sypialnia

Zamów w szafie – 40 wskazówek dotyczących optymalnego przechowywania

Zamów w poradach szafy-system organizacji-wieszaki na ubrania-drążki-fotele

Jeśli ty Zamów w szafie i planuj na półkach z butami, daj się zaskoczyć naszymi 40 wskazówkami dotyczącymi optymalnej klasyfikacji. Posiadanie zorganizowanej szafy w domu może stać się oznaką zorganizowanego życia. Posortuj ubrania według okazji, takich jak sport, casual, chic, business czy party, a zaoszczędzisz czas i wysiłek z odwiecznym dylematem dotyczącym odpowiedniego stroju. Zacznij od pomysłów na uporządkowanie ubrań, butów i akcesoriów i przestań odkładać to na bok.

Porządkuj w szafie – optymalnie wykorzystaj dostępną przestrzeń

Zamów w szafie chodzić-kobieta-sortować-buty-stojaki-do-szuflad-nieporządek

Aby stworzyć porządek w szafie, wykonaj następujące kroki i daj się zaskoczyć rezultatem. Nagle musisz zrezygnować z układania swetrów, T-shirtów i misek w stos i uporządkować wszystkie swoje ubrania na pierwszy rzut oka, aby można je było znaleźć. Aby każdego ranka cieszyć się przytulnością swojej garderoby, wkrótce zorganizujesz optymalizację dostępnej przestrzeni. Wiosna może być uznana za najlepszy czas, jeśli z powodzeniem powiesz „pa pa!” do bałaganu w szafie.

Zamów swoją szafę – zacznij od pustych półek

Zamów w szafie-szafki-półki-bałagan-ubrania-buty-podłogi laminowane

Zacznij od małej półki, aby wyczyścić wszystkie szafy, szuflady i drążki na ubrania. Nie panikuj tego bałaganu – to dopiero początek wielkiego przetasowania w szafie! Po wyczyszczeniu pozostało znacznie mniej rzeczy do odłożenia niż wcześniej.

Ikea Besta Regal – 25 pomysłów z systemem przechowywania

Wąska szatnia w przedpokoju to oszczędność miejsca – 26 projektów Birex

Zbuduj sam domek dla lalek 2 w 1 – przekonwertuj półki Ikea

Utrzymuj dom swoich ulubionych przynależności

Zamów szafę ścienną-białą-malującą-rolkę

Kolejnym krokiem powinno być uporządkowanie wszystkich półek, szuflad i dna szafy. Zetrzyj kurz – do wewnętrznych powierzchni drewnianych stosuj środki do pielęgnacji drewna. Jeśli posiadasz garderobę, odśwież kolor jej ścian lub nadaj jej zupełnie nowy wygląd.

Nadaj garderobie stylowy wygląd

Zamów szafę walk-in drążek na ubrania-sportową-wieszaki-loft-design-cegła-ściana

Pomyśl o małym remoncie w obudowie swoich ubrań, a znajdziesz dalszą inspirację do stworzenia nowego systemu organizacji.

Stwórz wymarzony mały świat inspiracji swojego stroju

Porządek w szafie - garderoba - wieszak na ubrania - dżinsowa sukienka - pudła - buty

Pozostań wierny swojemu stylowi i zaprojektuj garderobę według własnego gustu. Ważną rolę odgrywają również detale, takie jak dywany, ozdobne gałki do szuflad i wygodne siedzisko.

To nie bałagan, to inwentarz

Zamów-szafę-ubranie-organizuj-nieporządku-łóżko-sypialnię

Musisz przejrzeć całą swoją garderobę, aby dowiedzieć się, czego naprawdę od niej potrzebujesz. Posprzątanie bałaganu pomoże ci później schować ubrania i inne rzeczy osobiste w najlepszy możliwy sposób. Nasza wskazówka: wszystko, czego nie założyłaś rok temu, nie może wrócić do nowo zaaranżowanej garderoby!

Zaplanuj system organizacji w szafie

Zamów-szafę-przezroczystą-pudełka-przechowywanie-plastikowe-różne-duże-półki

Przyjrzyj się pustym półkom i zaplanuj nowy system organizacji wszystkich ubrań i akcesoriów, z którymi nie chcesz się rozstawać. W tym celu wolisz uzyskać przezroczyste pudełka do przechowywania. Swoje rzeczy znajdziesz później, zanim jeszcze ich nie poszukasz.

