sypialnia

Materac z zimnej pianki z 7 strefami: gwarancja spokojnego snu

Materac z zimnej pianki-7-strefowy-sypialnia-wyposażenie-łóżko-zagłówek-tapicerowany

Przeciętnie ludzie spędzają w łóżku jedną trzecią życia – odpowiednia rama łóżka i wygodny materac są ważnymi warunkami zdrowego snu i dlatego należy je starannie dobierać. Na rynku oferowany jest wybór modeli o różnej grubości materaca, tak aby teoretycznie każdy mógł znaleźć odpowiedni do swojego typu sylwetki i preferencji. Oprócz klasycznych materacy sprężynowych i egzotycznego łóżka wodnego, w ostatnich latach z powodzeniem zadomowił się nowy design – 7-strefowy materac z zimnej pianki zapewnia najwyższy poziom komfortu i trwałości. Dajemy Ci przegląd i przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom materacy z zimnej pianki.

Materac z zimnej pianki z 7 strefami – materiał i jego właściwości na pierwszy rzut oka

Materac z zimnej pianki 7-strefowy-prawdziwe drewno-podwójne łóżko-nowoczesny-żyrandol

Zimna pianka to wysoce elastyczny materiał, który powstaje po skomplikowanym procesie produkcyjnym. Dzięki swojej elastyczności, zimna pianka o otwartych porach ma wiele zastosowań, w tym jako poduszka na sofę lub siedzisko. ten Materace z zimnej pianki oferują najwyższy poziom komfortu, wspierając różne pozycje leżące. Jej oddychająca powierzchnia pochłania wilgoć, wspomaga cyrkulację powietrza i w ten sposób zapewnia zrównoważone środowisko snu. Dzięki swoim doskonałym właściwościom materiał jest idealny nawet dla alergików. Jednak zimna pianka ma też wady – wysoka wilgotność i temperatury powyżej 30 stopni mogą mieć na nią negatywny wpływ.

Materac z zimnej pianki z 7 strefami jest podzielony na siedem różnych obszarów, a każdy obszar ma inną grubość materaca – średnio twardy na głowie i stopach, raczej miękki na ramionach i łydkach, twardy na odcinku lędźwiowym kręgosłupa i udach oraz na miednicy i na biodrach – średnio twardy.

Materac z zimnej pianki z 7 strefami – na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Materac z zimnej pianki 7-strefowy zagłówek łóżka z drewna Feng Shui

Przy zakupie materaca z zimnej pianki z 7 strefami decydującą rolę odgrywają trzy ważne kryteria. Ciężar objętościowy (skrót RG) opisuje cechę jakościową materaca – wskazuje, ile surowca zawiera jeden metr sześcienny. Zasadniczo im wyższa gęstość, tym większa elastyczność i trwałość materaca. Produkty wysokiej jakości, które trwają od 8 do 10 lat, mają gęstość co najmniej 40.

Twardość krzewu jest decydującym kryterium dla optymalnego odczucia leżenia. Im jest wyższy, tym materac jest twardszy. Zasadniczo twardość tulei musi wynosić 40 lub więcej niż 40 kPa. Subiektywne odczucie, jak twardy lub miękki jest materac, jest również odpowiedzialne za własny komfort. W każdym razie na to duży wpływ ma następne kryterium.

Krój materaca powinien być jak najlepsze dopasowanie do ciała włączyć. Można wyróżnić dwie grupy krojów – proste, przeważnie faliste przekroje zapewniają ograniczony komfort, ale są tańsze. Z drugiej strony skomplikowane wzory kostek mają zdecydowane zalety – są ergonomiczne i zwiększają elastyczność zimnej pianki, ale tak zwane nacięcia 3D są droższe.

Zalety i wady materaca z zimnej pianki na pierwszy rzut oka

Materac z zimnej pianki-7-strefowy-zasłony-sypialnia-przezroczysty

Zalety w skrócie:

+ Wysokiej jakości materace z zimnej pianki mają optymalną trwałość 8-10 lat.

+ Dzięki wysokiej elastyczności materiał zapewnia maksymalny komfort w różnych pozycjach leżących

+ Duży wybór modeli o różnej twardości krzewów, różnej gramaturze i wzorach cięcia 3D sprawia, że ​​każdy znajdzie właściwy dla siebie

+ Oddychająca powierzchnia, odpowiednia również dla alergików

+ Materac można obracać i ma niską wagę w porównaniu z materacami sprężynowymi

Wady w skrócie:

– Specyfikacje twardości nie są znormalizowane, ale różnią się znacznie w zależności od produktu

– Sam materiał jest łatwopalny. Niektórzy producenci materacy stosują dodatki ognioodporne, ale inni obywają się bez nich.

Materac z zimnej pianki 7-strefowy-drewno-sypialnia-zestaw-nowoczesny-wiejski