sypialnia

Zmiana materaca: kiedy nadszedł czas na nowy materac?

jak często zmieniać końcówki łóżka i materaca

Przeciętnie spędzasz jedną trzecią swojego życia śpiąc. Dobry materac odgrywa ważną rolę w zdrowym, spokojnym śnie. Powinna być ani zbyt miękka, ani zbyt twarda i odpowiadać osobistym potrzebom. Ale jak długo wystarcza materac? Średnia żywotność wynosząca 10 lat może się znacznie różnić w zależności od jakości materiału i naprężeń. W dzisiejszym artykule zdradzimy, kiedy i jak często należy zmieniać materac. Dajemy Ci również kilka wskazówek i przydatnych wskazówek, jak przedłużyć okres przydatności do użycia karimaty.

Jak długo wytrzymują materace?

Zmień powody materaca, aby poprawić komfort snu

Z powodu kurzu, płatków skóry i potu każdy materac z czasem ulega zabrudzeniu i po pewnym czasie należy go wymienić. W zależności od jakości, żywotność materacy wynosi 5-8 lat dla wariantów niedrogich, do 14 lat dla produktów wysokiej jakości. Po tym czasie nawet najlepszy materac ulega zużyciu i traci podparcie. Jeśli jednak materace w pokoju gościnnym lub w willi nie są używane codziennie, żywotność zależy od użytkowania.

Łóżko i materac zmieniają wyposażenie sypialni

Nie tylko przekroczona żywotność przemawia za zmianą materacy. Z higienicznego punktu widzenia materac należy wymieniać co 5 do 7 lat, zwłaszcza jeśli nie można zdjąć pokrowca. Duże zmiany wagi lub słaba jakość nadal mogą powodować powstawanie kałuż, powodując bezsenność i ból. Dlatego ważne jest, aby zmienić materac w odpowiednim czasie, aby zapewnić długotrwały komfort snu.

Kiedy nadszedł czas na zakup materaca, powinieneś wybrać odpowiedni wariant, który odpowiada Twoim potrzebom. Czy to pianka zimna, sprężyna wewnętrzna, pianka visco czy lateks – wybór jest ogromny. Czasami może mieć nawet sens zmiana całego łóżka, na przykład przy przeprowadzce do nowego mieszkania. na betten-abc.de Do sypialni dostępna jest szeroka gama łóżek, materacy, stelaży i mebli, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego szuka.

Kiedy należy zmienić materac??

Materac zwiotczenia przyczyny instrukcje pielęgnacji

Nie możesz spać dobrze i odczuwasz ból pleców? Twoje łóżko może być za to winne. Z powodu nadmiernego użytkowania lub przekroczenia żywotności na powierzchni materaca tworzą się leżanki, co prowadzi do gorszej jakości snu. Są to depresje, które już nie wracają same. Mogą one dalej prowadzić do problemów zdrowotnych, ponieważ organizm nie jest odpowiednio wspierany. Więc jeśli jest już zagłębienie, to w trosce o zdrowie należy zmienić materac.

Nawet jeśli nie ma widocznych śladów zużycia, wymiana materaca jest wskazana ze względów higienicznych. Z biegiem lat gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak pot i kurz domowy, tworząc idealną pożywkę dla roztoczy i bakterii. Z powodu takiego zanieczyszczenia z czasem pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Dlatego eksperci zalecają wymianę materaca lub przynajmniej pokrowca na materac co 5 lat.

jak długo trwa materac?

Nadal nie wiesz, czy zmienić materac? Poniżej podsumowaliśmy znaki, które na to wskazują.

– Żywotność karimata określona przez producenta została przekroczona.

– Materac ugina się i ma wgłębienia.

– cierpisz na bóle pleców i napięcie z powodu problemów ze snem.

– Pokrowiec materaca nosi widoczne ślady użytkowania, takie jak brud czy rozczochrane szwy i jest trudny do czyszczenia.

– Łóżko nie zapewnia już niezbędnego komfortu.

Jak przedłużyć trwałość materaca??

kiedy zmienić żywotność końcówek materaca?

Jeśli kupiłeś nowy materac, możesz zastosować kilka sztuczek, aby przedłużyć jego trwałość. Jeśli skręcasz i obracasz je zarówno wzdłuż, jak i w poprzek co dwa miesiące, możesz uniknąć lub przynajmniej opóźnić powstawanie dołów. Powinieneś również prać pokrowiec materaca raz w roku w 60 stopniach, jeśli można go zdjąć. Regularne wietrzenie może również zapobiegać tworzeniu się pleśni. Jeśli materac osiągnie wiek zalecany przez producenta, najwyższy czas rozważyć zakup nowego.

Kiedy spać popraw nowy materac