Styl życia

Życie bez telewizora – porady dotyczące zdrowszego stylu życia

życie bez telewizji wypoczynek-porady-pomysły-spacery

To, że telewizja jest postrzegana jako raczej negatywna, nie jest niczym nowym. Często czytasz lub słyszysz, że istnieją ważniejsze i lepsze możliwości pracy niż siedzenie przed telewizorem. Dziś chcemy dać Wam kilka dobrych powodów dla jednego Życie bez telewizora lista, która może Cię również przekonać. Sam decydujesz, czy ten stosunek do życia jest ostatecznie czymś dla Ciebie.

Życie bez telewizji – korzyści dla wszystkich

życie bez telewizji rodzinne-pomysły na gotowanie-czas wolny-zajęcia-dzieci-rodzice

Jeśli nie chcesz całkowicie wygnać telewizora z domu, możesz również przeprowadzić eksperyment na całe życie bez telewizora. Odłóż telewizor na jakiś czas i zobacz, jak te nowe okoliczności wpływają na Twoje codzienne życie. Ponieważ nie tylko dzieci mogą wiele skorzystać z czasu wolnego bez telewizora, ale także dorośli.

Życie bez telewizji – czy to możliwe??

życie bez telewizji aktywność-zdrowy-styl życia-ćwiczenia-czas z rodziną

Kiedy skończy Ci się telewizja, możesz nie wiedzieć, co zrobić ze swoim wolnym czasem, kiedy zaczynasz. Na tej podstawie możesz już zobaczyć, jak bardzo telewizja wpływa na Twoje życie. Ale teraz nadszedł czas, aby znaleźć nowe hobby i sprawić, by Twój wolny czas był zdrowszy i przyjemniejszy. Bo to nie tylko telewizja. Gdy zaczniesz życie bez telewizora, szybko zostaniesz zachęcony do spędzania więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Żyj lepiej bez telewizora

life-tv-turystyka-narty-odkrywanie gór-pomysł-rodzinna-przygoda

Jeśli więc zastanawiasz się teraz, co zrobić z nowo zdobytym wolnym czasem, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Możesz teraz skoncentrować się na ważnych rzeczach, które z pewnością będą dla Ciebie naprawdę dobre. Po tym, jak przekonasz się, jak wygląda życie bez telewizora, możesz sam zdecydować, czy chcesz całkowicie zrezygnować z telewizji, czy przynajmniej rzadziej z niej korzystać.

Powody, które przemawiają przeciwko telewizji

życie bez telewizji lenistwo-apatia-ambicja-zachęcająca-telewizja

Zapewne zauważyłeś również, że nierzadko zdarza się, że programy emitowane w telewizji są raczej negatywne. Tematy takie jak wojna, cierpienie i dramat są obecne nie tylko w serialach, filmach i dokumentach, ale są również na porządku dziennym w wiadomościach. A to, że ten nastrój wpływa również na nasze umysły i emocje, jest czymś więcej niż tylko logicznym. To z pewnością nie może być zdrowe na dłuższą metę. Możesz uniknąć tego efektu, wybierając życie bez telewizora.

Brakujący ruch

życie bez telewizji - wady-zalety-telewizja-strata czasu

Wiemy też, że ciągłe siedzenie i brak ruchu nie są zdrowe. Telewizja też jest z tym podłączona. Jeśli mamy też pracę, przy której siedzieliśmy godzinami, ten rodzaj spędzania wolnego czasu jest tym bardziej nieodpowiedni. A im bardziej leniuchujemy w ten sposób, tym bardziej staje się to nawykiem. Więc uzależniasz się, tracisz wszelkie ambicje i samokontrolę. A to tylko jeden powód, by żyć bez telewizora!

Pod wpływem telewizji

życie-telewizja-niezdrowe-powody-wady-za-kontra-inspiracje

Ale telewizja może mieć również wpływ na nasze umysły. Jest to szczególnie ważne, gdy czas przed telewizorem zyskuje przewagę. Reklama w szczególności wpływa na naszą podświadomość, ale programy (które są również regularnie przerywane przez reklamy) to często coś więcej niż tylko pranie mózgu. Konsumenci są manipulowani, co ma tym większy wpływ, im więcej czasu spędzamy przed telewizorem. Ryzyko, którego życie bez telewizora na pewno nie pociąga.

Efektywnie wykorzystaj wolny czas

life-tv-marzenia-planowania-życzeń-spełniania-pomysłów-na-czasu

Ile razy powiedziałeś lub pomyślałeś, ile rzeczy byś zrobił, gdybyś miał więcej czasu. Przez większość czasu nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile mielibyśmy czasu, gdybyśmy po prostu zapomnieli o telewizji i żyli bez telewizji. Nawet jeśli skrócisz czas przed telewizorem tylko o godzinę, nadal możesz wykorzystać tę godzinę na pracę nad swoimi marzeniami!

Życie bez telewizji – stań się bardziej aktywny

life-tv-zdrowe-ciało-fitness-brak ćwiczeń-ćwiczeń

Telewizor zachęca do leniuchowania. I generalnie to też niekoniecznie jest zła rzecz. W końcu każdy ma okresy, kiedy po prostu nie chce nic robić. Jeśli jednak stanie się to nawykiem, zły styl życia jest nieunikniony. Często prowadzi to do tego, że nawet nie wiesz, jakie masz hobby. Życie bez telewizora może to zmienić.

