbuduj szatnię ze starych drzwi: instrukcje i dalsze pomysły

Szatnia ze starych drzwi -instrukcje-stolik-konsola-dodatek

Nie podoba Ci się pomysł prostego haczyka do wieszania kurtek i ubrań w strefie wejściowej? Następnie spójrz na ten wspaniały i całkowicie wykonalny projekt DIY: szatnia ze starych drzwi. Stare drzwi można wspaniale przerobić, a czasami mają wspaniały antyczny urok. I oczywiście wciąż istnieje wiele sposobów na stworzenie miejsca do przechowywania na tych drzwiach. Pokażemy Ci kilka świetnych pomysłów.

Zrób sobie szatnię ze starych drzwi z półką

Upcykling własnej garderoby ze starych drzwi

Materiały:

 • trzy klamki z tylną płytą w stylu vintage
 • gałka szafki
 • piękne stare drzwi do pokoju?
 • Lakier kolorowy
 • Kołki z drutu 50 mm
 • Kołki z drutu 40 mm
 • trzy panele drewniane 60 x 30 cm
 • 2 x 70 cm drewniane nogi stołowe
 • Klej do drewna
 • Śruby wieszakowe M4 40 mm

Narzędzia:

 • Śrubokręt krzyżakowy
 • wiertarka
 • Wiertło 24 mm
 • Pędzel
 • Akumulatorowy pistolet do gwoździ 18 GA do gwoździ 15 – 50 mm

Możesz użyć kilku dodatkowych pomocnych dłoni. Ze względu na charakter kąta 90 stopni i użycie gwoździarki bezpieczniej byłoby złożyć szafę dwie osoby.

szatnia-wiek-drzwi-instrukcje-klej do drewna

Krok 1: Przede wszystkim drzwi należy wyczyścić i przeszlifować. Najlepiej ręcznie lekko zszorstkować powierzchnię za pomocą gąbki szlifierskiej lub papieru ściernego, aby farba lepiej przylegała. Można to również wykorzystać do wygładzenia ostrych krawędzi.

szatnia-wiek-drzwi-instrukcje-budowa-drewniana-konsola-stół

Krok 2: Do zbudowania podstawy szatni potrzebne będą dwie drewniane deski i dwie nogi od stołu. Przytnij drewnianą deskę do rozmiaru starych drzwi. Drzwi w tym przykładzie mają dwie stopy szerokości.

Umieść pierwszą drewnianą deskę (60 x 30 cm) na podłodze i ustaw nogi stołu pionowo na obu końcach. Zaznacz ołówkiem żądaną pozycję nóg stołu.

Krok 3: Nałóż klej do drewna i przyklej nogę stołu tam, gdzie chcesz.

Krok 4: Zamontuj drugą drewnianą płytę jako blat na nogach stołu. Połóż pierwszą drewnianą deskę na podłodze z przyklejonymi nogami stołu skierowanymi do góry. Upewnij się, że są pod kątem 90 stopni. Użyj pistoletu do gwoździ i gwoździ 40 mm, aby przybić blat stołu. Odwróć konstrukcję i powtórz z drugiej strony, aby wszystko było dobrze zamocowane.

szatnia-wiek-drzwi-konsola-stół-załącz

Krok 5: Teraz konstrukcja stołu powinna być przymocowana do drzwi. Połóż drzwi i konstrukcję stołu na boku i przyklej płytę podstawy do końca drzwi. Dopasuj dokładnie oba elementy, inaczej szafa nie będzie stać prosto. Użyj pistoletu do gwoździ i gwoździ 40 mm, aby przybić dolną płytę do drzwi. Pracuj od lewej do prawej.

Krok 6: Ustaw drzwi i konstrukcję stołu pionowo i powtórz powyższy krok dla blatu stołu. Nałóż cienką warstwę kleju do drewna na krawędź stołu i dociśnij do drzwi. Blat stołu jest przybijany do drzwi gwoździarką.

szafa-wiek-drzwi-instrukcje-drewniana-półka-uchwyt

Notatka: Wyrównanie gwoździarki może być trudnym zadaniem. Jeśli gwóźdź przebije się krzywo i nie przebije się przez drzwi i drewniany panel, zawsze możesz go oderwać szczypcami tnącymi.

