sypialnia

Kolorystyka w sypialni – 32 pomysły na kolory

Kolorystyka w sypialni pomarańczowo-koralowo-malowana ściana-drewniane meble

Sypialnia to miejsce, w którym chcesz odpocząć, zrelaksować się i dobrze przespać noc Kolorystyka w sypialni wydają się spokojne, zrelaksowane i spokojne. Dlatego najpopularniejsze kolory do sypialni są jasne i przewiewne. Te kolory mają na celu przekształcenie Twojej sypialni w Twój osobisty azyl. Spójrz na poniższe zdjęcia i wybierz swoje ulubione!

Kolorystyka w sypialni – kolory neutralne

Kolorystyka w sypialni -neutral-krem-beż-białe-łóżko

W teorii kolorów neutralnymi kolorami są szary, biały i czarny. W aranżacji wnętrz kolory neutralne to szarość, beż, a wszystkie kolory zmieszane z szarością. Neutralne kolory są chłodne, powściągliwe i stanowią piękne tło dla wszystkich rodzajów mebli do sypialni. Kolory te wnoszą do pomieszczenia nutkę elegancji i ciepła, dlatego stały się najpopularniejszymi kolorami do sypialni.

Kolorystyka w sypialni – uspokajające pastelowe kolory

kolor-projekt-sypialnia-liliowy-biały-zasłony-drewno-łóżko-stoliki nocne

Kolory pastelowe to kolory ciepłe lub zimne, które są rozjaśnione bielą. Popularne pastelowe kolory do sypialni to liliowy, lawendowy, jasnożółty, morski, różowy i jasnoniebieski. Kolory te nadają sypialni kobiecy charakter i świetnie prezentują się w połączeniu z dekoracjami kwiatowymi, innymi jasnymi pastelowymi kolorami i białymi meblami. Te kolory mają ładny, czysty wygląd, który może zdziałać cuda w małych sypialniach bez dużej ilości naturalnego światła.

Ciepłe odcienie drewna i ziemi

kolor-projekt-sypialnia-ziemi-kolor-brąz-wiszące krzesło-podłoga z kamienia naturalnego

Odcienie ziemi, takie jak piaskowa żółć, beż i zieleń szałwii, tworzą w sypialni poczucie ciepła i intymności. Kolory te świetnie komponują się z naturalnymi odcieniami drewna i brązu. Podobnie jak kolory neutralne, kolory te są subtelne i uspokajające, ale kolory ziemi bywają kojarzone z pewnym odcieniem i meble powinny być dopasowane do tego koloru.

kolor-projekt-sypialnia-kamień-szara-ściana-kolor-drewno-łóżko

Poniżej znajdziesz kilka przykładów udanych zestawień kolorystycznych w sypialni. W zależności od atmosfery, jaką chcesz stworzyć w pomieszczeniu, do wyboru jest wiele uspokajających lub intensywnych kolorów. daj się zainspirować!

Czarne meble, ciemnofioletowa ściana akcentująca i beżowa, wzorzysta tapeta

sypialnia-idee-design-kolory-fioletowy-czarny-tapeta-akcent ścienny-beżowy

Fioletowy kolor ma silne działanie medytacyjne i jest często używany jako farba ścienna w sypialni. Ma promować równowagę psychiczną i oznacza introspekcję. Twierdzi się również, że farba ma właściwości uśmierzające ból i może promować zdrowy sen. W tej sypialni fioletowa ściana akcentująca służy jako odrobina koloru. Czarne meble i jasna drewniana podłoga podkreślają jej efekt. Efektowny wzór tapety na ścianie za łóżkiem urozmaica dekorację.

 Beżowo-czekoladowo-brązowy duet kolorystyczny z fioletowymi refleksami

sypialnia-pomysły-projektowanie-kolory-beżowy-brąz-tapeta-adamaszek-wzór-fioletowe-poduszki

W przeciwieństwie do poprzedniego przykładu ta sypialnia jest bardziej przestronna. Zamiast czerni stosuje się tu czekoladowy brąz, szarobrązowy i beżowy. Brązowe odcienie równie dobrze można łączyć z fioletem i fuksją. Wzór tapety również wygląda bardziej subtelnie.

mała sypialnia w neutralnych kolorach

mała-sypialnia-projekt-kolory-biały-jasnoszary-drewniane meble-podłogi laminowane

W tej sypialni szarość, biel i drewno łączą się w harmonijną całość, dzięki czemu ogólny obraz jest szczególnie relaksujący. Zredukowane formy, naturalne materiały i oszczędne wykorzystanie skomplikowanych wzorów podkreślają piękną atmosferę.

neutralne kolory dla relaksującej atmosfery

kolor-projektowanie-sypialni-pomysly-neutralny-taupe-brązowy-wzór-tapety-białe-zasłony

Jeśli zdecydujesz się na neutralne kolory i powściągliwą dekorację w sypialni, możesz podkreślić je tekstyliami. Łóżko z komfortowo miękką tapicerką, włochaty dywan, tapeta o satynowej powierzchni pieści wszystkie zmysły.

