sypialnia

Trendy w wyposażeniu sypialni – wskazówki na pierwszy rzut oka

meble do sypialni białe łóżko tapicerowane okładziny ścienne tekstylia optyka oświetlenie pośrednie oświetlenie wiszące

Sypialnia jest prawdopodobnie najbardziej osobistym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu – ale przez długi czas była zaniedbana pod względem wzorniczym. To, co mało kto widzi, nie musi być specjalnie przygotowane… daleko od tego! Nowe trendy w projektowaniu mebli i kolorystyki mają zachęcić każdego mieszkańca sypialni do wykorzystania możliwości materiału i wzornictwa, aby dostosować swoją oazę spokoju do swoich indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to pokój do medytacji, czy źródło energii – dla każdego wymagania jest odpowiednie urządzenie. Wyposażenie sypialni może być bardzo różne. Ten artykuł ma na celu zwrócenie uwagi na kilka interesujących trendów.

Łóżko – środek mebli do sypialni

meble do sypialni łóżko tapicerowane-wysokie łóżko-zagłówek-kamień-szary-biały-ceglana ściana

Przytulne łóżko to serce każdej sypialni. Na nocny sen jak na chmurach Ważny jest zarówno odpowiedni materac, jak i odpowiedni stelaż. Obecnie szczególnie popularne są zarówno łóżka z materacem sprężynowym, jak i meble z litego drewna:

– Łóżko z materacem sprężynowym: W Ameryce wszystko jest większe – ten banał dotyczy też łóżek. Ten masywny wariant mebla do spania składa się z trzech warstw, które ułożone jedna na drugiej obiecują komfort leżenia jak w dziewiątym obłoku. Podstawą mebla jest drewniany stelaż wyposażony w metalowy rdzeń sprężynowy, tzw. skrzynkę. Materac o odpowiednich wymiarach leży bezpośrednio na pudle i „nakładce”, gruba nakładka na materac stanowi zakończenie obszaru do leżenia. Jeśli nie chcesz rozkładać się całkowicie od zera, możesz również otrzymać wkładki do tradycyjnych ram łóżka, które zastępują ramę z listew. W ten sposób każdemu łóżku można nadać jakość leżenia łóżka z materacem sprężynowym.

Naturalne materiały w wyposażeniu sypialni

meble do sypialni-meble z litego drewna-łóżko-szafa-beż-białe-zasłony-żaluzje

– meble z litego drewna: W 2016 roku modne są naturalne materiały – czasy fornirów i powlekanych płyt wiórowych minęły, zwłaszcza jeśli chodzi o meble do spania. Oprócz niepowtarzalnie pięknego wyglądu naturalnego drewna, materiał ma również właściwości zdrowotne. Tam, gdzie trudno jest znaleźć wariant z prasowanymi płytami drewnianymi, który gwarantuje brak parowania formaldehydu, różne uszczelki mebli z litego drewna dostarczają informacji o tym, czy meble są niskoemisyjne i nieszkodliwe dla zdrowia. „Złote M” Niemieckiego Stowarzyszenia Towarów Meblarskich, Niebieski Anioł lub pieczęć ÖkoControl Eko-Instytutu potwierdzają te cechy. Ponadto wysokiej jakości meble z litego drewna jako długoterminowe zakupy doskonale ucieleśniają ducha czasu, który dąży do zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów. Pharao24.de pokazuje, że meble z litego drewna mogą zacząć się od łóżek i często są bestsellerami.

Materac: Rdzeń sprężynowy kieszeni beczkowej, lateks, zimna pianka i pianka z pamięcią kształtu – nigdy wcześniej nie było w sypialni tak wielu materiałów, aby stworzyć na nich miękkie, ergonomiczne łóżko. Obecnie nacisk kładziony jest na różne nakładki: podkładki pod materac o różnej grubości, które tworzą wygodną górną warstwę materaca zarówno na sprężynie skrzynkowej, jak i na standardowym łóżku. Pianka żelowa idealnie dopasowuje się do kształtów ciała osoby leżącej, zapewnia miękkość do zatopienia, a z drugiej strony wspiera fizjologicznie korzystną pozycję leżącą.

