sypialnia

Apartament o powierzchni 35 metrów kwadratowych oferuje miejsce do spania nawet dla czterech osób

35m2 mieszkanie w zabudowie szafa miejsce do przechowywania półki

Projekt włoskiej pracowni Llabb dotyczy remontu kawalerki w liguryjskiej miejscowości nadmorskiej. Życzeniem klienta było przeorganizowanie 35-metrowego mieszkania i podzielenie go na część dzienną i sypialną. Kultura żeglarska, która charakteryzuje ten region i typowa architektura w budowie łodzi, posłużyła architektom Luca Scardulla i Federico Robbiano jako inspiracja do aranżacji wnętrza małego jednopokojowego mieszkania. W garderobie umieszczono dwie małe kryjówki, każda z podwójnym łóżkiem, aby mogły tam spać cztery osoby.

Załóż 35-metrowe mieszkanie z elastyczną szafą wnękową

Wielofunkcyjna instalacja ścienna rozciąga się na całą ścianę i kryje dwa łóżka piętrowe, garderobę i dużo miejsca do przechowywania za drzwiami.

Do głównej sypialni wchodzi się przez dwoje dużych drzwi, a wnętrze przypomina prawie wielorybi brzuch z drewnianymi żebrami.

Małe drzwi i kilka drewnianych stopni prowadzą do drugiej sypialni o wysokości połowy sufitu. Czujesz się tak, jakbyś wchodził na strych domu małego rybaka. Z części sypialnej widać całą część dzienną.

35 metrowe mieszkanie z zabudową sypialnianą w zabudowie

Szafa w zabudowie została wykonana z okumè – jasnego, łuszczonego forniru, wciąż nazywanego “sklejką morską”. Kolorystyka jasnoniebieski i biały w połączeniu z jasnymi odcieniami drewna i piasku wyczarują w mieszkaniu morski klimat. Linia wody jest reprezentowana przez cienki drewniany pasek, który towarzyszy oku od wejścia wzdłuż całego mieszkania. Kuchnia rozciągnięta jak żagiel na wietrze.

35m2 wizualizacja mieszkania plan obiektu

Przebywanie w kabinie Riviera jest jak wejście do nowoczesnej i dobrze zaprojektowanej żaglówki: wszystko koncentruje się na praktycznych względach, takich jak komfort i przestrzeń. Projekt został zredukowany do tego, co niezbędne, a jednocześnie w nowym świetle – od części dziennej i wbudowanej ściany po części sypialne i kuchnię.

Przekrój mieszkania o powierzchni 35 metrów kwadratowych

Mieszkanie o powierzchni 35 metrów kwadratowych jasnoniebieskie, białe odcienie piasku

35m2 mieszkanie w zabudowie szafa miejsce do przechowywania

Mieszkanie o powierzchni 35 metrów kwadratowych ustawione w ścianie wpuszczanej

Loft loft 35m2 mieszkanie szafa w zabudowie

35 metrów kwadratowych mieszkania kuchnia biały jasnoniebieski

35-metrowy plan piętra mieszkania

35 m2 rzut mieszkania przekrój poprzeczny szafa wnękowa sypialnia

Projekt autorstwa ll fig.

Zdjęcia: Anna Positano