Klasyka w czerni i bieli

kolorystyka w sypialni-pomysły-nowoczesna-czarno-biało-drewniana podłoga

Czerń i biel to klasyczny duet kolorystyczny, który nigdy nie wychodzi z mody. Trudno o bardziej kontrastowe. Jeśli chcesz wprowadzić do gry trochę różnorodności, możesz poeksperymentować ze światłem i strukturą. Średnio ciemna drewniana podłoga jest idealna do czarno-białego wnętrza.

 naturalne odcienie drewna w sypialni

sypialnia-pomysły-projekt-brąz-drewno-nowoczesne-meble

Jasne odcienie drewna i ciepłe odcienie brązu zanurzają sypialnię w uspokajającej atmosferze. Ciepłe światło o żółtawym odcieniu sprawia, że ​​pomieszczenie wygląda wyjątkowo przytulnie.

Skandynawski styl

kolor-design-sypialnia-pomysły-beżowo-granatowa-drewniana szafa

W tej nowoczesnej małej sypialni ciemnoniebieski i jasne drewno dominują w skandynawskiej atmosferze. Motywy drzew na ścianie pokazują więź między stylem a naturą.

udane połączenie kolorystyczne – kremowo-biały i czerwony

sypialnia-pomysły-kolory-wzór-tapety-czerwone-kwiaty-krem

Meble z ciemnego drewna, miękkie tkaniny i kwieciste dekoracje w kolorze czerwonym i fioletowym decydują o umeblowaniu tej małej sypialni. Krem naprawdę podkreśla czerwone kwiaty, nie sprawiając, że projekt ściany wygląda zbyt kolorowo.

 Fuksja i brąz

sypialnia-kombinacja-kolorów-pomysł-brąz-fuksja-wibrująca

Róż i brąz tworzą szczególnie harmonijną kombinację kolorów. Na przykład ściana z akcentem w kolorze fuksji świetnie komponuje się z brązowymi meblami. Ale należy oszczędzić różowe odcienie, aby sypialnia nie wyglądała zbyt dziewczęco.

Niebieską narzutę podkreślają brązowe odcienie

sypialnia-projektowanie-nowoczesne-kolory-brązowa-ściana-niebieska-narzuta

Niebieski świetnie komponuje się również z brązem. Oczywiście zależy to od odcienia błękitu i brązu, ale tak naprawdę ta kombinacja kolorów zawsze się sprawdza. Jednak stonowane kolory lepiej pasują do sypialni niż krzykliwe kolory sygnałowe.

jasnoszary do małych sypialni

sypialnia-kolory-neutralne-jasnoszary-biały-mały-pokój

Mała sypialnia korzysta z jasnych kolorów i wydaje się bardziej przestronna. Aby białe ściany nie wydawały się zbyt sterylne i zimne, możesz polegać na metalicznym połysku, lustrzanych powierzchniach i kilku plamach koloru w stonowanych barwach. Akcesoria do domu wykonane ze srebra, stali nierdzewnej i szkła szczególnie dobrze komponują się z minimalistycznym stylem życia.

sypialnia-neutralne-kolory-feng-schui-wygląd

Jeśli zdecydowałeś się na wystrój w subtelnych kolorach, możesz wprowadzić trochę koloru za pomocą kwitnących roślin doniczkowych. Storczyki i zielone rośliny to atrakcyjny akcent kolorystyczny w sypialni. Użyj kształtów i kolorów roślin, aby ożywić swój dom. Przy okazji poprawiają też jakość powietrza i samopoczucie.

sypialnia-pomysły na projekt-morelowy-beżowo-brązowy-oświetlenie-pośrednie-ściana

kolorystyka w sypialni-pomysły-różowa-ściana-kolor-biały-łóżko-skośny sufit

sypialnia-idee-design-nowoczesny-beżowo-brązowy-oświetlenie pośrednie-panel ścienny

sypialnia-kolory-pomysły-brąz-akcent-ściana-białe-meble-czerwone-akcenty

sypialnia-kolory-brązowy-granatowy-biały-kwiat-wzór-tapeta

mała-sypialnia-kolory-jasnoszary-wzór-tapeta-drewniana rama łóżka

mała-sypialnia-kolory-kremowo-biała-podłoga-laminowana

kolorystyka w sypialni-pomysły-tapeta-ciemnoszary-połysk-nowoczesna-ściana akcentująca

kolor-design-sypialnia-pomysły-fioletowy-niuanse-tapeta-parkiet

sypialnia-design-ceglana-ściana-biała-otynkowana-kolorowa-pościel

kolor-design-sypialnia-pomysły-żółto-zielony-akcent ścienny-czarny-płytki podłogowe

kolorystyka w sypialni-pomysły-kremowa-ściana-kolor-łóżko z litego drewna

kolor-projektowanie-sypialni-pomysłów-brąz-niebieski-ecru-kombajn

sypialnia-ściana-farba-jasnoszara-parkiet-podłoga-ryba-wzór-gatunek

sypialnia-nowoczesny-poddasze-szara-ścienna-farba-drewniane ościeżnice