Sylwester

Pomysły sylwestrowe z dziećmi: 10 wskazówek na przyjęcie z dziećmi

pomysły sylwestrowe dzieci rodzice dorośli impreza imprezowa

Po świątecznych dniach, które dla niektórych były zdecydowanie stresujące, w programie jest kolejna uroczystość. Być może najczęstszym pytaniem o tej porze roku jest z pewnością: co robisz w sylwestra? Dla wielu rodzin z dziećmi, zwłaszcza jeśli są jeszcze małe, wyzwaniem jest wypełnienie czasu do północy i kilka godzin później urozmaiconą treścią dla najmłodszych. Przez większość czasu świętujesz z dziećmi w domu lub z przyjaciółmi, którzy też mają dzieci. Jest wygodny dla każdego, nie drogi i każdy ma towarzystwo. Jeśli chcesz mieć wyjątkową imprezę sylwestrową, na której każdy może się dobrze bawić, znajdziesz tutaj kilka kreatywnych pomysłów sylwestrowych z dziećmi, a także pomocne wskazówki.

Pomysły sylwestrowe z dziećmi: Nastrojowa dekoracja

pomysły na sylwestra dzieci dekorowanie imprez ekscytujące

Czekanie z dziećmi do północy może być czasami naprawdę długie. Maluchy często są niecierpliwe i szybko tracą motywację do czekania. Nie możesz też po prostu siedzieć cicho przy stole. Powinieneś mieć przygotowane ekscytujące zajęcia. Jednak każda prawdziwa impreza potrzebuje również fajnej dekoracji. Po południu rozpocznij przygotowanie mieszkania z dziećmi na zbliżającą się imprezę sylwestrową. Łatwo zainspirujesz małych pomocników do napełnienia balonów konfetti, nadmuchania ich i zawieszenia ich później.

Czapki imprezowe dla małych gości

majstrować pomysły sylwestrowe dla dzieci imprezowe czapki

W zależności od wieku dzieci mogą twórczo wyszaleć się i samodzielnie wykonać niektóre dekoracje na przyjęcie, na przykład czapki. Oferujemy tutaj szablon kapelusza i można rozpocząć rękodzieło. Wymagane są następujące materiały: karton, papier pakowy lub inny ładny papier ozdobny, nożyczki, taśma klejąca i elastyczna nić gumowa do szycia. Dla dziewczynek możesz też zaopatrzyć się w kilka prostych opasek na głowę, zrobić małe imprezowe czapeczki i przyczepić je do opasek. Czapki imprezowe można również wykonać z papierowych kubków, ładnie ozdobiając papierowe kubki i przyczepiając po obu stronach elastyczną nitkę lub wstążkę.

pomysły sylwestrowe dla dzieci papierowy kapelusz zrób sobie szablon

Fotobudka dla najmłodszych

pomysły sylwestrowe dzieci zdjęcie akcesoria do łodzi w tle

Przy odrobinie większej kreatywności możesz tworzyć wspaniałe akcesoria do łodzi fotograficznych i używać ich do robienia pięknych, zabawnych zdjęć grupowych. Wąsy, imprezowe czapki i kolorowe tło to część podstawowego wyposażenia. W zależności od wzrostu Ciebie i zaproszonych dzieci możesz samodzielnie wykonać akcesoria. W Internecie istnieje wiele szablonów, które można wykorzystać jako szablony. Ponadto zawsze istnieje możliwość zakupu tych gotowych produktów w party shopie.

Motto party dla dzieci

pomysły sylwestrowe dla dzieci tematyczne kostiumy imprezowe akcesoria

Dzieci również lubią świętować i lubią imprezy, zwłaszcza jeśli są ekscytujące. I zdecydowanie uważają, że przebieranie się jest ekscytujące i naprawdę zabawne. Wymyśl fajne motto i stwórz akcesoria imprezowe z pomocą swoich dzieci. Jeśli jest w temacie, zdobądź farby do twarzy i szablony, których dzieci mogą użyć do zrobienia własnego makijażu. Zamiast kupować indywidualne kostiumy, możesz po prostu przygotować dla wszystkich białe koszulki i być może kilka szablonów i dać dzieciom możliwość samodzielnego wykonania przebrania.

