sypialnia

Kupowanie materacy: Wygodne leżenie jest ważnym warunkiem zdrowego snu

Kup materace na kołdrę wybierz tkaninę

Ergonomiczne leżenie jest ważnym warunkiem zdrowego i spokojnego snu. Znalezienie wygodnego materaca nie jest łatwym zadaniem. Stopień twardości, pokrycie, ergonomia: co tak naprawdę odgrywa ważną rolę w komforcie leżenia i jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy zakupie? Udzielimy Ci przydatnych wskazówek i wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę.

Kupowanie materacy: Drogie niekoniecznie jest lepsze

Kupowanie końcówek na materace drogie, nie lepsze

Wielu kupujących popełnia ten sam błąd przy zakupie materacy: uważają, że drogie materace są lepsze. Ale mylisz się. Liczne testy fundamentowania towarów jasno wykazały, że wysoka jakość niekoniecznie musi dużo kosztować. W szczególności niedrogie materace z pianki wiskozowej i zimnej pianki doskonale dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają wysoki komfort snu. Jednocześnie materace piankowe należą do średniego segmentu cenowego i są dostępne od 200 euro. Jeśli szukasz niedrogich i jednocześnie wysokiej jakości wariantów, najlepiej skontaktuj się z lokalnym producentem. Producenci materacy udzielają bezpłatnych porad, są bardziej elastyczni i znacznie lepiej niż sprzedawcy wiedzą o komforcie snu. Pożądany model można również szybko i tanio dostarczyć i przetestować w domu.

Kupowanie materacy: prawidłowe określenie stopnia twardości

Kupowanie materacy Wskazówki poprawiające komfort snu

Odpowiedni materac powinien być dla Ciebie optymalny pod względem ergonomii. Aby czuć się dobrze, powinieneś być w stanie prawidłowo określić stopień twardości. Ważną rolę odgrywa kilka kryteriów: długość ciała, waga, preferowana pozycja do spania i twardość łóżka to tylko niektóre z nich. Stopień twardości jest oznaczony literą „F” lub literą „H” i waha się od H1 do H5, przy czym H1 jest bardzo miękki, H2 jest miękki, H3 jest średnio twardy, H4 jest twardy, a H5 jest bardzo twardy . Zasadniczo materace o stopniu twardości H2 są odpowiednie dla osób o masie ciała poniżej 70 kg i długości ciała do 190 cm. Materace o twardości H3 to dobry wybór dla osób o masie ciała do 80 kg i długości ciała do 190 cm. Poziom twardości H4 zalecany jest dla osób o masie ciała do 120 kg i maksymalnej długości ciała 170 cm. Nie zaleca się używania zbyt miękkich lub zbyt twardych materacy (H1 i H5). Jest też rozwiązanie dla tych, którzy śpią na łóżku małżeńskim. Każda strona Materace do spania z produkcji w Kolonii można konfigurować indywidualnie. Od szerokości 140 cm stopień twardości można określić zgodnie z osobistymi potrzebami śpiącego.

Kupowanie materaca: Wszystko zależy od odpowiednich akcesoriów!

Porady dotyczące zakupu materacy przydatne do poprawy komfortu snu

Materac wysokiej jakości można rozpoznać po wysokiej jakości dodatkach. Przykładowo, górny pokrowiec powinien nadawać się do prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, posiadać czterostronny zamek i być odpowiedni dla alergików. Szczególnie praktyczne okazują się dzianinowe pokrowce, są one mniej obszerne niż wersja pikowana i mieszczą się w pralce. Pokrowiec dolny powinien być najlepiej wykonany z bawełny – tkanina lepiej odprowadza ciepło i lepiej wchłania wilgoć. Popularnym wyborem jest również jedwab. Jedwabne tkaniny nie tylko wyróżniają się przyjemnym dotykiem, ale także zapewniają efekt klimatyzacji. W gorące letnie miesiące czują się chłodno, zimą rozgrzewają. Kaszmirowe pokrowce nadają się również na zimowe miesiące. Są idealnym wyborem dla wymagających śpiochów, którzy lubią ciepłe uczucie wełny lub w każdym przypadku chcą miękkiego materiału.

Kup materace do sypialni ergonomicznie zimny materac piankowy

Kupowanie materacy Określanie stopnia twardości Porady