Znajdź hobby

life-tv-hobby-dzianie-szycie-taniec-sportowe-efektywne

Zamiast tego zacznij szukać najlepszego hobby dla siebie.Możesz wkrótce odkryć, że preferujesz określony sport. Ale nie widać tego przed telewizorem. Natomiast życie bez telewizora zachęca do szukania atrakcyjnych zajęć. Możesz lubić gotować lub robić rękodzieło, robić na drutach, szydełkować, szyć, a nawet robić zdjęcia.

Sporty

life-tv-zumba-aerobik-młody-stary-kanapa-ziemniak-alternatywa-body-fit

Bez próby i bez życia bez telewizora nie dowiesz się jednak, co lubisz. Więc wypróbuj wiele nowych rzeczy. Idź potańczyć i poznaj nowe kultury. Wypróbuj różne sporty, takie jak tae bo, zumba, pilates lub joga. Bo nie tylko odprężasz głowę, ale też robisz coś dobrego dla swojego ciała.

Więcej czasu dla rodziny

live-tv-spacer-rodzina-znajomi-efektywnie-wykorzystaj-czas

Teraz możesz bardziej wartościowo spędzać wolny czas z rodziną. Nie ma znaczenia, czy po prostu chodzisz na spacery lub inne aktywności na świeżym powietrzu, chodzisz na basen, do kina czy do wesołego miasteczka. Istnieją nieskończone możliwości, które są zabawne dla całej rodziny i zbliżają was do siebie. Ogromna zaleta, jaką niesie ze sobą życie bez telewizora.

Spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi

znajomi-telewizor-na żywo-zabawa-rozrywka-relacje-społeczne-promocja

To samo dotyczy twoich przyjaciół. Być może zauważyłeś, że spędzasz z nimi zdecydowanie za mało czasu. Możesz to zmienić w dowolnym momencie, a tym bardziej dzięki życiu bez telewizora! Zaproś ich do odwiedzenia lub zrobienia czegoś miłego na zewnątrz. Komunikowanie się z „prawdziwymi” ludźmi jest o wiele przyjemniejsze niż oglądanie wyimaginowanego życia w telewizji.

Uczyć się nowych rzeczy

life-tv-nauka-nowych-języków-taniec-fotografowanie-porad-umysł

Na samą myśl możesz marszczyć nos. Ale samodzielnego uczenia się w ogóle nie można porównywać ze szkołą. Teraz możesz wybrać, czego chcesz się nauczyć, czyli co lubisz i co Cię interesuje. Weź udział w zajęciach, aby nauczyć się nowego języka, nauczyć się podstaw fotografii, prowadzenia samochodu lub czegokolwiek innego, co przychodzi ci do głowy teraz, gdy masz życie bez telewizora.

Życie bez telewizji – czytanie książek

życie-telewizor-książki-e-książki-pobudzanie-wyobraźni-dorośli-dzieci

Być może zastanawiasz się teraz, jaka jest różnica między oglądaniem telewizji a czytaniem. W końcu to nie jest prawdziwe, ale raczej wymyślone. Ale wyobraźnia to właśnie słowo kluczowe. Bo musisz ich używać podczas czytania. Nie zaleca się dzieciom za darmo. I automatycznie uczysz się nowych słów i jak lepiej używać swojego języka. Świetna aktywność w życiu bez telewizji, w której jednocześnie uczysz się i odpoczywasz.

Cuda natury

mieszkanie-oglądanie-telewizji-korzystanie-przyroda-relaks-spacery-planowanie-wycieczki

Czy jesteś entuzjastycznie nastawiony do cudownej przyrody, która jest stale pokazywana w telewizji w filmach dokumentalnych? Cóż, naprawdę istnieje i można go oglądać i cieszyć się nim na żywo, po prostu ufając życiu bez telewizora. Nie musisz nawet daleko podróżować. Dowiedz się więcej o przyrodzie w Niemczech, bo jest niezwykle imponująca. Planuj wycieczki w góry, nad morze lub do lasu, odwiedzaj ogrody zoologiczne i tym podobne!

Zarabiaj dodatkowe pieniądze

życie-telewizor-pieniądze-zarabiaj-pomysły-na-niepełny etat

Jeśli lepiej wykorzystujesz swój wolny czas niż przed telewizorem, masz też więcej czasu na zarabianie pieniędzy. Rozumiemy przez to tak zwany dochód pasywny, który możesz zaplanować wraz z główną pracą. W ten sposób możesz coś na boku zarobić na różne sposoby, a w niektórych przypadkach bez większego wysiłku. Zaprojektuj własnego bloga o dowolnej tematyce np. gotowanie i pieczenie, uroda czy inne pomysły z życia codziennego lub sprzedaj swoje zdjęcia i wykorzystaj dodatkowy czas, który zyskujesz dzięki życiu bez telewizora. Dowiedz się o wariantach!

Zdrowe życie bez telewizora

life-tv-eksperyment-hobby-znalezienie-pomysłów

Kiedy już zdasz sobie sprawę, jak cudowne może być życie bez telewizora, wkrótce stracisz wszystko inne. Z pewnością nie chcemy powiedzieć, że telewizja jest zła. Bez wątpienia można nauczyć się czegoś nowego dzięki pewnym programom, zainspirować się do nowych hobby lub wycieczek i tak dalej. Jedyną ważną rzeczą jest ograniczenie czasu oglądania telewizji. A to pokazuje dobrą samokontrolę! Sama więc decydujesz, czy po eksperymencie chcesz odstawić telewizor do salonu!