Trendowe kolory do sypialni

sypialnia-meble-pościel-świeże-kolory-lustrzane-deserowe-czarne-tapicerowane-zagłówek-łóżka

W ostatnich latach kolory odgrywają ważną rolę w projektowaniu przestrzeni życiowych – w końcu trafiają do sypialni. Użytkownik powinien zawczasu zdecydować, czy przy urządzaniu sypialni chce skupić się na energii, czy na relaksie:

– Żółty: Nie ma wątpliwości, że żółty jest modnym kolorem 2016 roku i dlatego wpływa również na wystrój sypialni. Złota ochra, musztardowa żółć czy słoneczna żółć – kolor ma niezliczone oblicza, ale wszystkie promieniują jednym: pozytywną, ciepłą energią. Jeśli często tęsknisz rano za słońcem i potrzebujesz zastrzyku motywacji po wstaniu, powinieneś podążać za trendem kolorystycznym i wypróbować efekt. Nie wszystkie ściany muszą być pomalowane na żółto, ale trzeba ustawić raczej konkretne akcenty.

– kwarc różowy i szaroniebieski: Te dwa modne kolory od jakiegoś czasu pojawiają się w sektorze tekstylnym solo i w połączeniu. Pościel, poduszki dekoracyjne i zasłony w pudrowych, delikatnych odcieniach idealnie sprawdzą się w sypialni. W przeciwieństwie do jasnożółtego, połamane pastelowe odcienie dają aurę spokoju i relaksu. Ci, którzy chcą odpocząć w sypialni po stresującym dniu, a czasem trudno im się wyłączyć, mogą wyświadczyć sobie przysługę nową kolorystyką w delikatnych odcieniach różu i błękitu.

– Biały: Skandynawska klasyka od jakiegoś czasu kształtuje nasze sypialnie i jest niezastąpiona nawet w obliczu nowych trendów. W końcu biel w pościeli, dywanach, zasłonach i jako poplamione meble daje wyjątkowo wyraźny efekt, który zamienia sypialnię w pokój do medytacji. Wyłączenie się tutaj oznacza również odejście od wszelkich kolorowych bodźców dnia codziennego i skupienie się na tym, co najważniejsze: urzekającej książce, uduchowionym liście czy emocjonalnym utworze muzycznym. Biel wydobywa również naturalne materiały w taki sposób, aby meble z litego drewna czy deski podłogowe najefektywniej emanowały oryginalnym urokiem.

Modne wyposażenie sypialni – meble dla indywidualistów

meble-sypialni-indywidualiści-wiszące-stoliki nocne-vintage-fair-książki-wazony

Kompletowanie mebli do sypialni z jednej serii w końcu wyszło z mody. Zamiast tego, świadomi stylu indywidualiści orientują się na kolor, materiał, a przede wszystkim na przeznaczenie danego mebla. Tak powstaje wyjątkowa kolekcja w każdej sypialni:

– Dzięki tapicerowanym zagłówkom łóżka nie tylko zapraszają do snu, ale także do odpoczynku. Podczas przytulnego wieczoru przed telewizorem, podczas czytania lub po prostu słuchania muzyki, meble do spania powoli wyprzedzają sofę.

– Modułowe hokery i kredensy są wykorzystywane przez mieszkańców sypialni bardziej zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami niż tradycyjne meble. Stołek można zamienić w stolik nocny, a kredens w ławkę – w zależności od tego, co dzieje się w pokoju relaksu.

Szafy oferują dziś więcej opcji, jeśli chodzi o indywidualność

szafa-wieszaki-kurtki-blezery-odcienie szaro-niebieskie

– W 2016 roku szafy nie są już nieporęcznymi pudłami, które zajmują miejsce, ale służą potrzebom ich właścicieli. W wielu modelach szuflady i ilość drążków na ubrania można dowolnie łączyć, zwiększając w ten sposób ilość miejsca, a drzwi przesuwne zapewniają zachowanie pełnej przestrzeni w sypialni po otwarciu szafy. Elastyczne opcje oświetlenia mogą spełniać zarówno funkcje funkcjonalne przy wyborze ubrań, jak i stanowić pośrednie źródło światła, tworzące przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

Wniosek

Podwójne łóżko, dwie szafki nocne i masywna szafa oraz wszystkie meble z serii – tak wyglądała wczorajsza sypialnia. Obecnie oazę spokoju w każdym mieszkaniu można zaprojektować w bardziej indywidualny i nieszablonowy sposób. Szeroka gama łóżek i materacy zapewnia odpowiednie miejsce do spania dla najróżniejszych potrzeb, a pozostałe meble dzięki swojemu modułowemu charakterowi lepiej dostosowują się do życia właściciela. Świeży kolor w sypialni zapewnia dobry nastrój podczas wstawania lub relaks podczas zasypiania i sprawia, że ​​sypialnia staje się przytulnym miejscem pobytu.

Źródła obrazu:

Rysunek 4: © ErikaWittlieb (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 6: © sdnet01 (licencja CC0) / pixabay.com