Krok 7: Zamontuj górną półkę.

Najpierw na drzwiach montowane są wsporniki półki, a następnie płyta półki. Połóż całość na boku, aby ułatwić montaż. Nałóż cienką warstwę kleju do drewna wzdłuż tylnej części wspornika półki i przyklej go do drzwi. Górna krawędź wspornika półki powinna leżeć w jednej linii z krawędzią drzwi. Użyj pistoletu do gwoździ i gwoździ 40 mm, aby przymocować tylną część wspornika półki do drzwi. Następnie zmontuj półkę w ten sam sposób.

szatnia-wiek-malarstwo-drzwi

Krok 8: Teraz możesz pomalować gotową szafę! Wybrano tu piękny niebiesko-szary kolor. Ale możesz też zastosować różne techniki malowania i nadać meblom wygląd używany. Szatnia jest pomalowana na żądany kolor farby. Następnie krawędzie i łuki szlifuje się cienkim papierem ściernym. Jeśli użyjesz kilku warstw farby, różne niuanse będą migotać przez piaskowane obszary. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

szafa-wiek-drzwi-hak-klamka

Krok 9: Zamontuj klamki jako haki. Najpierw zaznacz dokładnie miejsce, w którym powinny być przymocowane. Pomyśl dokładnie o wysokości. Nie chcesz, żeby twoje kurtki sięgały przez blat.

Zaznacz otwór, w którym zostanie zamocowana śruba. Wstępnie nawiercić otwory w drzwiach wiertłem 24 mm. Użyj śrub wieszakowych, aby przymocować klamkę do drzwi.

szafa-wiek-drzwi-haczyk-damski-torebka-kurtki

Krok 10: Możesz również zamontować gałkę do szafki z boku drzwi, dzięki czemu możesz również powiesić swoją damską torebkę lub czapkę. Ważne klucze mogą również znaleźć swoje zwykłe miejsce na haczykach. Wybierz haczyki zgodnie z przeznaczeniem.

szatnia-wiek-drzwi-półka-zbuduj-sam-udekoruj

Jedną z zalet tej garderoby jest jej uniwersalność. Tworzy przestrzeń do przechowywania, utrzymuje porządek i wzbogaca przedpokój.

To, co jest często potrzebne, powinno być łatwo dostępne. To, co jest używane rzadziej, może trafić na wyższą półkę. Można tam schować drobne akcesoria, takie jak czapki, szaliki, rękawiczki, szaliki i rękawice. Zawartość jest bezpiecznie chroniona przed kurzem i brudem w schowku z pokrywką. W każdym razie okienka podglądu lub etykiety są praktyczne.

Kosze pod konsolą zapewniają również dodatkową przestrzeń do przechowywania. Idealnie nadają się do przechowywania czasopism, gazet, parasoli, a nawet zabawek dla dzieci. Dzięki przyjemnej fakturze kosze do przechowywania emanują przyjazną atmosferą na korytarzu.

Stół konsolowy jest wszechstronny

Wieszak na płaszcze

W małym stoliku konsolowym jest miejsce na drobiazgi lub często używane przedmioty. W przedpokoju najczęściej pełni funkcję półki na klucze lub torebki. Ale może być też dobrze widocznym miejscem na wazony, zdjęcia czy sezonowe dekoracje. Konsola z lustrem może służyć również jako praktyczna toaletka.

Blat stołu można optycznie podkreślić kontrastowym kolorem. Jak w powyższym przykładzie. Cała szafa pomalowana jest na jaskrawą czerwień, jedynie blat stołu jest czarny. Na drzwiach zamontowany jest tylko jeden hak na środku. Jest piękny wieniec z gipsówki. Kryształowa klamka też jest pięknym detalem.

Szatnia ze starych drzwi – wariant bez wiercenia i przybijania

szatnia-rustykalna-przedpokoju-wieniec-kosz wiklinowy

Dla tych, którzy nie są tak dobrzy w posługiwaniu się wiertarką i gwoździarką, następujący pomysł jest dobrym pomysłem. Drzwi są po prostu podparte między ścianą korytarza a wolnostojącym stołem konsolowym. Oszczędza to wiele wysiłku, ale wynik jest równie skuteczny.

