Szatnie i meble do przedpokoju

Projektowanie przedpokoju – pomysły i wskazówki dotyczące zachęcającej strefy wejściowej

Projekt korytarza szałwia-zielona-farba-ścienna-malarstwo-meble-przedpokoju-szafa na buty-drewno-biała

Pierwsze wrażenie na naszym mieszkaniu lub domu tworzy się w przedpokoju, dlatego z jednej strony powinien być piękny i zachęcający, a z drugiej spełniać wiele wymagań praktycznych. W przedpokoju absolutnie potrzebujesz miejsca do wieszania i przechowywania płaszczy, kurtek i butów, lustra do sprawdzania lustra przed wyjściem z domu, a także miejsca na klucze i telefony komórkowe & Co. Dzięki odpowiedniemu projektowi ścian, oświetleniu i meblom do szatni, nawet wąski korytarz może zapewnić miłe powitanie Tobie i Twoim gościom. Dzisiaj podzielimy się kilkoma wskazówkami dotyczącymi projektowania przedpokoju, które mogą pomóc w tym trudnym zadaniu.

Zaprojektuj przedpokój – odpowiedni kolor i wzór ściany

Projekt korytarza malowanie-mięta-zielona-orzech-szatnia-zestaw-podłogowy-płytki-wygląd drewna

Ponieważ większość korytarzy nie ma okien i jest nieco ponura, musisz polegać na jasnych kolorach. Pomaluj ściany w odcieniach bieli lub pastelowych kolorów, takich jak miętowa zieleń lub róż. Możesz więc oszukać oko i sprawić, by korytarz wyglądał na większy. Farba ścienna powinna być również odporna na ścieranie i wytrzymała, aby ślady użytkowania można było łatwo usunąć.

Zaprojektuj ściany w korytarzu za pomocą tapety

projekt przedpokoju projekt ściany-tapeta-pastel-zielony-kwiat-wzór-wiszące światła

Oczywiście możesz również zaakcentować przedpokój kwiecistą lub geometryczną tapetą, ale uważaj, aby ta alternatywa nie była zbyt wytrzymała. Naklejka ścienna z przyjaznym powiedzeniem może powitać Twoich gości pod drzwiami.

Podłogi w korytarzu

Projekt korytarza podłogi-płytki-wygląd drewna

Płytki są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji – idealna wykładzina podłogowa do przedpokoju. Grube buty, brud i wilgoć nie zrobiłyby wrażenia na pokryciu płytkami. Jasne płytki korytarzowe w kremowej tonacji dodatkowo wzmacniają efekt jasnych kolorów ścian i nadają strefie wejściowej przyjaznego wyglądu. Dzięki modnym płytkom podłogowym imitującym drewno i kamień naturalny nawet najmniejszy okruch brudu nie jest od razu widoczny.

przedpokój-projekt-podłogi-patchwork-cement-płytki-wzór

Jeśli zdecydujesz się na patchworkowe płytki cementowe w przedpokoju, nie potrzebujesz prawie żadnej innej dekoracji. Kolorowe wzory w mgnieniu oka nadają strefie wejściowej bardzo domowy charakter. Jednak mały korytarz z taką wykładziną podłogową może czasami wydawać się kłopotliwy.

Wybór odpowiednich mebli do przedpokoju

przedpokój-projekt-ściany-farba-kamień-szary-szatnia-zestaw-białe-drewno-elementy

Korytarze są często wąskie, mają niekorzystny rozkład pomieszczeń i ograniczoną powierzchnię. Aby codzienne czynności funkcjonowały idealnie, potrzebne są elastyczne meble i wystarczająco dużo miejsca do przechowywania w korytarzu. W wąskich korytarzach bardzo ważne jest, aby chodniki były wolne, dlatego wybierz jak najpłytsze meble do przedpokoju. Bardzo przydatne z Szatnia przedpokoju to połączenie szafek, szuflad i otwartych przegródek. Dzięki tym wizualnie skoordynowanym zestawom do szatni Twój korytarz będzie wyglądał ładnie i schludnie.

Co zrobić z butami W przypadku wąskiego przedpokoju zaleca się szafkę na buty z przechylanymi przegródkami, ponieważ jest ona płytka, a mimo to oferuje wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Ławka w przedpokoju jest również idealna do wygodnego zakładania i zdejmowania butów, zwłaszcza jeśli pod spodem jest miejsce na buty. W domach z dużym przedpokojem kurtki, buty i sprzęt AGD takie jak odkurzacze i miotły można przechowywać w dużej przedpokoju w szafie z drzwiami przesuwnymi.

Oświetlenie w korytarzu

przedpokój-projekt-podłogi-patchwork-płytki-szafka-zabudowa-lustro-fronty-oświetlenie-punktowe

W aranżacji przedpokoju ważną rolę odgrywa przemyślane oświetlenie. Oświetlenie korytarza powinno dobrze oświetlać ścieżkę i nie zajmować dużo miejsca. Najlepsze są kinkiety i płaskie lampy sufitowe. Reflektory na systemach kablowych i prętowych lub szynoprzewodów zapewniają dużą elastyczność i mogą być pomocne w oświetleniu szatni. Ukierunkowane zapewniają wystarczającą ilość światła tam, gdzie jest ono potrzebne. Czujnik ruchu do oświetlenia hali byłby dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz być bardzo wygodny.