sypialnia

Projekty łóżek z materacem sprężynowym: odrobina Ameryki w sypialni

fioletowy sypialnia ustawić łóżko materac pomysł na projekt podłogi z drewna

Gdy konstrukcje łóżek nie były jeszcze znane, co miało miejsce aż do XIX wieku, starano się ustawić materac, który w tym czasie znajdował się jeszcze bezpośrednio na podłodze, wyżej. Na początku odbywało się to poprzez umieszczenie dwóch materacy jeden na drugim, przed początkiem XX wieku, kiedy materace zostały umieszczone na sprężynowej podstawie. Narodziły się łóżka z materacem sprężynowym, które w wielu krajach stały się wypróbowanym i przetestowanym systemem spania. Dotyczy to zwłaszcza krajów skandynawskich, Kanady, ale także USA.

Projekty łóżek z materacem sprężynowym: proste i skuteczne

Drewniana rama łóżka stelaż nowoczesne pomysły na meble do sypialni

W przypadku łóżek z materacem sprężynowym zrezygnowano z stelaża z listew. Podstawa jest w większości wykonana z litego drewna, ale może być również wykonana z metalu. Rdzenie sprężynowe są wbudowane w tę ramę nośną, znaną również jako skrzynka sprężynowa lub rama sprężynowa. Aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza, sprężyny skrzynkowe stoją na stopach, około 20 centymetrów nad ziemią. Materac jest teraz umieszczony na tej ramie, dzięki czemu można do tego użyć dowolnego materaca. W przeciwieństwie do ram z listew, które często są podzielone na kilka stref i które można również regulować, łóżko z materacem sprężynowym zapewnia stałe podparcie. Swobodny dobór materaca pozwala dostosować komfort leżenia do osoby.

Dodatkowo przy tego typu łóżku nie musisz już kupować dodatkowego, drogiego stelaża z listew. Wystarczą podstawa, materac i nakładka, a możesz zanurzyć się w sprężynach i poczuć się jak w siódmym niebie.

Jeśli zdecydowałeś się na ramy łóżka z materacem sprężynowym z zagłówkiem, w trzecim kroku wybierasz przedłużenie do mocowania wezgłowia, aby tak się nie stało

Projekty łóżek z materacem sprężynowym z Internetu

stylowe pomysły na meble do sypialni designerskie łóżka metalowe

Zakupy przez internet stają się również coraz bardziej interesujące w branży meblarskiej. Wizyta w sklepie meblowym nie jest już konieczna, np. zakupy mebli do spania można zrobić na stronach internetowych takich jak betten.de można bardzo łatwo zaprojektować. Instrukcje krok po kroku prowadzą wszystkich do właściwego łóżka z materacem sprężynowym.

W kroku 1 wybierasz odpowiednią ramę łóżka. Decydujące znaczenie mają tutaj materiały i oczywiście design. Co lubisz i co pasuje do Twoich własnych czterech ścian? W drugim kroku dobierany jest system wkładania, który składa się z pudełka, materaca i nakładki. Ten system wprowadzania jest dostępny dla różnych mas ciała i dla wielu różnych rozmiarów.

nowoczesna sypialnia zainspirowana pomysłem na projekt łóżka w USA

Znika za materacem. Czwarty krok jest po to, aby dokonać jeszcze mniejszych korekt. Na przykład można wybrać topper wykonany z pianki visco, aby uzyskać wyższą punktowo elastyczną regulację lub luksusowy materac sprężynowy kieszeniowy, który jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała.

Ponieważ nie kupujesz nowego łóżka co roku, może się zdarzyć, że łóżko z materacem sprężynowym jest stosunkowo mało znane. Wielu jest zdania, że ​​nie znają takiego łóżka. Ale każdy, kto kiedykolwiek przebywał w hotelu lub na statku wycieczkowym, prawdopodobnie zetknął się z łóżkiem z materacem sprężynowym, ponieważ te łóżka są preferowane w tych dwóch sektorach. Ale dobrze prezentują się też w domowych sypialniach.