sypialnia

Spraw, by sypialnie były przytulne – pomysły na wymarzone meble

Spraw, aby sypialnia była przytulna, ceglana ściana z podwójnym łóżkiem, dekoracja ścienna

Kuchnia jest sercem domu, młodzi i starsi lubią spędzać czas w salonie, aw łazience dusza odpoczywa w atmosferze wellness. Niemniej jednak sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu – w końcu spędzamy w niej jedną trzecią życia. Nie trzeba dodawać, że osobista oaza spokoju musi być urządzona z dużą starannością – dajemy Ci przydatne wskazówki, jak sprawić, by Twoja sypialnia była przytulna.

Spraw, aby sypialnia była przytulna – postaw łóżko w pokoju

Sypialnia-przytulny-design-skandynawsko-szykowna narzuta

W sypialni wygoda jest najważniejsza – jeśli chcesz odpocząć w przytulnej atmosferze, możesz zaprojektować pokój zgodnie z zasadami Feng Shui. Proste meble z wyraźnym językiem designu, najlepiej bez krawędzi i narożników, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się uporządkowane i tworzy harmonijny obraz całości. W części sypialnej główną rolę odgrywa oczywiście łóżko – dlatego nie powinno się go ustawiać zbyt blisko innych mebli /szafa, komoda/, gdyż jest to zwykle odbierane jako irytujące. W idealnym przypadku mebel powinien mieć również minimalną odległość 1 metra od okna, aby nie był bezpośrednio wystawiony na działanie promieni słonecznych w ciągu dnia. Kontakt wzrokowy z drzwiami działa uspokajająco i odprężająco oraz umożliwia przepływ energii chi.

Dopasowane stelaże łóżek i materace zapewniają komfort leżenia

Zrób-sypialnię-przytulnie-zrób-łóżko-prawidłowo

Już wiadomo, gdzie zostanie umieszczone łóżko w części sypialnej – teraz musisz dopasowana rama łóżka i materac do wyboru. Rama zależy od preferowanego kształtu łóżka. W zależności od osobistych potrzeb do wyboru są trzy opcje – łóżko typu queen-size z jednoczęściowym materacem zapewnia optymalną przestrzeń do spania dla singli, klasyczne podwójne łóżko z dwiema listwami i dwoma materacami zapewnia parom spokojny sen i spokojny sen. łóżko małżeńskie z jednoczęściowym materacem jest dla rodzin świetnie nadające się z dziećmi.

Materac ma również decydujące znaczenie dla komfortu leżenia i dlatego powinien być starannie dobrany. Ważnymi kryteriami przy zakupie są dopasowanie do konturów ciała, zdolność wchłaniania wilgoci oraz trwałość.

Meble do sypialni – na co należy zwrócić uwagę?

Sypialnia-przytulne-make-to-queen-size

Kolejnym krokiem w tworzeniu przytulnej sypialni jest dobranie reszty mebli. Obowiązuje tu złota zasada: lepiej urządzać oszczędnie, aby pomieszczenie wydawało się bardziej przestronne. Oprócz łóżka szafa, ewentualnie dwie szafki nocne lub komody oraz wygodny fotel do czytania z małym stolikiem dopełniają programu mieszkalnego. Biurka, sprzęt fitness i telewizory nie powinny znajdować się w sypialni. Zamiast tego na uroczej półce można wyeksponować ulubione książki lub zdjęcia.

Odpowiednie oświetlenie tworzy również zachęcającą i relaksującą atmosferę – najlepiej, aby lampa sufitowa była połączona z lampkami nocnymi i lampami podłogowymi przy fotelu.

Spraw, aby sypialnia była przytulna – dekoracja tworzy domową atmosferę

Sypialnia-przytulny-projekt-dekoracja-DIY-idee

Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia była przytulna, zdecydowanie nie powinieneś rezygnować z dekoracji – ale powinna być subtelna. Tkaniny o różnych fakturach stanowią subtelne akcenty w pomieszczeniu i zapraszają do relaksu w wygodnym łóżku Zagłówek łóżka DIY nadaje wnętrzu osobistego charakteru, a dopasowane zasłony nadają meblom wykończenia.