sypialnia

Przewodnik po materacach: dobry sen zaczyna się od odpowiedniego materaca

Materac jest sprawdzany pod kątem jakości

Niezależnie od tego, czy jest to rdzeń sprężynowy, materac z zimnej pianki, lateks, pianka czy łóżko wodne: wybór jest różnorodny. Jednak im więcej modeli, tym większe ryzyko znalezienia niewłaściwych Kup materace Wola. W związku z tym przed zakupem należy się odpowiednio i obszernie poinformować. W wielu przypadkach materacy nie można już zwrócić, więc wszystko powinno pasować do pierwszego zakupu.

Wybór jest bardzo osobisty i zależy od indywidualnego typu

materac-wybór-osobiste-preferencje-kręgosłup

Przede wszystkim można z góry powiedzieć, że wybór odpowiedniego materaca to bardzo osobiste przedsięwzięcie, którego nikt nie może zrobić sam. Tak jak każde ciało jest ukształtowane inaczej, tak też są potrzeby, które każdy ma wobec swojego przyszłego materaca. Dotyczy to w równym stopniu materacy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Absolutnie niedopuszczalne są materace, które powodują następujące problemy:

– ból we śnie

– Brak właściwości wspierających

– Za twardy lub za miękki

– Obwisłe

Najłatwiejszym sposobem rozpoznania materaca, który najbardziej Ci odpowiada, jest to, że nie powoduje on długotrwałego bólu podczas snu i podtrzymuje ciało tam, gdzie jest ono potrzebne w nocy. Ale nawet jeśli ból nie jest odczuwany konkretnie, materac może być winny temu, że nie relaksujesz się rano, ale budzisz się zmęczony. Ponieważ ludzie poruszają się podczas snu, czego w większości nawet nie zauważają, może to spowodować prawdziwy problem. Eksperci zalecają również, aby materac nie był zbyt miękki, a raczej trochę za twardy, ponieważ zbyt miękki preparat ma tendencję do mocowania ciała w nocy i całkowicie ogranicza ruchy.

Materace z rdzeniem sprężynowym i zimną pianką regulują odczucie ciepła

Wolność od bólu we śnie

Od dłuższego czasu dość modne są tzw. Ten rodzaj materaca, czysto pod względem jego konstrukcji, jest szczególnie odpowiedni dla osób, które mają tendencję do pocenia się, a nie marznięcia w nocy, ponieważ takie okazy zwykle mogą być narażone na działanie wilgoci. dobrze się rozpraszają. Wynika to z dużej zawartości powietrza w środku. Ale nawet jeśli kopia, do której dążysz, mówi znakomicie „rdzeń sprężyny kieszeniowej”, istnieją również spore różnice w jakości:

– Wysokiej jakości materace sprężynowe mają więcej sprężyn

– Jakość samych sprężyn też jest różna

Materace z zimnej pianki są znacznie tańsze niż materace sprężynowe. Są to zdecydowanie najtańsze i teraz wyprzedziły popularne niegdyś materace lateksowe. Można scharakteryzować Materac z zimnej pianki na podstawie następujących właściwości:

– Oddychający i regulujący ciepło

– Posiada wysoką elastyczność

– W wielu przypadkach trwałość jest doskonała

Materace z zimnej pianki są zwykle nieco mniej przepuszczalne dla powietrza niż materace sprężynowe, ale znacznie bardziej oddychające niż materace wiskozowe lub lateksowe i dlatego są bardzo odpowiednie dla większości ludzi.

materac-łóżko-snu-komfort-relaks

Materace lateksowe i materace Viscoma są uważane za bardzo miękkie

W przeciwieństwie do omawianych właśnie materaców z zimnej pianki, materace lateksowe różnią się tym, że są znacznie bardziej miękkie. Jeśli chodzi o elastyczność materaca lateksowego, zwykle przy niewielkim wysiłku można stwierdzić, że jest on bardzo zaprojektowane selektywnie jest. Szczyty obciążenia są zatem absorbowane w węższym obszarze i nie są tak szeroko rozłożone. Jedną z wad materacy lateksowych jest ich stosunkowo duża waga, która jednak pojawia się dopiero podczas transportu. Modele wysokiej jakości, gdy są już na swoim miejscu, również niezawodnie wykonują swoją pracę. Kolejnym wariantem materaca jest model Visco. Na przykład każdy, kto ma skoliozę i jest przyzwyczajony do bólu pleców i takich problemów, może pozbyć się bólu za pomocą tego typu:

1. Wiskomaty szczególnie dobrze dopasowują się do ciała

2. Odkształcają się w różnym stopniu w zależności od temperatury

3. Należy zwrócić uwagę na stałą temperaturę w części sypialnej

Każdy, kto jest zainteresowany wiskomateriałami, musi zawsze pamiętać, że materiał może w pełni wykorzystać swoją lepkosprężystość w zależności od klimatu pomieszczenia. Jeśli w sypialni jest zimno, elastyczność Viscomatress jest gorsza niż w temperaturze pokojowej. Jest to czynnik, który również należy wziąć pod uwagę przy wypróbowywaniu materaca, co jest tak ważne.

Łóżka wodne i łóżka z materacem sprężynowym zapewniają wyjątkowe uczucie leżenia

Budowa rdzenia materaca

Jeśli szukasz wyjątkowego uczucia do leżenia, najprawdopodobniej będziesz zadowolony z łóżek wodnych lub łóżek z materacem sprężynowym. Poniższa tabela początkowo zawiera informacje o najbardziej elementarnych różnicach:

RodzajKomfortKlimat do spaniaWytrzymałośćKoszty
Łóżko wodne  Ukierunkowany regulowany Nastawny Około 10 lat Wysoka
Łóżko z materacem sprężynowym  W zależności od materiałów Dobra regulacja   6-12 lat Wysoka

Łóżko wodne ma decydującą przewagę nad łóżkiem z materacem sprężynowym, ponieważ jest przepuszczane przez wpuścić ilość napełnienia woda może być bardzo dokładnie dostosowana do wymagań osobistego komfortu. Ze względu na swoje właściwości łóżko wodne ma bardzo dobre odciążenie od punktów nacisku i dlatego może optymalnie promować krążenie krwi. Natomiast w przypadku łóżka z materacem sprężynowym komfort leżenia zależy od użytych materiałów. Łóżko skrzynkowe składa się z dwóch części:

1. Top, materac na górze

2. Materac ze sprężyną kieszeniową w dolnym pudełku

Klimat spania w łóżku wodnym można bardzo precyzyjnie regulować temperaturą wody, ale cyrkulacja w łóżku z materacem sprężynowym działa również niezawodnie. Pod względem trwałości i kosztów odpowiedniki nie różnią się zbytnio od siebie, ponieważ oba osiągają bardzo długą żywotność. W przypadku łóżka ze sprężynami skrzynkowymi dolna część skrzynki jest odpowiednio chroniona przez nakładkę, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała.

Źródła obrazu:

1. Dima Sidelnikov – 350725535 / Shutterstock.com

2. claudioscot / pixabay.com

3. Antonio Guillem – 316139723 / Shutterstock.com

4. ErikaWittlieb / pixabay.com

5. Studio Tesic – 570744322 / Shutterstock.com