sypialnia

Tapety w sypialni – 26 pomysłów na projekt ściany akcentującej

Ściana akcentująca to świetny sposób na dodanie akcentów kolorystycznych do pomieszczenia lub uzupełnienie kolorystyki ciekawymi wzorami. Ale jaką ścianę i jaki wzór wybrać, aby pasowała do Twojego pokoju? Odpowiedzieliśmy na te pytania i mamy 26 świetnych pomysłów na Tapeta w sypialni skompilowany.

Tapeta w sypialni – wprowadź ciekawe wzory

Tapety w sypialni -pomysły projektowe-elegancki-ekstrawagancki-czarny-wzór

Podkreślenie pojedynczej ściany tapetą to świetny sposób na stworzenie przyciągającego wzrok pomieszczenia. Użyj ciekawego wzoru lub tekstury i jasnych kolorów. Jeśli chcesz uzyskać bardziej subtelny efekt, możesz wybrać tapetę ton w ton z wzorem barokowym, kwiatowym lub diamentowym.

Skoordynuj tapetę w sypialni z wyposażeniem

Tapety w sypialni -pomysły projektowe-barokowy-biały-jasny-złoty-wzór-nowoczesny-żyrandol

Stwórz spokojną i spójną atmosferę w swojej sypialni, definiując podstawowy kolor tapety i odnajdując pasujące akcenty, takie jak pościel i dodatki w tym lub podobnym odcieniu. Neutralny kolor, taki jak biały, kremowy, beżowy, brązowy lub szary tworzy eleganckie wnętrze, które można łączyć z dowolnym innym kolorem do dekoracji i dodatków.

32 designerskie tapety do sypialni i pokoi dziecięcych

Fototapeta las w sypialni – pomysły na wspaniałe motywy w dużym formacie

Złota tapeta jako akcent w nowoczesnych wnętrzach – projekty Burke Decor

Pomysł na nowoczesną interpretację barokowego stylu

Tapety w sypialni -pomysły projektowe-złoto-barokowy-żyrandol-luksusowa-biała-okładzina ścienna

Istnieje kilka sposobów na wybór ściany akcentującej. Najlepszym wariantem jest ta ściana, która od razu przykuwa uwagę po wejściu do pokoju. W sypialni ta ściana jest zwykle wyklejona papierem za łóżkiem, ale nie zawsze.

W kolorze brązowym i niebieskim

Tapety w sypialni -pomysły projektowe-rustykalne-niebiesko-brązowe-łóżko-meble z drewna

Jeśli okna i drzwi przerywają ścianę, lepiej wybierz inną ścianę akcentującą. Mają tendencję do odwracania uwagi od tapety, a efekt, który próbujesz osiągnąć, byłby daremny. Niskie ściany nie nadają się na akcentującą ścianę w sypialni, ponieważ pokój będzie wyglądał na zagracony.

Cienkie gałązki i odcienie szarości

tapeta sypialnia akcent ściany jasnoszare gałęzie

Wybierając kolor i wzór akcentującej ściany w sypialni, pamiętaj, aby dopasować tapetę do reszty wystroju, jeśli już tam jest. Z drugiej strony, jeśli przebudowujesz pomieszczenie, powinieneś użyć kolorów i materiałów, które dobrze ze sobą współgrają. Wskazane byłoby wybranie głównego koloru i uzupełnienie go tylko o pasujące tony i niuanse. Szczególnie nadają się do tego neutralne kolory, takie jak szary lub beż, które mają wiele odcieni i mogą tworzyć harmonijny ogólny obraz we wnętrzu.

Subtelne wzory i kolory

tapety sypialnia wzór jasnoniebieski biały pomysły projektowe

Sypialnia to miejsce w mieszkaniu, w którym można odpocząć i naładować baterie. Dlatego miejsce do spania powinno działać uspokajająco i przyczyniać się do dobrego samopoczucia. Decydującą rolę odgrywa przy tym wybór koloru ścian i mebli. Do tapet w sypialni polecane są subtelne wzory i kolory, ponieważ nie męczą oczu, a wręcz działają relaksująco.

Projekt ściany skoordynowany z obiektem

tapeta do sypialni szary wzór beżowy za łóżkiem

Ważnym warunkiem pięknej sypialni jest dostosowanie kolorów, wzorów i tkanin użytych w pomieszczeniu. Każdy najmniejszy element odgrywa w tym rolę. Z reguły nacisk kładziony jest na projekt ściany, ponieważ ma to wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia. Z tapetą w sypialni możesz indywidualnie projektować ściany, ponieważ różnorodność wzorów i kolorów jest po prostu nieskończona.