Sortuj ubrania i buty według pory roku

Zamów-szafa-buty-sukienki-blaty-białe-półki-wieszaki-kosz do przechowywania

Jeśli wcześniej w Twojej szafie znajdowały się ubrania letnie i zimowe, teraz możesz je sortować według sezonu. Te, które są potrzebne przez cały rok, można dla większej wygody pozostawić wiszące lub leżące z przodu.

Tęcza w szafie

Zamów-szafa-ubraniowa-wieszaki-ubrania-kolor-sort

Możesz szybciej znaleźć swoje ubrania, jeśli zostały posortowane według kolorów. Niech ta tęcza o poranku zainspiruje Cię do spontanicznych pomysłów na to, w co się ubrać.

Jak profesjonaliści organizują garderobę

Zamów-szafa-haki-ubrania-kolor-sort-jasno-ciemny

Chociaż nie wchodzisz codziennie na czerwony dywan, możesz pozwolić sobie na takie odczucie. Posortuj swoje ubrania od ciemnych do jasnych, tak jak robią to profesjonaliści za kulisami przed pokazem mody.

Etykieta na kosze i pudełka do przechowywania – praktyczny pomysł

Zamów-szafę-kosze-przechowywanie-białe-plastikowe-etykiety

Aby zapewnić optymalne przechowywanie w garderobie, powieś piękne etykiety w postaci naklejek lub zawieszek na pudełkach lub koszach do przechowywania.

Przestrzeń magazynowa – pomysły na najlepszy możliwy system organizacji

Zamów-szafa-buty-sortowanie-przezroczyste-skrzynki-przechowywanie-plastikowe-półki

Zbierz akcesoria, letnie buty i inne drobne przedmioty w przezroczystych pudełkach do przechowywania. W razie potrzeby i w zależności od dostępnej przestrzeni w szafie zainstaluj dodatkowe półki.

Zasada 12 miesięcy

Porządek-szafa-ubrania-drążki-skórzane wieszaki-sortuj-letnie-sukienki-zimowe-sukienki

To jedna z głównych zasad doskonale zorganizowanej szafy – ubrania, których nie używałeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy, prawdopodobnie nie będą potrzebne w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Odzież ma również datę ważności.

Zawieś jak najwięcej ubrań

Zamów-szafa-regał-niszowych-ubrania-koszule-koszule-spodnie-buty-pudełka do przechowywania

 Niewiele ubrań zostaw na półkach – jak najwięcej powieś na wieszakach. To wskazówka nie tylko dla najlepszej organizacji, ale także dla oszczędności miejsca. A twoje koszule i spodnie zawsze będą wyglądać świeżo wyprasowane.

Wskazówka dotycząca swetrów

Zamów-szafa-składana-półka-sweter

Powyższa zasada nie dotyczy swetrów i innych rodzajów dzianin. Lubią leżeć starannie złożone jeden na drugim na półkach i dzięki temu zachować swój kształt i dobrą jakość nici.

Użyj tych samych wieszaków

Zamów-szafa-koszule-ubrania-wieszaki-drążki

Aby stworzyć wizualną jedność na drążkach na ubrania, powieś ubrania na wieszakach tego samego rodzaju i równomiernie rozłóż przestrzeń.

Sortowanie ubrań według rodzaju – pomysł z dużym sukcesem

Zamówienie-szafa-regał-system-przezroczystych-szuflad-ubrania-drążki-obuwie-fotele-dywan-skrzynki

Jeśli w Twojej szafie wiszą bluzki i spódnice, od razu zauważysz różnicę w kreatywności i wyobraźni, wybierając strój na różne okazje..

Spójrz w tym samym kierunku

Zamów-szafę-buty-torby-ubrania-lustro-okno-ubrania-kosz-szyny

Podejmij tę ideę nie tylko podczas tworzenia nowego systemu organizacji w swojej szafie, ale za każdym razem, gdy porządkujesz ubrania. To sprawia, że ​​jego wkład w jednostkę optyczną i niewielki wysiłek jest tego wart.

Szpilki są wysokie, baleriny poniżej

Zamów-szafa-regale-system-regaly-buty-buty-szpilki-baleriny-buty-buty

Użyj tej prostej zasady, aby uporządkować buty, których nie przechowujesz w pudełkach na stojaku na buty. Więc zawsze masz płaskie buty na każdy dzień, a szpilki czekają na górnych półkach na kolejną imprezę.

