Szatnie i meble do przedpokoju

Oszczędność miejsca w szafie – dzięki tym 6 wskazówkom możesz stworzyć więcej miejsca do przechowywania!

wskazówki dotyczące przechowywania garderoby oszczędzające miejsce

Wszyscy znają problem: w szafie nie ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, co prowadzi do dużego bałaganu. Zakochujesz się w ubraniach, gdy tylko otworzysz szafę i nigdy nie znajdziesz tego, czego szukasz? Na szczęście dostępną przestrzeń można zoptymalizować za pomocą kilku prostych sztuczek i bez kupowania nowej szafki na wymiar. Jak oszczędzić miejsce w szafie i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń do przechowywania, przeczytaj w artykule!

Jak zaaranżować szafę w sposób oszczędzający miejsce??

mała szafa oszczędzająca miejsce wskazówki dotyczące przechowywania sztuczki zamów

To, że masz małą szafę, nie oznacza, że ​​brakuje w niej miejsca. Nawet w najmniejszej szafie przestrzeń do przechowywania można zmaksymalizować, dzięki czemu ubrania i akcesoria można schować porządnie. W dzisiejszym poście przedstawiliśmy 6 wskazówek, które pomogą Ci uporządkować garderobę.

1. Użyj wieszaków wielofunkcyjnych

Wieszaki wielofunkcyjne Pasy odzieżowe do przechowywania krawatów

Niezależnie od tego, czy chcesz powiesić krawaty, spodnie czy pasek, wieszaki wielofunkcyjne są dokładnie tym, czego potrzebujesz. Na tych małych cudach można zawiesić jednocześnie kilka elementów garderoby lub akcesoriów, zajmując tyle samo miejsca, co zwykły wieszak na ubrania. Zazwyczaj ubrania układa się tak, aby spadały pionowo, co nie tylko oszczędza miejsce, ale także ułatwia poruszanie się po szafie.

szafa oszczędzająca miejsce porady dotyczące przechowywania wielofunkcyjne wieszaki na ubrania

Dostępne są specjalne wieszaki wielokrotne do spodni, spódnic, koszul, szalików i pasków. Na drążku na ubrania jest tylko jeden haczyk, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w szafie. Jeśli masz już wystarczającą ilość wieszaków, niekoniecznie musisz kupować nowe. W takim przypadku możesz po prostu kupić kilka zajmujących niewiele miejsca wieszaków na wieszaki, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce w szafie.

Dodatkowa wskazówka: za pomocą prostych klipsów lub haczyków nawet dostępne w handlu wieszaki na ubrania można połączyć ze sobą.

2. Wieszaki na ubrania ułożone jeden na drugim oszczędzają miejsce

porady i wskazówki szafa oszczędzająca miejsce ułożyć drążki na ubrania jeden na drugim

Większość szaf jest zaprojektowana tak, aby drążek na ubrania znajdował się wystarczająco wysoko nad podłogą, aby można było powiesić długie elementy garderoby, takie jak sukienki, spódnice i płaszcze. Jednak niektóre drążki na ubrania są w rzeczywistości umieszczone tak wysoko, że drugi zmieściłby się pod spodem. W ten sposób przestrzeń w szafie na wieszanie ubrań można podwoić. Dwa drążki na ubrania są idealne na koszule, spodnie, spódnice, żakiety, marynarki i w zasadzie wszystko, co powinno się powiesić po prasowaniu.

Oszczędność miejsca w szafie Oszczędność miejsca w ustawieniu drążków na ubrania jeden na drugim

Drążki na ubrania są zazwyczaj łatwe w montażu. Wystarczy kilka śrubek, które zazwyczaj znajdują się w zestawie, oraz śrubokręt. Ważne jest również znalezienie drążka na ubrania, który dokładnie zmieści się w szafie, w przeciwnym razie montaż nie zadziała. Dla tych, którzy nie mają umiejętności majsterkowania, dostępne są również drążki, które można zawiesić bezpośrednio na górnym drążku na ubrania – bez wiercenia i przykręcania. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten wariant, upewnij się, że górna belka wytrzyma dodatkowy ciężar.