Poduszki i prześcieradła w tym samym odcieniu

Jasmin CS Cole Son różowa tapeta sypialnia szara kombinacja

Jeśli zdecydowałeś się na tapetę jako akcent ścienny w sypialni, możesz również pobawić się kolorami i wykorzystać klimatyczny wystrój pokoju. Jasne kolory są do tego bardzo odpowiednie, ponieważ przyciągają wzrok. Możesz połączyć ścianę akcentującą w zabawnym kolorze z kilkoma innymi elementami w sypialni i nadać pomieszczeniu stylowy wygląd. Na przykład poszewki na poduszki, pościel w całości lub małe meble tapicerowane, takie jak podnóżek, są idealne na akcenty.

Złote odcienie

tapeta w sypialni wzór beżowe pomysły projektowe garderoba

Ciepłe odcienie w części sypialnej tworzą przyjemne uczucie i zachęcają do odpoczynku. Dzięki odpowiedniej tapecie w sypialni możesz nawet osiągnąć wysokiej jakości aranżację wnętrza. Świetnie do tego nadają się złote odcienie i eleganckie wzory, które w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem zapewniają szlachetne wnętrze.

piękna i kobieca

tapeta sypialnia złote plamy farby żyrandol mosiądz

Złoto jako kolor można równie dobrze łączyć z bielą, tworząc jasny wystrój sypialni. Ten duet kolorów prezentuje się szczególnie kobieco i jest idealny do małych pomieszczeń. Biała tapeta z plamami złotej farby to dobra opcja na ścianę akcentującą za łóżkiem.

Wzór w paski w kolorze brązowym

tapety w sypialni pomysły projektowe paski brązowy beż

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu większą wysokość, wzór w paski jest bardzo odpowiedni na tapetę w sypialni. Paski sprawiają, że sufit wydaje się wyższy w pomieszczeniu i tworzą rodzaj ramy we wnętrzu. Można do tego użyć dwóch lub więcej kolorów, a połączenie jasnych i ciemnych niuansów tworzy piękne efekty.

Barokowy wzór w kolorze zielono-niebieskim

tapeta sypialnia niebiesko-zielona za ścianą łóżka

Aby ściana pełniła funkcję akcentu w pomieszczeniu, powinna przykuć uwagę od razu po wejściu do pokoju. Dlatego ściana bezpośrednio naprzeciw drzwi jest często projektowana jako ściana akcentująca. Możesz również wybrać kontrastowy kolor i efektowny wzór, który wyróżnia go na tle reszty obiektu. W tym przypadku tapeta w sypialni to najszybsza i najtańsza opcja do projektowania ścian.

powtórz wzór tapety w zakładzie

tapety sypialnia dziecko niebieski błyszczące srebrne pomysły projektowe

Chcąc zharmonizować tapetę do sypialni z wyposażeniem, warto zdecydować się na klasyczny wzór, który występuje również w różnych tkaninach. Na przykład barokowy wzór jest popularnym pomysłem na tapetę w sypialni, a także na zasłony, obicia i dekoracyjne poszewki na poduszki.

ciemna tapeta w jasnej sypialni

tapeta w sypialni fioletowa tapeta w koronie pokoju dziewczynki

W przypadku ściany akcentującej w jasnym pomieszczeniu najlepsze są tapety w ciemnych odcieniach. Ciemna tapeta wymaga jednak dużo światła dziennego i jasnych mebli, w przeciwnym razie pomieszczenie może wyglądać przygnębiająco. Jeśli jednak zachowana jest równowaga pomiędzy kolorami, w sypialni powstaje przytulna atmosfera.

Tapety w sypialni-pomysły-szare-szlachetne-satynowe-łóżko-dwa

tapeta wzór sypialni białe brązowe pomysły na poduszki dekoracyjne

sypialnia czarno-biała tapeta ścienna z akcentem w stylu barokowym

Schumacher tapety-motylki do pokoju dziecięcego jasnoniebieskie

tapety pomysły na projekt sypialni wzór w kratę szary czarny

tapeta sypialnia akcent czarny wzór

tapeta-nowoczesna-sypialnia-brązowy wzór białe meble

tapeta-mała sypialnia-pomysł na projekt szlachetny wzór błyszczący żółty

tapeta do sypialni szara z wzorem w białe czerwone poduszki dekoracyjne

klęcznik fauchere tapeta sypialnia wygląd drewna beżowa pościel

tapeta do pokoju dziecięcego akcent ścienny od podłogi do sufitu przeszklenie łóżko

wzór tapety sypialnia green cole sons