sypialnia

Przewodnik po łóżkach z materacem sprężynowym – dobry sen zaczyna się od wyboru

Prowadnica skrzynka sprężynowa łóżka konstrukcja materaca-czarna-tapicerka

Łóżka skrzynkowe stały się w ostatnich latach prawdziwym trendem. Obiecują lepszy komfort snu, dobry sen w nocy i bardziej zrelaksowaną pobudkę rano. Ponadto łóżka również zachwycają swoim wyglądem. Są znacznie wyższe niż zwykłe łóżko i składają się z kilku warstw, które nakładają się na siebie. Często większość klientów natknęła się już na łóżka z materacem sprężynowym w hotelach. Ten rodzaj łóżka jest tu używany od jakiegoś czasu, ponieważ łóżka z materacem sprężynowym zaspokajają potrzeby spania większości osób. Jeśli jednak chcesz ustawić łóżko z materacem sprężynowym we własnej sypialni, przed zakupem powinieneś dokładnie przestudiować tę sprawę.

Przewodnik po łóżkach z materacem sprężynowym – Jak składa się łóżko z materacem sprężynowym

Łóżka sprężynowe z prowadnicami -budownictwo-trend-dobry sen

Aby móc znaleźć odpowiednie łóżko, należy najpierw poznać podstawowe cechy łóżka z materacem sprężynowym. Klasyczne łóżko z materacem sprężynowym składa się z trzech elementów, które wzajemnie na siebie oddziałują i ostatecznie zapewniają komfort. W dolnej części łóżka sprężynowego znajduje się tak zwane „pudełko”. Na nim leży materac, który z kolei przykryty jest nakładką. Oczywiście łóżko z materacem sprężynowym ma również ramę i zagłówek dookoła.

Łóżka z materacem sprężynowym są szczególnie popularne w branży hotelarskiej

Przewodnik po łóżkach sprężynowych - hotel-apartament-tapicerowana wezgłowie łóżka

Skrzynka poniżej to zazwyczaj stabilna konstrukcja drewniana z zawieszeniem jako wnętrze. Producenci mają do wyboru sprężyny typu Bonell lub sprężyny kieszeniowe baryłkowe. Takie zawieszenie zapewnia, że ​​powierzchnia do leżenia łóżka może nie tylko ustąpić w środku materaca, ale również pozostanie elastyczna i elastyczna na krawędziach. Materac spoczywający na pudełku trudno odróżnić od zwykłych materacy. Tutaj również pozostaje wybór między sprężynami kieszeniowymi beczkowymi a sprężynami bonellowymi, ale na rynku można również znaleźć materace z pianką zimną lub pianką visco. Jeśli nie masz pewności co do rodzaju materaca, w miarę możliwości powinieneś wypróbować studio materacy.

Nakładka jako wierzchnia warstwa łóżka z materacem sprężynowym nie jest bez znaczenia, chociaż w Ameryce są łóżka bez tej cienkiej warstwy. Dzięki odpowiedniemu doborowi toppera kupujący mogą ponownie wpłynąć na komfort leżenia w łóżku. To, czy nakładka jest wykonana z pianki visco, pianki zimnej czy lateksu, jest ponownie kwestią osobistych preferencji. Kolejną zaletą nakładki jest to, że chroni ona materac łóżka skrzynkowego i tym samym zwiększa jego żywotność. Zasadniczo osoby, które lubią leżeć trochę mocniej, mogą użyć toppera wykonanego z zimnej pianki, podczas gdy pianka visco zapewnia bardziej miękkie uczucie leżenia.

Łóżka sprężynowe z prowadnicami – prawdziwe łóżko z materacem sprężynowym lub podróbka?

przewodnik-pudełko-wiosna-łóżka-czarna-poszewka na kołdrę

Wielu producentów łóżek od dawna rozpoznaje trend „łóżka skrzynkowego” i chce czerpać z niego jak największe zyski. Może to być ryzykowne dla klienta, ponieważ nie każde łóżko, które wygląda jak łóżko z materacem sprężynowym, również odpowiada charakterystyce tego typu łóżka. Często więc zdarza się, że we wspomnianym pudełku nie ma zawieszenia. Rzekome łóżko ze sprężynami skrzynkowymi nie może wówczas oferować tak elastycznej powierzchni do leżenia, jak faktycznie chce klient. Dlatego zawsze warto przyjrzeć się cechom łóżka, które chcesz. Kto chciałby bardziej intensywnie zająć się tematem, znajduje duży wybór tanich łóżek z materacem sprężynowym w Wohnorama?, których poszczególne cechy wyposażenia są szczegółowo wymienione.

