sypialnia

Łóżka z litego drewna: jakie drewno najlepiej pasuje do Twojego wnętrza?

Udowodniono, że w naturze można znaleźć czysty relaks. Dlatego sensowne jest, aby sypialnia, w której spędzamy średnio około jednej trzeciej naszego życia, była jak najbardziej naturalna. Naturalne materiały nie tylko zapewniają komfort, ale również pozytywnie wpływają na klimat pomieszczenia. Na przykład łóżko z litego drewna działa jako regulator klimatu, ponieważ struktura powierzchni drewna z otwartymi porami może w pewnym stopniu kompensować stopień wilgotności. Poniżej dowiesz się, jakie inne zalety oferują łóżka z litego drewna i jakie drewno najlepiej pasuje do Twoich mebli pod względem koloru.

Zalety łóżek z litego drewna dla zdrowej sypialni

Zalety łóżek z litego drewna dla zdrowej sypialni

Oprócz ich naturalnej charyzmy, przynieś Łóżka z litego drewna jeszcze więcej zalet:

  • Charakteryzują się bardzo długą żywotnością.
  • Są produkowane w sposób zrównoważony ekologicznie.
  • Są niezwykle wytrzymałe i wytrzymałe.
  • Punkty nacisku, rysy i wgniecenia w drewnie można łatwo naprawić.
  • Każde łóżko z litego drewna jest absolutnie wyjątkowe dzięki indywidualnemu usłojeniu drewna.
  • Meble z litego drewna są ponadczasowo piękne i idealnie wpasowują się w każde wnętrze.

Jakie drewno jest najlepsze na masywne łóżka?

Które drewno jest najlepsze na łóżka z litego drewna

dąb – Drewno dębu jest żółtawobiałe do żółtobrązowego i zmienia się w zależności od obróbki drewna. Chłodna zieleń, taka jak szmaragd lub zieleń szałwii, idealnie komponuje się z łóżkiem z litego dębu. To połączenie kojarzące się z lasem, doskonale sprawdza się również w trendzie nowoczesnej miejskiej dżungli. A w połączeniu z kamienną szarością i bielą dodasz swojej sypialni w skandynawskim wyglądzie naturalnego uroku.

Dziki dąb jest również bardzo popularny do produkcji łóżek z litego drewna. Termin ten nie odnosi się do gatunku drzewa w tradycyjnym sensie. Służy raczej do wyjaśnienia, że ​​jest to specjalne drewno dębowe. Cechą charakterystyczną dzikiego dębu jest bardzo ciekawe, przyciągające wzrok usłojenie oraz wyraziste pory, które nadają łóżku rustykalnego charakteru.

Łóżko z litego drewna dzikiego dębu w połączeniu z metalowymi meblami i zielonymi roślinami

buk jest również drewnem twardym, ale jest bardziej miękki niż dąb. To samo dotyczy dzikiego dębu Buk rdzeniowy zasadniczo o optyce. Drewno jest ciężkie, mniej elastyczne i bardzo dobrze poddaje się obróbce i barwieniu. Z tego powodu łóżka z litego buku dostępne są w wielu różnych kolorach. Jeśli chodzi o umeblowanie, możesz polegać na ciepłych kolorach, takich jak żółty, pomarańczowy i różowy, ponieważ ładnie podkreślają ciepło drewna bukowego.

szczęka należy do drzew iglastych i ma przyjemną jasną barwę. Dzięki dużej zawartości naturalnych żywic drewno sosnowe jest odporne na wilgoć i mole. Łóżko z litego drewna sosnowego wspaniale komponuje się z innymi elementami wyposażenia w stylu wiejskim lub skandynawskim.

ciemnozielona ściana w sypialni ładnie podkreśla sosnowe łóżko

sosna kamienna – Sosna szwajcarska jest jednym z drzew iglastych. To naturalne drewno ma jasną barwę i charakterystyczne, żywe usłojenie. Zawiera również olejki eteryczne i żywice oraz wydziela nieodparty zapach. Jeśli chcesz wnieść komfort alpejskiego domku do własnej sypialni, powinieneś zainwestować w kamienne sosnowe łóżko.

orzech włoski to bardzo twardy gatunek drewna, który jest również wyjątkowo odporny na insekty. Orzech ma ciemny, elegancki wygląd i styl retro, który jest szczególnie odpowiedni do dużych pomieszczeń. Solidne, orzechowe łóżko idealnie pasuje do sypialni w stylu mid-century modern.

drewno wiśniowe słynie z czerwono-brązowego koloru, który z czasem staje się coraz ciemniejszy. Ze względu na jednolitą, szlachetnie wyglądającą strukturę drewna, materiał ten jest bardzo popularny do produkcji wysokiej jakości mebli. Czerwonawy odcień drewna pojawia się w połączeniu z bielą i antracytem.

Decydującą rolę w cenie ma również rodzaj drewna w łóżkach z litego drewna. Buk lub buk rdzeniowy są znacznie tańsze niż drewno orzechowe czy wiśniowe. Ale kupno takiego łóżka można uznać za dobrą inwestycję, ponieważ lite drewno często starcza na pokolenia, nie tracąc na urodzie ani jakości.

Właściwa pielęgnacja łóżka z litego drewna

Solidne drewniane łóżko ciemne na szarej ścianie w sypialni

Kiedy łóżko z litego drewna pojawi się w Twoim domu, daj mu trochę czasu na aklimatyzację. Po prostu zostaw go w sypialni na jeden dzień, bez materaca i prześcieradeł.

Sprawdź otoczenie, ponieważ lite drewno może się odkształcać z powodu dużych wahań temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Aby cenne drewno nie wyschło, łóżka nie należy umieszczać zbyt blisko kaloryferów ani wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Łóżka z litego drewna należy przenosić niezwykle ostrożnie ze względu na ich dużą wagę. Jeśli chcesz przestawić meble w sypialni, unikaj pchania łóżka na podłogę, ponieważ możesz je zarysować.

Jako produkt naturalny lite drewno wymaga również regularnej konserwacji. Zaleca się olejowanie łóżka z litego drewna raz lub dwa razy w roku. W tym celu można użyć specjalnych olejów do pielęgnacji drewna w sprayu, które są dostępne w sklepach specjalistycznych i zwykle są wykonane na bazie oleju lnianego. Olej chroni drewno przed brudem, wodą i ścieraniem oraz odświeża naturalny odcień drewna.

Naturalnie umebluj sypialnię litym drewnem, naturalnymi materiałami i roślinami