3. Użyj drzwi szafki jako dodatkowej przestrzeni do przechowywania

organizuj garderobę oszczędzając miejsce ułóż porady stojak na buty

Szlafroki lub lustro zwykle wiszą po zewnętrznej stronie drzwi szafy. Jednak wnętrze drzwi jest często zaniedbywane. Ale może to być bardzo praktyczne, jeśli przymocujesz do niego kilka haczyków ściennych. Wszystkie drobne elementy garderoby i dodatki, takie jak szaliki, szale, krawaty, torebki itp. można tu porządnie schować. Wiszący schowek na buty również pasowałby idealnie. W ten sposób możesz zorganizować garderobę w sposób oszczędzający miejsce i szybciej znaleźć wszystko, czego szukasz.

szafa szatnia organizuje drzwi szafy jako miejsce do przechowywania

4. Zamontuj oświetlenie szafy

Wskazówki dotyczące oświetlenia szafki, aby utrzymać porządek w szafie

No dobra, kilka lampek nie może zaoferować dodatkowej przestrzeni do przechowywania, ale są praktycznym dodatkiem, który zapewnia większy porządek w szafie. Odpowiednie oświetlenie w szafce może sprawić, że jej zawartość będzie dobrze widoczna, a przez to bardziej dostępna. Brak światła może być mylący, zwłaszcza przy głębokich, pochyłych szafach. Nie można właściwie ocenić dostępnej przestrzeni, a w szafie często jest dużo niewykorzystanego miejsca.

Dodaj oświetlenie do swojej garderoby, aby zaoszczędzić miejsce

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu szafy, każdy zakątek jest łatwiej dostępny i możesz śledzić rzeczy. Istnieje wiele wariantów oświetlenia szafek: możesz wybierać między listwami świetlnymi, punktami lub oświetleniem zewnętrznym szafki. Należy zadbać o to, aby wybrana oprawa oświetleniowa oświetlała całe wnętrze szafy.

5. Ułóż buty, jeśli to możliwe

wskazówki, jak utrzymać buty w porządku w szafie

Chcąc zaoszczędzić miejsce w szafie, warto wykorzystać każdy kąt i wolną przestrzeń. A słowo kluczowe tutaj się nawarstwia. Przedmioty, takie jak na przykład buty, zajmują dużo miejsca w szafie, ponieważ nie można ich zawiesić (chyba że przymocujesz organizer na buty do drzwi szafy) i powinny leżeć na dowolnej powierzchni. W tym momencie stojaki na buty oferują oszczędzającą miejsce opcję przechowywania butów w widoczny sposób. Jeśli wszystko jest spiętrzone, szafa wygląda schludnie i schludnie.

6. Prawidłowo połącz półki i drążki na ubrania w szafie

Włóż ubrania do szafy, aby zaoszczędzić miejsce Posortuj ubrania prawidłowo

Nie wszystkie ubrania można przechowywać w ten sam sposób. Podczas gdy niektórym wolno leżeć na półce, takiej jak koszulki, spodnie dresowe i dżinsy, są inne, które powinny wisieć. Są to na przykład koszule, bluzki, sukienki i garnitury, które nie powinny się gniotać. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić miejsce w szafie, potrzebujesz zarówno drążków na ubrania, jak i półek. Należy również odpowiednio posortować ubrania. Ubrania, które łatwo się gniotą, zwisają, a reszta – ostrożnie składaj i układaj na półkach.

Dodatkowa wskazówka: Nie tylko ubrania należy wieszać. Niektóre akcesoria, takie jak krawaty, paski i biżuteria są często praktyczne podczas wieszania. Jeśli nie masz wieszaków wielofunkcyjnych, możesz powiesić akcesoria razem z pasującą koszulą lub garniturem.

oszczędzające miejsce w szafie sztuczki porządkowe