sypialnia

Lepiej śpij: dzięki tym wskazówkom możesz zwiększyć komfort leżenia

lepiej spać nakładki na materace łączyć

Jak ścielisz łóżko, więc śpisz. Zrelaksowany sen może zregenerować organizm, poprawić wydajność i zmniejszyć stres związany z gorączkową codziennością. To zależy od materaca i akcesoriów: mogą znacznie zwiększyć komfort leżenia lub powodować zaburzenia snu i bóle pleców. Przyjrzymy się bliżej różnym opcjom i udzielimy wskazówek, jak znaleźć odpowiednią dla własnych nawyków spania.

Lepiej śpij: w ten sposób można wyeliminować ból pleców

śpij lepiej wskazówki pomysły wybierz materac

Większość ludzi spędza około jednej trzeciej dnia siedząc. Pozycja siedząca oznacza, że ​​kąty są zaprogramowane w naszym ciele w określonych punktach. Stawy kolanowe podczas siedzenia tworzą kąt 90 stopni, plecy są ostro zgięte, a ramiona zwisają do przodu. Każdy, kto nie przeciwdziała tej postawie podczas snu w nocy, nadwyręży również plecy i szyję.

Problem można skutecznie wyeliminować za pomocą średniotwardego materaca i miękkiej nakładki. Pozwala to rozluźnić mięśnie szyi i pleców. Ramiona i ramiona również są odciążone, a nogi i przedramiona są delikatnie podparte. W najlepszym przypadku materac dopasowuje się do krzywizny kręgosłupa i zapewnia zachowanie podwójnego kształtu S. Jeśli więc chcesz lepiej spać, powinieneś zdecydować się na wysokiej jakości materace i nakładki. Szczególnie odpowiednie są zimne pianki i wiskoelastyczne materace i nakładki wykonane z zimnej, żelowej lub wiskozowej pianki.

śpij lepiej wybierz materac unikaj bólu pleców

Oczywiście twoja ulubiona pozycja do spania również odgrywa decydującą rolę w twoim samopoczuciu. Spanie na plecach jest uważane za szczególnie delikatne. Ale pozycja na brzuchu może również skutecznie odciążyć krążki międzykręgowe i rozluźnić plecy. Z drugiej strony osoby śpiące na boku powinny spróbować przyzwyczaić się do tej pozycji do spania.

Dla spokojnego snu nadal bardzo ważne jest, aby w łóżku spędzać tylko tyle czasu, ile naprawdę można przespać. W ten sposób można m.in. uniknąć sztywności karku. Tak zwana kontrola bodźców może mieć szczególnie pozytywny wpływ na indywidualny rytm snu i czuwania. Każdy, kto szuka sposobów na poprawę higieny snu, może znaleźć więcej Przydatne wskazówki dotyczące jakości snu na matratzenschutz24.net Odnaleźć.

Lepiej śpij: próba leżenia nie zawsze jest czynnikiem decydującym o komforcie leżenia

śpij lepiej spróbuj kłamać nie działa

Szczególnie dla osób z problemami z plecami i osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, próba położenia się nie zawsze jest decydująca. Na przykład miękkie łóżka wodne często są przyjemnie przytulne, ale pierwsze wrażenie jest zwodnicze. Ponieważ nie zapewniają niezbędnego podparcia, ale spłaszczają te same kąty, które tworzą się podczas siedzenia. Tak więc nawet jeśli miękki materac jest w tej chwili wygodny, na dłuższą metę może pogorszyć sztywność karku. I odwrotnie: Twardy materac w połączeniu z miękką nakładką może być postrzegany jako niewygodny w ciągu pierwszych kilku nocy. Dzieje się tak, ponieważ organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Przyczynę bólu pleców – niewłaściwą postawę – można z powodzeniem wyeliminować w dłuższej perspektywie. Zamiast więc próbować, zasięgnij porady producenta i znajdź najlepsze dla własnych potrzeb.

Śpij lepiej: wybierz pokrowce na materace i pościel

lepsza pościel do spania wybierz jedwab

Akcesoria i pościel są szczególnie ważne dla dobrego snu. Pokrowce na materac mogą skutecznie chronić materac przed zabrudzeniami, ale aby zapewnić optymalny komfort leżenia, powinny być również oddychające. Tkaniny mieszane o zawartości bawełny co najmniej 50% mogą regulować wilgotność i są odpowiednie nawet dla alergików. Wysokiej jakości nakładki na materace można również czyścić w pralce w temperaturze 60 stopni. Zwłaszcza w gorące letnie noce jedwabna pościel jest alternatywą dla bawełnianej pościeli. Równoważy temperaturę i wilgotność, jest łatwy w pielęgnacji i zachowuje swój kształt nawet po wielu praniach.

śpij lepiej wskazówki leżąc komfort zasypiaj