Wieszaki na pasek i szalik – dobrzy pomocnicy w utrzymaniu porządku w szafie

Zamów-szafa-szalik-pas-pas-krawat-łańcuszki

Miseczki, krawaty i paski to akcesoria, które mają właściwość przyczyniania się do nieporządku. Dlatego – wieszaki na szaliki i paski żyją wysoko!

Pomysł na dodatkową przestrzeń do przechowywania – stojaki na buty w formie sześciennej

Zamów-szafa-białe-stojaki na buty-pudełka-kosmetyki-drewniane szuflady

Dodaj półki w kształcie sześcianu w garderobie, jeśli masz na nie miejsce. Zdziwisz się, jak wiele Twoich rzeczy znajdzie tam swoje miejsce i pozostanie w porządku przez długi czas.

Wykorzystaj narożniki szafy

Zamów-szafę-w-regale-system-kremowy-szafki-szklane-fronty-szuflady-ubrania-drążki-buty

To typowe, gdy ciemne zakamarki szafy są zagracone. Najczęściej są to wszystkie rzeczy, których szukamy i nigdy nie znajdujemy ich na czas. Ułóż tam narożniki, układaj pudła z rzadko używanymi butami, butami lub walizkami.

Odłóż dżinsy

Zamów-szafa-dżinsy-ubrania-wieszaki-drążki

Chociaż jesteś przyzwyczajony do układania dżinsów jeden na drugim, nasza wskazówka jest taka – powieś dżinsy na wieszakach i ułóż je zgodnie z ich kolorem i wzorem. Możesz więc wyjąć tylko te spodnie, których aktualnie potrzebujesz, nie wrzucając całego stosu w chaos.

Klasa zamiast masy podczas układania

Zamów-szafa-odzież-sortuj-skrzynki-sypialnia-sypialnia

Jeśli odkryjesz, że masz ten sam rodzaj odzieży – trzy czarne swetry lub dwa dżinsy w tym samym kolorze – usuń niepotrzebny przedmiot zgodnie z tą prostą zasadą.

Odpowiednio oświetl obudowę swoich ubrań

Zamów-szafę-walk-in-oświetlenie-reflektory-światło dzienne-haki dachowe

Niezbędną wskazówką dotyczącą schludnej garderoby jest odpowiednie oświetlenie. W świetle szybciej odnajdziesz ubrania i dodatki, których szukasz, zwłaszcza jeśli są w ciemnych odcieniach.

Ile par butów posiadasz?

Zamów-szafę-but-stojak-drewno-brąz-beż-złoto-buty-szpilki-baleriny-pompki

Wszystkim kobietom, które na to pytanie odpowiadają: „Dużo, ale za mało”, dajemy ten sprytny pomysł na organizację półki na buty – umieść buty tak, aby lewa wskazywała do przodu, a prawa do tyłu.

Wskazówka dotycząca szaf od podłogi do sufitu

Zamów-szafa-półka-drewniany-wieszak-wieszak-koszule-bluzki

Stwórz miejsce na dwa razy więcej wieszaków, zmniejszając o połowę przestrzeń szaf od podłogi do sufitu za pomocą drugiego drążka na ubrania.

Przezroczyste pudełka do przechowywania – dobre rozwiązanie do porządku w szafie

półki-zamów-w-szafie-przezroczyste-plastikowe-pudełka

Przezroczyste plastikowe pudełka doskonale nadają się do stworzenia optymalnego porządku w szafie. W tych pudłach można wygodnie przechowywać akcesoria, bieliznę, klapki i inne przedmioty, których kształt nie ułatwia porządków. Dzięki pokrywkom te zamykane na klucz plastikowe pudełka tworzą obiecujący system organizacji.

Wskazówki dotyczące przechowywania biżuterii

Zamów-szafę-biżuterię-przechowywanie-szuflady-meble-biżuteria-koszula-czapka

Dzięki swoim podziałom te wstawki meblowe wyczarują szufladę jako idealne miejsce do przechowywania kosztowności. Prawdziwą i bardziej wartościową biżuterię najlepiej przechowywać w bezpiecznym miejscu, takim jak sejf na pieniądze.

Blaszka perforowana – pomysł na przechowywanie biżuterii

Zamów-szafa-biżuteria-przechowywanie-biżuterii-stojak-na-ścienny-łańcuszki-bransoletki-kolczyki

Zamontuj blachę perforowaną z tyłu jednych z drzwi swojej szafy i wyposaż ją w haczyki o różnych kształtach, jak pokazano na zdjęciu. Następnie pokaż swoje naszyjniki, bransoletki i kolczyki w najwygodniejszym możliwym miejscu.