Odliczanie balonów

pomysły na sylwestra odliczanie balonów dla dzieci

Jak już rodzice wiedzą na pewno, dzieci nigdy nie mają cierpliwości i pytania typu: „Mamo, Pappa, jak długo jeszcze będzie do Nowego Roku?” Mogą być denerwujące. Świetnym pomysłem sylwestrowym dla dzieci jest odliczanie balonów i na pewno nie usłyszysz tego pytania ponownie. W tym celu zdobędziesz wystarczającą ilość balonów z helem i oznaczysz je swoimi dziećmi z czasem od rozpoczęcia imprezy do północy. Może to być godzina parzysta lub pół godziny. Kiedy jest na balonie, dzieci mogą go rozerwać. Robi się jeszcze bardziej ekscytująco, gdy napełnisz balony konfetti.

Torby-niespodzianki

pomysły sylwestrowe dzieci konfetti majstrować zabawy

Aby „długi” czas do godziny 00:00 był ekscytujący dla dzieci, powinieneś wymyślić coś więcej niż tylko niespodziankę. Wspaniały pomysł sylwestrowy z dziećmi to pięć lub sześć woreczków z niespodziankami, które zapełniasz małymi noworocznymi niespodziankami. Na każdej torebce wpisujesz dowolnie wybraną godzinę, kiedy dana torebka powinna zostać otwarta. Ostatni jest o 23:55. W każdym umieszczasz małą aktywność i niezbędne do niej materiały. Mogą to być kolorowanki z motywami noworocznymi i bożonarodzeniowymi, ekscytująca kreskówka na wieczór, gra karciana lub quiz. Ostatnia torebka idealna na początek nowego roku zawiera ognie, groszek cukrowy, spodenki powietrzne i konfetti. Dzieci mogą nawet same zrobić te ostatnie.

Zrób konfetti sam

pomysły sylwestrowe konfetti dla dzieci zrób sobie wskazówki

Konfetti jest częścią Sylwestra, ale nie jest to coś, czym dzieci mogą się bawić. Możesz jednak sam zrobić świetne poppersy konfetti. Do tego potrzebne są: pojemniki na ciasto typu push-up, kolorowe skrawki papieru, taśma washi i blichtr. Teraz napełnij pojemnik na ciasto push-up małymi cząstkami. Kiedy go podniesiesz, ciśnienie rozerwie pojemnik i zacznie padać konfetti. Zamiast kupować pojemniki na ciasto typu push-up, możesz samodzielnie wykonać armatkę konfetti za pomocą prostych środków. Papierowy kubek, konfetti i balon to wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić wielorazowe armaty konfetti.

Koktajle imprezowe dla dzieci 

pomysły sylwestrowe dzieci koktajle napoje

Oczywiście najmłodsi goście imprezy chcą świętować i przeżywać wszystko jak dorośli. W sylwestra pije się głównie szampana i cieszy się fajerwerkami. Oczywiście alkohol i pirotechnika nie są dla dzieci, ale istnieją warianty przyjazne dzieciom, na przykład koktajle bezalkoholowe i domowe konfetti. Bezalkoholowe wino musujące możesz przelać do pięknych kieliszków i bez większego wysiłku dodać kolorowe żelki.

pomysły sylwestrowe dzieci piją niebieską lemoniadę

Ponadto, tradycyjna lemoniada lub woda mineralna mogą być barwione egzotycznie z musującym barwnikiem spożywczym, a jeśli dodasz trochę syropu dla specjalnego smaku, uzyskasz coś wyjątkowego. Oto szybki przepis na kolorową lemoniadę: 3 łyżki cukru rozpuścić w 3 łyżkach wody, dodać 1 łyżeczkę ekstraktu kokosowego, 1 litr lemoniady i kilka kropel barwnika spożywczego, wszystko bardzo dobrze wymieszać i wlać do szklanek. Dla dzieci ważne jest również, czy napój lub jedzenie wygląda atrakcyjnie.

Udekoruj babeczki

pomysły sylwestrowe dzieci babeczki dekorują pyszne

Babeczki można również pięknie udekorować bez gorącej glazury. Wystarczy wcześniej upiec kilka małych babeczek i zaopatrzyć się w szaszłyki do szaszłyków, może kilka jednorazowych łyżek i dowolne jadalne dekoracje, takie jak: różne polewy, lukier, posypki cukrowe w różnych kolorach, serduszka z białej i brązowej czekolady, perełki z cukru. Dekoracja zależy od dzieci i ich wyobraźni. Wcześniej wystarczy przykryć okolicę folią lub papierem i mieć dla każdego dziecka fartuszek.

pomysły sylwestrowe dekorowanie babeczek dla dzieci