sypialnia

7 porad dotyczących umeblowania dla optycznego powiększenia małych sypialni

oświetlenie drzwi szafki w małej sypialni na wysoki połysk

Czasami mała sypialnia może wydawać się bardziej legowiskiem niż przytulnym sanktuarium. Jeśli w pomieszczeniu brakuje naturalnego światła, miejsca do przechowywania i odpowiedniej palety kolorów, pomieszczenie może być ponure i niewygodne. Ale dzięki odpowiednim technikom nawet najmniejsze sypialnie mogą być znacznie bardziej funkcjonalne, a nawet wyglądać na większe. Sprawdź nasze Wskazówki dotyczące umeblowania dla optycznego powiększenia małych sypialni.

Optyczne powiększenie małych sypialni – doskonały przykład

mała sypialnia spadzisty sufit rozkładana sofa podstawa łóżka akrylowe krzesło

Strona główna

Ten mały pokój ma to wszystko. Małe łóżko (z dodatkowym schowkiem pod spodem) sprawia, że ​​pokój wygląda prawie jak salon zamiast sypialni, nie tracąc przy tym przytulnej atmosfery. Szafka nocna i lampa zostały zamontowane na ścianie, maksymalizując każdy centymetr powierzchni podłogi. Klasyczne krzesło akrylowe oferuje dodatkowe siedzisko, ale jednocześnie wizualnie znika.

1. Wbudowane półki ścienne i meble do małej sypialni

mała sypialnia półki miejsce do przechowywania łóżka pokój wysoki

Jeanne Finnerty

Wbudowane półki we wnęce mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać przestrzeń. Wybierz półki o głębokości nie większej niż 12 cm. Jednostki tutaj pełnią również funkcję stolików nocnych, eliminując potrzebę dodatkowego umeblowania. Połóż łóżko na środku, aby nie stracić miejsca na podłodze. Możesz pomalować tylną ścianę na kontrastowy kolor, aby dodać głębi. Gdy półki sięgną sufitu, wizualnie zwiększysz przestrzeń.

2. Pozwól naturalnemu światłu wlać się do pokoju.

sypialnia naturalne światło łóżko metalowa rama biała

Shannon Malone

Jeśli łóżko znajduje się tuż przed łóżkiem, będziesz maksymalnie cieszyć się światłem słonecznym. Wypróbuj łóżko z metalową ramą lub przezroczysty zagłówek.

3. Drzwi szafy z lustrami.

powiększenie optyczne mała szafa z lustrem w sypialni

JADO DECOR PTY LTD

Za pomocą lustra możesz optycznie podwoić przestrzeń. To sztuczka stosowana od wieków. W przypadku małych sypialni oznacza to szafę z lustrzanymi drzwiami. Efekt byłby optymalny, gdyby lustra rozciągały się od podłogi do sufitu i od ściany do ściany.

4. Nowoczesna rozkładana sofa zamiast łóżka.

sypialnia mała sofa rozkładana łóżko stolik boczny

Wnętrza Chandos

Rozkładana sofa może pomóc stworzyć iluzję, że pokój bardziej przypomina małą część wypoczynkową niż małą sypialnię, w której dominuje duże łóżko. Rozkładane sofy często oferują również dodatkowe miejsce do przechowywania – kolejny plus za mały pokój.

5. Pomaluj sufit w tym samym kolorze jak ściany do powiększania małych sypialni.

optyczne powiększenie małych sypialni kolorystyka sufitów ściennych

Wnętrza Baxtera

Pomoże to usunąć linie, które wizualnie definiują pomieszczenie. Biały sufit na tle ciemniejszej ściany od razu zmniejsza pomieszczenie – oko od razu zauważa wielkość pomieszczenia.

6. Wisiorek światła

małe lampy wiszące w sypialni ciemny kolor ściany;

Natalia Skobkina

Nie zaśmiecaj nocnego stolika dużymi lampkami nocnymi i dużymi abażurami. Zamiast tego zamontuj lampy wiszące. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć wysokość i aby wisiały wystarczająco nisko.

7. Półki ścienne przy łóżku.

optyczne powiększenie ścianki małej sypialni brązowo-zielona

Michelle Hinckley

Szafka nocna może zająć dużo miejsca w małej sypialni, ale półka ścienna po jednej stronie łóżka może nadać małej sypialni wrażenie otwartości i dodatkowej przestrzeni życiowej.

duże lustro ścienne

lustro ścienne sypialnia powiększ szuflady na stół konsoli

Białe ściany i szafa z lustrami

lustrzane drzwi szafki optycznie powiększają sypialnię

wąska sypialnia ze ścianą akcentującą

wąska tapeta do sypialni akcent ścienny wisiorek światła

optyczne powiększenie małej sypialni półki łóżko lustro

mała sypialnia powiększenie przestrzeni drewniane półki łóżko zielone

Sypialnia umeblowanie tapety kwiatowy wzór akcent