sypialnia

Wybierz fototapety do sypialni – które z nich są idealne do relaksującej atmosfery?

Akcesoria i dekoracje do domu należą do klasycznych sposobów na stworzenie przyjemnej i spokojnej atmosfery w salonie. Świece zapachowe, miękkie poduszki, wazony i oczywiście fototapety sprawią, że każdy pokój zamieni się w relaksującą oazę dobrego samopoczucia. Zanim jednak powiesisz sztukę w sypialni, zastanów się, które fototapety są idealne do relaksującej atmosfery. Na przykład zdjęcia z festiwali, głośnej zabawy, gorączkowego tempa i agresywnych zwierząt nie są zalecane. Kiedy patrzysz na zdjęcie, powinieneś poczuć spokój, czułą miłość, cichą radość i czysty romans.

Nowoczesne fototapety do sypialni

Fototapety do sypialni nowoczesne jasnoniebieskie czarne białe

Jeśli chcesz postawić na nowoczesne, stonowane otoczenie, możesz zdecydować się na plakat z ramką. Czarno-białe zdjęcia wyglądają ponadczasowo pięknie i można je łatwo łączyć z innymi nadrukami artystycznymi. Obraz z czerwonym motywem może umiejętnie przyciągnąć wzrok. Rośliny, palmy i zielone liście to także wspaniałe sposoby na udekorowanie nowoczesnej sypialni. Oprócz kolorów i nadruków możesz też bawić się nietypowymi kształtami. ten Sztuka ścienna autorstwa Wall-Art na przykład jest również dostępny w formacie sześciokątnym.

nowoczesne obrazy ścienne do sypialni w formacie sześciokątnym z motywami liści i ptaków

Murale z powiedzeniami

Co może być lepszego niż rozpoczęcie dnia od pozytywnej myśli! Zamiast narzekać na wstawanie wcześnie rano, spróbuj powitać dzień czystym uśmiechem. W tym celu warto powiesić fototapetę z pięknym napisem na wprost łóżka. Oto kilka przykładów:

  • Jeśli wszystko zaczniesz z uśmiechem, osiągniesz najwięcej!
  • Nie śnij o swoim życiu, żyj swoimi marzeniami!
  • Nie przestawaj marzyć tylko dlatego, że miałeś koszmar!
  • Każdego dnia daj szansę stać się najpiękniejszym w swoim życiu!
  • Poświęć czas na marzenie, to droga do gwiazd!
  • Nie zapomnij być dzisiaj niesamowitym!
  • Dzień dobry, świecie!

Obraz ścienny na płótnie z napisem Słodkie sny w czerni i bieli

Fototapety do sypialni według Feng Shui

Starożytna chińska nauka kładzie duży nacisk na wpływ malowideł ściennych na nasze emocje. Na przykład możesz wybrać symbole Feng Shui dla szczęścia miłości, zwłaszcza romantycznej miłości, do sypialni.

Według Feng Shui zdjęcie z czerwonymi piwoniami jest w sam raz do sypialni! Piwonia jest uważana za symbol miłości, a czerwony kolor symbolizuje żywioł ognia, który potęguje namiętność. Jasne kolory silniej przyciągają pozytywną energię qi.

Fototapeta do sypialni według nowoczesnej czerwonej piwonii Feng Shui

Z kolei wizerunek orchidei wprowadzi do sypialni ciszę i spokój, a także poczucie harmonii ze światem i z samym sobą. W tym artykule możesz przeczytać więcej o kwiatach według Feng Shui.

Inne pomyślne fototapety do sypialni powinny przedstawiać ptaki. Gołębie, łabędzie, bociany, kaczki mandarynki – wszystko to symbolizuje wzajemną miłość i lojalność.

Mural według Feng Shui do sypialni ptaka i kwiatu

Ale upewnij się również, że istnieją pewne elementy i symbole, których według Feng Shui powinieneś unikać w sypialni.

Nie używaj elementów wodnych, takich jak akwaria, fontanny lub murale z wodą, ponieważ wygeneruje to zbyt dużo energii Yang.

Zdjęcia dzikich zwierząt i wszystko, co z nimi związane (np. skórki, rogi) nie ma miejsca w sypialni. Takie motywy mogą zakłócać spokojny sen. To samo dotyczy zdjęć z głośnej imprezy lub uroczystości.

Unikaj surowych zimowych krajobrazów, jałowych pustyń i przygnębiających problemów, takich jak ubóstwo i smutek. Wszystkie obrazy powinny być podnoszące na duchu, inspirujące i sprzyjające relaksacji.

nowoczesna sztuka ścienna w formacie sześciokątnym z jasnego drewna i miedzi

Źródło: © K&L Wall Art 2019