Styl życia

Skąd wiesz, czy arbuz jest dojrzały? Oto 6 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Większość z nas kocha lato. Czemu nie? Lato to słońce, wakacje i obfitość świeżych, pysznych owoców i warzyw. Oczywiście arbuz jest absolutnym faworytem w letnie upały, ponieważ chłodzi, gasi pragnienie i jednocześnie świetnie smakuje. Kiedy widzimy stos arbuzów na targu lub na wystawach w supermarkecie, często myślimy, że wybór dobrze dojrzałego, soczystego i słodkiego arbuza byłby czystym szczęściem. Ale istnieją pewne cechy, które można wykorzystać, aby stwierdzić, czy arbuz jest dojrzały. Za chwilę wyjaśnimy, co to jest!

Jak możesz stwierdzić, czy arbuz jest dojrzały??

jak rozpoznajesz dobre arbuzy

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wybrać dobrego arbuza. Po prostu stukają w owoc ręką i nie wiedzą dokładnie, co robią. Chociaż wybór uroczego arbuza według wyglądu może być dość trudnym zadaniem, istnieje kilka sztuczek, które mogą w tym pomóc. W rzeczywistości możesz stwierdzić, czy arbuz jest dojrzały, bez konieczności jego krojenia. Oto kilka wskazówek od doświadczonych rolników, które pomogą Ci wybrać najlepszy arbuz na rynku.

Kolor arbuza

jak rozpoznajesz dobre arbuzy

Możesz użyć koloru, aby stwierdzić, czy owoc jest wystarczająco dojrzały. Idealny arbuz powinien ciemnozielony i matowy być. Jeśli powierzchnia jest błyszcząca, a paski nie są wyraźne, arbuz nie jest jeszcze dojrzały.

Właściwy kształt

arbuz, który jest dobry i słodki

Przyjrzyj się dobrze arbuzowi. Wiele osób nie wie, że rolnicy dyskryminują arbuzy ze względu na płeć. Na przykład „samce” mają wydłużony kształt i wodnisty smak, podczas gdy „samice” okrągłe i dużo słodsze są.

Waga i wielkość arbuza

rozpoznać dojrzałego arbuza

Dobry arbuz powinien być odpowiedni ze względu na swój rozmiar czuć się ciężko. To pokazuje, że jest pełen wody i pięknie dojrzały.

Spróbuj porównać wagę swojego arbuza z innym podobnym rozmiarem. Cięższy jest bardziej dojrzały. To zalecenie w pełni dotyczy większości owoców i warzyw.

Co oznaczają plamy na arbuzie?

rozpoznać, czy arbuz jest dojrzały

Na arbuzie zwykle pojawia się plama. Nie jest to wada jakościowa, ale odcisk miejsca na podłodze. Nadal jest określany jako punkt podparcia i nie powinien mieć więcej niż 10 cm średnicy. Jeśli jest większy, oznacza to, że owoc był na polu od dłuższego czasu i może być już wodnisty i bez smaku.

jak rozpoznać dojrzałego arbuza

Dojrzałe arbuzy są kremowe lub żółte pomarańczowo-żółte plamy, ale nigdy nie są białe. Im ciemniejsza plama, tym lepiej. Jeśli jego kolor jest biały lub nie jest zauważalny, oznacza to, że arbuz został zerwany zbyt wcześnie i niedojrzały.

plamy z arbuza nie są wadą jakościową

Powstały przez wielokrotne zapylanie kwiatów przez pszczoły siatkowa brązowe plamy na arbuzie. Im więcej plam, tym jest ładniej.

Test dojrzałości, dotykając arbuza

Puknij dojrzały arbuz

Najpopularniejszą techniką rozpoznawania dojrzałego arbuza jest stukanie w niego. Sławny Test pukania nie jest to łatwe zadanie, ale wielu fanów arbuzów wierzy, że ta metoda naprawdę działa.

Stukaj w owoc stawami palców i słuchaj dźwięku, jaki wydają. Dojrzałe arbuzy brzmią pusto i nudne. Musisz więc usłyszeć dźwięk, który rozbrzmiewa w środku. Po tym echu można rozpoznać stopień dojrzałości arbuza.

Łodyga

Dobre melony można rozpoznać po wysuszonych łodygach

Z łodyga pokazuje również, czy arbuz jest dojrzały. On powinien wysuszony i nie wydają się już świeże.

Jeśli łodyga jest zielona, ​​najprawdopodobniej oznacza to, że owoc został zebrany zbyt wcześnie i nie jest jeszcze dojrzały.

Kiedy dojrzewa arbuz??

jak rozpoznać dobrego arbuza w supermarkecie

Główny sezon arbuzowy w Europie zaczyna się na początku lata. Do Niemiec importowane są głównie z Hiszpanii, Iranu, Włoch, Izraela i Turcji. Ponieważ transport może potrwać od kilku dni do tygodni, owoce są czasami zbierane nie całkiem dojrzałe. Zasadniczo arbuzy mogą jeszcze dojrzewać po zebraniu, ale ma to wpływ na smak.

Kobieta rozpoznaje na rynku dobrego arbuza

Jak długo dojrzewają arbuzy? Około czterech miesięcy. Najlepszy czas na słodkie i soczyste arbuzy to Koniec sierpnia i początek września. Następnie dojrzewają w pełni naturalnie, bez użycia szkodliwych substancji.

Kiedy jest arbuz? Dojrzały do ​​zbiorów we własnym ogrodzie? Zrób rysę na arbuzie. Jeśli poczujesz stamtąd intensywny i świeży aromat, owoce można zbierać.

Arbuz: Jak długo można go przechowywać??

Kiedy dojrzewa arbuz?

Po zakupie najlepszego arbuza nie trzymaj go dłużej niż 4 dni w ciemnym i chłodnym miejscu na.

Jeśli chcesz zachować arbuza dłużej, włóż go do lodówki. Jeden trzyma się w konwencjonalnej lodówce cały arbuz do 27 dni.

Pokrojone kostki arbuza jak długo najlepiej wcześniej?

Prawdopodobnie nie pokroisz całego arbuza, tylko połowę. Już pokrojony arbuz można owinąć folią aluminiową lub spożywczą i do 3 dni w lodówce sklep. W przypadku mniejszych kawałków można użyć hermetycznych pojemników do przechowywania żywności lub toreb z możliwością wielokrotnego zamykania, aby zachować ich świeżość i zapobiec wysychaniu. Zjedz je również w ciągu najbliższych 3 dni.