sypialnia

Czym są łóżka amerykańskie? Struktura, rozmiar i Co.

Amerykańskie łóżka-rozmiar-wysokość-tkanina-pokrycie

Zgodnie z mottem „Think big” amerykański styl życia kształtuje nie tylko nasze postrzeganie, ale także projektowanie wnętrz i projektowanie mebli na całym świecie. Wspaniałe łóżka, które są szczególnie popularne w Ameryce, od kilku lat są coraz częściej spotykane w Europie. Każdy, kto zawsze chciał spać w wielkim, miękkim łóżku jak z amerykańskich filmów, może spełnić to marzenie. Łóżka amerykańskie najbardziej wyraźnie różnią się konstrukcją od konwencjonalnych łóżek ażurowych. System łóżek składa się z kilku warstw leżących jedna na drugiej, których pozytywne cechy sumują się i zapewniają maksymalny komfort spania. Poniżej dowiesz się, co jeszcze wyróżnia łóżka z materacem sprężynowym.

Jak zbudowane są łóżka amerykańskie??

jakie-są-amerykańskie-łóżka-wymiary-wysokości?

Łóżka konwencjonalne zwykle składają się z kombinacji ramy łóżka, stelaża z listew i materaca. Cechą szczególną amerykańskich łóżek z materacem sprężynowym jest ułożenie kilku warstw materacy. Stwarza to wyjątkowy komfort i poczucie luksusu we własnej sypialni. Konstrukcja ta została opracowana pod koniec XIX wieku i miała na celu zapewnienie, że materac nie będzie już bezpośrednio na podłodze (co było powszechne do tej pory).

Łóżko amerykańskie składa się zasadniczo z następujących elementów:

– W celu wentylacji całe łóżko z materacem sprężynowym stoi na krótkich nóżkach. Z reguły mają od 5 do 20 cm wysokości, a ich konstrukcja jest dostosowana do ogólnego wyglądu łóżka.

– Sprężyna skrzynkowa (podstawa, materac podstawowy) składa się z drewnianej ramy z wieloma małymi stalowymi sprężynami i zapewnia niezbędną stabilność.

– Materac wierzchni jest szczególnie gruby (około 30 cm) i zwykle wykonany jest z rdzenia sprężynowego. Oczywiście wzór i twardość materaca można również dobrać indywidualnie.

– Topper to wierzchnia warstwa konstrukcji. Jest to płaska powierzchnia od 8 do 10 cm, która została zaprojektowana tak, aby optymalnie podpierać ciało i jednocześnie chronić znajdujący się pod nim materac sprężynowy.

Jakie są wymiary łóżek amerykańskich?

jakie-sa-lozka-amerykanskie-wymiary-kingsize-200x200

Jeśli chodzi o łóżka amerykańskie, wciąż pojawiają się terminy queensize i kingsize. Typowy Ogromne łóżko w USA mierzy 76 x 80 cali, czyli dokładnie 193 x 203 cm. W tym kraju, ze względu na zastosowanie systemu metrycznego, oznacza to z reguły bardzo duże łóżka o szerokości 200 cm i standardowej długości 200 cm. Te królewskie łóżka są szczególnie interesujące dla osób o wzroście 1,90 cm lub więcej, które chcą uzyskać niesamowite wrażenia z przestrzeni.

Amerykańskie łóżka typu queen-size mają wymiary 60 x 80 cali lub ok. 153 x 203 cm. W Europie powszechnie używa się go do opisania wąskich łóżek podwójnych o wymiarach 160 x 200 cm. Ten model jest idealny dla osób oszczędzających przestrzeń, które potrzebują umeblować małe mieszkanie w mieście oraz dla par, które lubią spać blisko siebie.

Jak wysokie są łóżka amerykańskie?

jakie są łóżka amerykańskie rozmiar-kingsize-200x200

Wysokość wygodnego łóżka wynosi od 55 do 65 centymetrów, co sprawia, że ​​wchodzenie i wychodzenie z łóżka jest bardzo łatwe. Umożliwia to również wstawanie i pójście spać bez obciążania pleców. Ale jeśli lubisz leżeć nieco wyżej, możesz również kupić łóżko z materacem sprężynowym o wysokości 70 cm. Dostępne są również modele z regulacją elektryczną. Zastosowano tutaj mocny silnik elektryczny, który jest w stanie indywidualnie podnosić i opuszczać różne obszary łóżka. Każda strona łóżka może być regulowana osobno.

Konstrukcja łóżek z materacem sprężynowym

jakie-sa-amerykanskie-lozka-rozmiar-królowej-160x200

Oprócz doskonałego komfortu, jaki oferują łóżka z materacem sprężynowym, ważną rolę odgrywa również design. System łóżka może mieć tapicerowaną ramę i piękny zagłówek, który można zaprojektować w różnych materiałach i kolorach. Pozostałe łóżka są całkowicie bez wezgłowia. Nawet jeśli podstawą jest rama łóżka, kolor, wzór i materiał pościeli nadają jej odpowiedni ton! Skandynawskie, romantyczne czy nowoczesne – z odpowiednią pościelą możesz zrobić wiele różne style spróbować.

Pościel amerykańska

jakie-sa-amerykanskie-lezy-przesciele-dopasowany-rozmiar?

Idealne łóżko z materacem sprężynowym zawiera pościel, która jest optymalnie dopasowana do wymiarów łóżka. Kupując pościel, oprócz wzoru i materiału, należy wziąć pod uwagę grubość materacy sprężynowych. W łóżkach z materacem sprężynowym wysokość materaca wynosi od 18 do 40 cm, a nakładka ma zazwyczaj dolny pręt o wysokości 10 cm.

Aby prześcieradło było prawidłowo ułożone, powinieneś kupić je w odpowiednim rozmiarze i wysokości. Prześcieradła z gumką są bardzo elastyczne i pasują do różnych długości i szerokości łóżek. Ale ponieważ zarówno materac, jak i nakładka są stosunkowo wysokie, odpowiednie prześcieradło powinno mieć również odpowiednią wysokość pręta. Polecamy również prześcieradła do bardzo wysokich materacy, dzięki którym nakładkę i materac można przykryć tylko jednym prześcieradłem.

Prześcieradła do łóżek elektrycznych skrzynkowych, w których obie strony łóżka można przesuwać niezależnie od siebie, są lekko nacięte na górze i na dole. W przypadku łóżek z elektrycznym materacem sprężynowym łóżko można oczywiście przykryć dwoma pojedynczymi prześcieradłami.

Luksusowy hotel we własnych czterech ścianach?

łóżko-łóżko-łóżko-łóżko-luksusowe-hotele-czuje-własne-cztery-ściany

Czy spanie w luksusowym hotelu brzmi kusząco? Dowiedz się więcej od ekspertów o zaletach i różnych konstrukcjach łóżek z materacem sprężynowym. Jedno jest pewne: amerykańskie łóżka zapewniają hotelowy komfort na najwyższym poziomie i przekształcają każdą sypialnię w prawdziwy raj do spania.