sypialnia

Garderoba – marzenie wielu kobiet

Kolorowa szafa szuflady koszule buty miejsce do przechowywania

Wiele kobiet chce mieć garderobę. Oferuje miejsce na ubrania, buty i akcesoria, a także może służyć jako garderoba. Garderoba jest nadal uważana za Rolls-Royce garderoby, ale przy odrobinie wiedzy można ją niedrogo wdrożyć w wielu mieszkaniach.

Garderoba – jakie pokoje są odpowiednie?

 system organizacji garderoby w neutralnych kolorach

W zasadzie każdy mały pokój w domu nadaje się do ustawienia garderoby. Niezależnie od tego, czy jest to dawny pokój dziecięcy, mały gabinet, magazyn czy strych, garderoba może być dostosowana do warunków danego pomieszczenia przy pomocy dobrego rozplanowania. Oczywiście najpiękniej jest, gdy garderoba znajduje się tuż obok sypialni. W takim przypadku przełom może połączyć oba pokoje i sprawić, że garderoba stanie się szczególnie otwarta.

Garderoba powinna mieć taki sam styl umeblowania jak pozostałe pomieszczenia w domu. Podłoga i kolor umeblowania powinny harmonijnie komponować się z ogólnym stylem mieszkania. Jeśli mieszkanie jest zaprojektowane w stylu wiejskim, szafa również powinna. Jeśli mieszkanie jest bardzo nowoczesne, garderoba również powinna odzwierciedlać ten styl.

Garderoba – indywidualny projekt nie stanowi problemu

Szafa wieszana koszule w szafce na buty w kolorze wiśniowego drewna

Jedną z największych zalet garderoby jest to, że można ją indywidualnie dopasować do własnej garderoby. Na przykład, jeśli masz dużo płaszczy i kurtek, potrzebujesz wielu opcji wieszania wieszaków na ubrania, jeśli wolisz chować ubrania w szufladach, potrzebujesz dużo szuflad lub komód w garderobie. Jeśli poszczególne elementy garderoby mają do siebie pasować, najlepiej zamawiać je w tym samym sklepie meblowym. Sklepy meblowe takie jak Ackermann oferują duży wybór komód, półek i kredensów, które można wykorzystać do zaprojektowania garderoby.

Porządek to połowa sukcesu – dotyczy to również garderoby

Szafa założona drewniana komoda koszule bluzki

Każdy, kto wbuduje garderobę do swojego mieszkania, robi to również, aby zaprowadzić porządek w swojej szatni. W przeciwnym razie wszystkie elementy garderoby mogą zostać losowo wrzucone do jednego pokoju. Garderoba powinna wydawać się widzowi harmonijna. W tym celu ważne jest, aby elementy garderoby były przechowywane zgodnie z określoną zasadą porządku. Na przykład elementy garderoby można sortować według koloru lub według ich funkcji. Wszystkie spodnie z jednej strony, wszystkie kurtki z drugiej i tak dalej. Jest to również praktyczne rozwiązanie do sortowania ubrań według kolejności ubierania. Najpierw bielizna, a następnie odzież wierzchnia.

Elementy otwarte i zamknięte należy połączyć w garderobie. Rzadko noszone ubrania przechowuje się następnie w zamkniętych elementach. Dzięki temu jest trwale chroniony przed kurzem i światłem. Plastikowe osłony ochronne mogą być również dobrym rozwiązaniem w przypadku szczególnie wrażliwych przedmiotów. Jeśli te pokrowce nie są przezroczyste, można zrobić zdjęcie ubrania i przymocować je do pokrowca. Jeśli chcesz również przechowywać biżuterię w swojej garderobie, najlepiej zrobić to w szklanej gablocie. To ustawia szlachetne elementy szczególnie dobrze w scenie i może być również indywidualnie oświetlone. Buty powinny również znikać w dopasowanych szafkach na buty, aby były chronione przed kurzem. Szuflady nadają się na bieliznę i skarpetki, a małe przedmioty można schować w pudełkach. Wskazane jest, aby oznaczyć te pudełka zgodnie z ich zawartością.

Praktyczne wskazówki dotyczące wszystkiego, co ma związek z garderobą

 Szafa spódnice sukienki torby buty miejsce do przechowywania

Żadna garderoba nie jest kompletna bez dużego lustra. W końcu ten, kto się ubiera, nie chce za każdym razem biegać do sąsiedniego pokoju, żeby obejrzeć swój strój. Równie praktyczny jest mały kącik do makijażu w garderobie. Jeśli garderoba jest szczególnie duża, w kącie znajdzie się miejsce na małą toaletkę i toaletkę wraz ze stołkiem.

Aby zrobić miejsce w garderobie, warto rozstać się ze starymi ubraniami, które i tak rzadko się nosi lub wcale. Stwarza to miejsce na nowe znaleziska, a garderoba nie wygląda na tak zagraconą.

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, siedziska, takie jak eleganckie krzesła lub wygodna ławka, można zintegrować z garderobą.

Dodatkowo powinien być dostępny rolkowy kontener na brudną bieliznę, aby znoszone ubrania można było przenosić bezpośrednio poza pole widzenia i nie bałaganić w garderobie.

Ci, którzy lubią to szczególnie przytulne i domowe, mogą rozłożyć dywany lub kompletne wykładziny w garderobie. Alternatywnie można zainstalować ogrzewanie podłogowe, aby garderoba nie była zimna dla stóp. Przecież podczas ubierania się ludzie często pozostają w nim boso

Optymalne oświetlenie w garderobie

Pomysły na garderobę projektuje system zamówień

W garderobie zwykle nie ma światła dziennego. Tym ważniejsze jest perfekcyjne doświetlenie tego pomieszczenia. Jako oświetlenie podstawowe należy stosować lampę halogenową. Większość ludzi nie postrzega tego jasnego światła jako szczególnie wygodnego, ale nie zniekształca koloru ubrania. Z tego powodu światło halogenowe stosuje się również w wielu szatniach.

Dodatkowo poszczególne obszary garderoby mogą być oświetlone. W tym celu można również zastosować cieplejsze światło, które zapewnia przytulną atmosferę. Jeśli istnieje gablota, która służy do biżuterii lub akcesoriów, takich jak paski lub szaliki, powinna być również wyposażona w reflektory lub podobne małe źródła światła. W ten sposób ich treść staje się sama w sobie. Najlepiej nadają się tutaj małe diody LED.

Każdy, kto wkomponował toaletkę i toaletkę w garderobę, również tutaj musi zapewnić odpowiednie oświetlenie. W takim przypadku warto kupić lampę do światła dziennego. Jest bardzo zbliżony do rzeczywistego światła dziennego i zapewnia, że ​​osoba siedząca przed nim widzi każdy najmniejszy szczegół.

Sam zbuduj garderobę

 Twórz własne projekty pomysłów na garderobę

Jeśli nie masz osobnego pokoju, możesz samodzielnie zbudować garderobę za pomocą płyty wiórowej. W tym celu obszar o pożądanej wielkości jest po prostu oddzielony od dużego pokoju, najlepiej od sypialni. Płyty wiórowe tworzą nowe ściany garderoby i dlatego powinny sięgać od podłogi do sufitu. Garderoba powinna mieć co najmniej 1,5 metra głębokości i 2,1 metra szerokości. Przy zastosowaniu z trzech stron nadal dostępna byłaby powierzchnia 90 na 90 centymetrów.