Nie zawsze od razu wiadomo, czy jest to prawdziwe łóżko z materacem sprężynowym

przewodnik-box-sprężynowe-łóżka-zielony-tapicerowany-wezgłowie

Często dyskutowanym pytaniem jest, czy sprężyny kieszeniowe Bonell lub beczkowe są bardziej korzystne w łożu skrzynkowym. Zasadniczo kupujący powinni zatem również zająć się szczególnymi cechami obu wariantów, zanim zdecydują się na łóżko. Podczas gdy sprężyny Bonell zapewniają elastyczną powierzchnię, sprężyny kieszeniowe baryłkowe zapewniają punktowo elastyczną elastyczność powierzchni do leżenia, jak donosi Morgenweb. Szczególnie dla osób o większej masie ciała, sprężyny kieszeniowe beczkowe mogą zdecydowanie skorzystać, ponieważ ciało nie zapada się tutaj zbyt głęboko. Dla raczej lekkich osób, których waga nie pokazuje więcej niż maksymalnie dziewięćdziesiąt kilogramów, jednak sprzęt ze sprężynami Bonell jest również całkiem odpowiedni.

Indywidualny dobór dla większego komfortu snu

przewodnik-box-spring-bed-konstrukcja-widok-boczny

Wszyscy ludzie mają taką samą potrzebę spokojnego i zdrowego snu. Jednak niektórzy ludzie mają z tym problemy, pokazuje również statystykę. W samych Niemczech prawie 25 procent ludzi skarży się na bezsenność, a 11 procent nie czuje się wystarczająco zregenerowanych po nocnym śnie. Nawet jeśli wyposażenie sypialni, ogólny styl życia i okoliczności zewnętrzne wpływają na jakość snu, łóżko jest tutaj prawdopodobnie najważniejszym punktem. Jeśli źle śpisz, najpierw przyjrzyj się swojej części sypialnej i w razie potrzeby ją wymień.

To, jak spokojny jest Twój sen, zależy również od twardości materaca

przewodnik-pudełko-wiosna-łóżka-naprawdę-fałszywe-zróżnicowanie

Jeśli i tak musisz wybrać nowe łóżko z materacem sprężynowym, stopień twardości jest ważnym kryterium komfortowego snu. Zasadniczo jest podzielony na pięć różnych poziomów, które są wybierane w zależności od masy ciała.

• Stopień twardości 1: do 60 kg

• Stopień twardości 2: 60 do 80 kg

• Stopień twardości 3: 80 do 110 kg

• Stopień twardości 4: 110 do 140 kg

• Stopień twardości 5: ponad 140 kg

Wybierając materac do łóżka skrzynkowego, klienci powinni zatem intensywnie zajmować się odpowiednim stopniem twardości. To on wpływa na nocne zapadanie się ciała, co w najlepszym przypadku pozwala na maksymalne rozluźnienie ramion, bioder i kręgosłupa. Jednak materac o złym stopniu twardości powoduje załamanie kręgosłupa, co może prowadzić do napięć, bólów głowy i zaburzeń snu.

Łóżka z materacem sprężynowym mogą wizualnie uatrakcyjnić sypialnię

przewodnik-box-spring-beds-optycznie-ulepsz sypialnię

Wreszcie, przy wyborze ważnym punktem jest wizualny projekt łóżka z materacem sprężynowym. W końcu łóżko powinno wspierać modne umeblowanie sypialni, a nie przeciwdziałać mu. Dlatego dobrze, że łóżka z materacem sprężynowym są teraz dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów. Od powierzchni skórzanych przez tkaniny po łóżka z detalami o wysokim połysku, metalu lub drewnie, praktycznie wszystko jest możliwe. Decydować powinien jednak nie tylko wygląd, ale również łatwość pielęgnacji materiałów. Czysto białe łóżko jest bardzo modne, ale po kilku miesiącach użytkowania nie przekonuje. Jeśli nadal chcesz spełnić swoje marzenie o białym łóżku z materacem sprężynowym, powinieneś zachować szczególną ostrożność i regularnie czyścić powierzchnie.

Rysunek 3: rdouagui (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 5: 4Owen (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 7: Unsplash (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 8: ErikaWittlieb (licencja CC0) / pixabay.com