Styl życia

Wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej — zostaw dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Ciężko pracowałeś nad swoim CV, ostatecznie przekazałeś je właściwej osobie i teraz szukasz odpowiednich wskazówek dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej. Teraz masz szansę zaprezentować się z sukcesem podczas rozmowy kwalifikacyjnej po tym, jak Twoje zdjęcie aplikacyjne zrobiło już pierwsze wrażenie na respondentach. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Wskazówki dotyczące wywiadu na temat twoich słabości

Elegancka kobieta na krześle z udanym CV stworzonym online

Jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej dotyczy słabości kandydata. Chociaż większość kandydatów nie tworzyć profesjonalne CV online Łącząc to z godnym pochwały listem motywacyjnym, niewiele osób naprawdę szczerze odpowiada na pytanie o swoje słabe punkty. Zamiast tego starają się obejść problem lub opisać go w pozytywny sposób, jak radzi większość doradców. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, co oznacza ta taktyka – a mianowicie fasady. Lepszym sposobem jest rozpoznanie słabości, które nie mają nic wspólnego ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Powiedz także pracodawcy, co w zasadzie możesz zrobić, aby sobie z tym poradzić. Na przykład nie ma znaczenia, że ​​nie jesteś zbyt dobry w liczbach, gdy ubiegasz się o stanowisko grafika.

Odnieś sukces dzięki uśmiechniętym wskazówkom podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Przyjazny uśmiech jest również jedną z ważnych wskazówek podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To łatwa opcja, o której tak niewiele osób myśli podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Prawdopodobną wymówką dla większości kandydatów jest to, że są zdenerwowani lub celowo starają się wyglądać na profesjonalistę. Wiele osób nie wie, że uśmiechnięta twarz może uwolnić napięcie w pokoju i oddzielić cię od ponurej większości. Przede wszystkim uśmiech wskazuje na to, że w trudnych sytuacjach można pozostać zabawnym i przyjaznym. Jest to typ osoby, z którą większość ludzi woli pracować.

Przygotuj się na niewygodne pytania

osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną przy stole omawiająca pytania dotyczące kandydata do pracy

To też jest ważne, przygotuj się na pytania, inni kandydaci nie lubią odpowiadać. Więc spodziewaj się, że w pewnym momencie rozmowy będziesz musiał zastanowić się nad naprawdę dziwnymi tematami, zwłaszcza jeśli idziesz na wysokie stanowisko. Jest na to oczywiście logiczne wytłumaczenie. W ten sposób ankieterzy sprawdzają Twoją zdolność do szybkiego i odpowiedniego reagowania. Przygotuj się więc na pytania typu „Czy kiedykolwiek miałeś szefa z piekła?” Staraj się zachowywać naturalnie, gdy sprawy nie układają się dobrze. Czasami sprawy nie idą dobrze, niezależnie od tego, jak dobrze jesteś przygotowany. W rzeczywistości niektórzy ankieterzy celowo łamią zasady rozmowy kwalifikacyjnej, aby zobaczyć, jak reagują kandydaci. Przede wszystkim pamiętaj, że przeszkoda prawdopodobnie nie będzie kosztować Cię potencjalnej pracy, zanim skończysz resztę.

wskazówki do wywiadów przygotowane na niewygodne pytania

Innym dobrym pomysłem byłoby wcześniejsze zebranie informacji na temat ankietera, jeśli to możliwe. Spróbuj więc dowiedzieć się, z kim będziesz się mierzyć. Wcześniejsze informacje na ten temat mogą być dla Ciebie bardzo pomocne. W niektórych wywiadach okazuje się na przykład, że kierownik HR był kolegą byłego kolegi. Możesz obracać się wokół tematu bez konieczności odwoływania się do Ciebie, ponieważ znają standardy Twojego wspólnego przyjaciela. Jest to jednak teoretyczna możliwość, która rzadko się pojawia. Każda osoba i rozmowa kwalifikacyjna jest wyjątkowa, ale mogą mieć wspólne hobby lub np. studiowali na tej samej uczelni.

Kilku kandydatów do pracy czeka na rozmowę kwalifikacyjną

Na koniec podkreśl, że dobrze wpiszesz się w kulturę firmy. Kwalifikacje są bardzo ważne, nie ma co do tego kłótni. Nie jest to jednak jednoznaczny czynnik i zbyt duże doświadczenie nie zawsze może być zaletą. W rzeczywistości menedżerowie nazywają to „przekwalifikowanymi”. Nawet jeśli spełniasz wymagania dla danego stanowiska, nadal możesz zostać odrzucony. Czy godzenie Twoich przekonań i wartości z firmą? Wszyscy wiemy, jak ważna jest w dzisiejszych czasach praca zespołowa, więc zły pracownik może dużo kosztować firmę.