Szafa do przedpokoju zawsze zdradza coś o przyzwyczajeniach, upodobaniach i stylu urządzania mieszkańców. Dlatego nie należy go lekceważyć w aranżacji wnętrz. Niech szafa do przedpokoju stanie się wyrazem Twojego indywidualnego stylu życia. Na przykład, jeśli naprawdę lubisz styl rustykalny, możesz po prostu przeszlifować drzwi i sprawić, by wyglądały na tak stare i zużyte, jak to tylko możliwe. Juta, gałązki i wiklina doskonale dopełniają wygląd.

Szatnia ze starych drzwi z ławką

szatnia-przedpokój-stare-drzwi-szklana-ławka

Jeśli chcesz mieć miejsce do siedzenia przed szatnią i wygodnego zdejmowania butów, lepszym dodatkiem do garderoby drzwiowej będzie ławka w stylu vintage. W tym celu należy zdjąć oparcie ławki. Następnie siedzisko i podłokietniki są przybijane od tyłu drzwi. Girlanda wykonana ze skrawków tkaniny i dekoracyjne poduszki to piękne akcenty kolorystyczne, które doskonale współgrają z kolorami garderoby.

szatnia-stara-drzwiowa-hakowa-kieszeniowa-ławkowa-zintegrowana

Wąska ławka do szatni to nie tylko wygodne siedzisko, ale także idealna przestrzeń do przechowywania. Buty noszone na co dzień znajdują swoje miejsce w małej szafce na buty. Duże szuflady są bardzo praktyczne, gdy chcesz coś szybko schować. Twój korytarz jest zawsze czysty – nigdy więcej stojących butów!

składana ławka

szatnia-stare-drzwi-skladana-ławka

Co jest wyjątkowego w tej pięknej szafie z ławką? Siedzisko można rozłożyć. Zawiasy prętowe, znane również jako zawiasy fortepianowe, najlepiej nadają się do tego celu, ponieważ zapewniają równomierne podparcie klapy i pomagają rozłożyć ciężar, gdy ktoś siedzi na ławce. Zawias prętowy można skrócić do wymaganych wymiarów za pomocą piły do ​​metalu. Zwróć uwagę na kierunek otwierania podczas montażu.

Hak

szatnia-stare-drzwi-wiejskie-w stylu-vintage-haki

W końcu to, co zamienia drzwi w szatnię, to haczyki. W zależności od upodobań możesz użyć prostych haczyków w jednym kolorze. Ale haki w stylu vintage lepiej pasowałyby do tego przestarzałego mebla. Albo jeszcze lepiej: inne stare przedmioty, które również można zmienić. Na przykład kolorowe gałki do mebli lub stare sztućce.

Stare drzwi jako stół ogrodniczy

stół-ogrodowy-stare-drzwi-przechowywanie-narzędzia-ogrodowe-stół do sadzenia

Stół do sadzenia to praktyczna rzecz dla każdego, kto lubi pracować jako ogrodnik hobbystyczny. Możesz nie tylko przesadzić, stojąc wygodnie na nim. Oferuje również dodatkowe miejsce do przechowywania różnych doniczek lub worków ziemi doniczkowej. Narzędzia są zawsze pod ręką, gdy wieszasz je na praktycznych haczykach.

Stół ze starych drzwi

stół-stare-drzwi-pomysł-jadalnia-ogród

Jest tak wiele sposobów na samodzielne wykonanie mebli ze starych drzwi. Innym pomysłem, który jest bardzo łatwy do wdrożenia, jest zbudowanie stołu ze starych drzwi. Bo ze względu na swoje wymiary jest idealnym blatem. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednia rama stołu. Szlifowane, nowo pomalowane drzwi są po prostu montowane na nich jako blat. Ten stół jadalny oferuje miejsce dla maksymalnie 8 osób i jest również idealny do użytku w ogrodzie!

Uwaga: Jeśli są to drzwi kasety, wolne przestrzenie na powierzchni drzwi mogą stanowić problem. Szklana płyta na górze jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Karty lub zdjęcia mogą być widocznie przechowywane w przegródkach na drzwiach pod szybą.

stare-drzwi-biurko-biurko-ikea-podpórka