sypialnia

Czyszczenie materaca: domowe sposoby i wskazówki dotyczące czyszczenia

Wyczyść materac - usuń plamy - zapach

Powszechnie wiadomo, że materace są domem dla milionów mikroskopijnych, pająkowatych stworzeń – roztoczy, maleńkich owadów żywiących się martwymi cząsteczkami skóry. Materac trudno jest umyć, szczerze mówiąc, jest to niemożliwe. Niektóre gospodynie domowe starają się co tydzień czyścić materace do spania szczotką i odpowiednim środkiem czyszczącym. Jednak ta czynność okazuje się bardzo żmudna i czasochłonna. Nagromadzony w materacu brud oraz żywe bakterie mogą być bardzo dużym problemem dla naszego zdrowia. Powodują podrażnienia, problemy skórne, alergie, trudności w oddychaniu. A biorąc pod uwagę, ile czasu spędzamy w łóżku! Co możesz zrobić? Jak możesz Wyczyść materac? Zasada numer jeden to: pościel należy zmieniać raz w tygodniu. Nawet jeśli możesz to robić dwa razy w tygodniu, tym lepiej!

Ale jak czyścić materac??

Wyczyść materac - prać pościel - regularnie

Umyj pościel w gorącej wodzie, aby zabić wszystkie mikroorganizmy raz. Następnie obficie posyp materac sodą oczyszczoną (wodorowęglan sodu) również zawartą w sodzie oczyszczonej. Dodaj kilka kropli olejku lawendowego, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Pozostaw tę mieszankę na materacu przez kilka godzin. Następnie weź odkurzacz i oczyść powierzchnię materaca z posypanej sodą oczyszczoną.

Wyczyść materac sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia

materac-czysty-soda-proszek do pieczenia-posyp-na kanapie

Za pomocą odkurzacza usuwasz nie tylko resztki sody oczyszczonej, ale także kurz z materaca w miarę możliwości. Do głębszego i dokładniejszego czyszczenia można użyć odkurzacza parowego. Może być również używany do usuwania starych plam z powierzchni materaca.

Nie kładź się na materacu, dopóki całkowicie nie wyschnie!

materac-czyszczenie-prześcieradła-zmiana-raz-tydzień

Zaleca się stosowanie tej procedury raz w miesiącu. Według ekspertów poduszki należy zmieniać co dwa lata. Pomimo starannej wymiany poszewek, same poduszki są magazynem dla wielu brudów i zarazków, dość szkodliwych dla naszego zdrowia.

materac-czyszczenie-alergii-profilaktyka-problemów-skóry

Ludzie spędzają jedną trzecią swojego życia w łóżku. Czy na pewno utrzymujesz swój własny porządek? Nie chcesz narażać swojego zdrowia w i tak już zanieczyszczonym środowisku, prawda?

materac-czyszczenie-komfort-łóżko-bezpieczne