Kosze z organizerem dodają urody do porządku

Zamówienie-szafa-do-przechowywania-kosze-ciemnobrązowy-rattan-apaszki

Mniejsze akcesoria, takie jak szaliki, można łatwo przechowywać w koszach. A w zależności od materiału, z jakiego wykonane są kosze na podłodze i półki Twojej garderoby, możesz nadać jej egzotyczny, minimalistyczny lub romantyczny design.

Kosze do przechowywania jako dekoracyjne akcenty w szafie

Zamów-szafa-kosze-przechowywania-shabby-design-kosze z tkaniny

Na rynku można znaleźć różnorodne kosze do przechowywania, które są wykonane z różnych materiałów. Miłośnikom stylu shabby chic polecamy te kosze z wzorem róży. Aby uzyskać wizualną jedność swojej garderoby, wybierz kosze w tym samym projekcie.

Porada dla ogólnych

Zamów-szafę-ścienną-wieszak-skórzany-wieszaki-fuksja-zdjęcie-sukienki

Zamontuj wieszak na ubrania z boku szafy lub po wewnętrznej stronie drzwi i zawieś tam ubrania, które planujesz nosić następnego dnia lub np. zanieś do pralni chemicznej. Ta wskazówka zapewnia również dodatkowy porządek w codziennych planach.

Uporządkuj i posprzątaj swoją garderobę regularnie

Zamów-szafę-przechowywanie-pudełka-białe-żółte-poduszki-pomarańczowa-kolejowa-wieszak-torba

Podczas cotygodniowego sprzątania w mieszkaniu nie przechodzisz obok swojej garderoby, dzięki czemu możesz dłużej zachować jakość swoich ubrań i uniknąć ryzyka alergii.

 Nowa okazja dla odzieży nieużytkowej

Schludna-szafa-półki-dżinsy-spodnie-ubrania-składanie-uporządkowanie

Usuń ubrania i akcesoria, których już nie potrzebujesz – które nie pasują już do Twojego rozmiaru lub fasonu. Można je przynieść do sklepu z używanymi rzeczami lub fundacji. Odłóż ubrania, które wymagają naprawy.

Co może znaleźć miejsce w Twojej szafie?

Zamówienie-szafa-pomysły-półka-ubrania szczypce-skrzynki do przechowywania-szuflady-biurko-pokojowe-miejsce pracy-mieszkalne

Często pojawia się pokusa wykorzystania szafy jako ogólnego miejsca do przechowywania. Teraz mówimy to na głos – książki, foldery, zabawki czy puszki nie mogą już leżeć na półkach szafy po ich posortowaniu.

Kochamy torebki damskie

Zamów-szafę-w-półkach-damskich-obuwie-wieszaki-damskie-torby-paski-szafki

A miłość oznacza oczywiście opiekę i przechowywanie. Zamontuj wieszaki na płaszcze na ścianach garderoby i utrzymuj te piękne partnerki w swoim stroju w wiecznym porządku.

Kolejny praktyczny pomysł na torebki damskie

Zamów-szafa-czarno-brązowa-damska-rzeczy-organizuj-półki-skrzynki

Pudełka sześcienne można nazwać najlepszymi ekspozytorami na damskie torebki imprezowe i na ramię. Nie pozwól, aby były one już przechowywane w plastikowych torebkach, w przeciwnym razie ryzykujesz ich prawidłowym kształtem i jakością skóry.

Żadne drobiazgi nie są dozwolone w szafie

Zamów-szafę-przechowywanie-pudełka-dziewczyny-ubrania-złóż-sortuj-duże-worki-plastikowe

Po Bożym Narodzeniu, Sylwestrze i Mardi Gras przechowaj zużyte kostiumy Mardi Gras, akcesoria imprezowe i dekoracje w swojej piwnicy. Niniejsze powiadomienie dotyczy wszystkich przedmiotów używanych raz w roku.

Zamów w szafie

Zamów-szafa-białe-drewno-damskie-dżinsy-boso-podłoga-zdezorganizowana-buty-brąz-kremowo-niebieski

Wszelkie ubrania, które nie pasują już do Twojego obecnego rozmiaru, należy przynieść do sklepu z używanymi rzeczami lub oddać znajomemu. Zasada obowiązuje dwa razy w przypadku butów, bez względu na to, jak bardzo je kochasz.