Styl życia

Porównanie ubezpieczenia samochodu: na co zwrócić uwagę i jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie samochodu?

W dzisiejszym świecie życie bez samochodu byłoby dla większości z nas trudne do wyobrażenia, a wiele osób jest uzależnionych od swojego pojazdu. Żaden kierowca nie może uniknąć ubezpieczenia samochodu, ponieważ aby samochód mógł poruszać się po drogach w Niemczech, przynajmniej jeden musi mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jednak wybór odpowiedniej taryfy może być dość nerwowy i czasochłonny, a miliony właścicieli samochodów co roku polują na najtańsze ubezpieczenie samochodu. A jednak często masz wrażenie, że nie dokonałeś właściwego wyboru. Na co więc zwrócić uwagę i jak znaleźć dla nas odpowiednie ubezpieczenie samochodu? Wyjaśnimy ci to wszystko poniżej!

Dlaczego warto porównać ubezpieczenie samochodu??

co to jest zrównoważone ubezpieczenie samochodu porady dotyczące porównania ubezpieczenia samochodu?

Kiedy rejestrujesz samochód, używany lub nowy, musisz wykupić ubezpieczenie samochodu. Ale z ponad 100 ubezpieczycielami samochodów i ogromnym zakresem oferowanych taryf, łatwo jest stracić orientację. Z reguły możesz anulować starą polisę do 30 listopada i zmienić ubezpieczyciela. Różnice cenowe między ubezpieczycielami są jednak dość duże i przy bliższym porównaniu można obniżyć składkę nawet o 60 procent i zaoszczędzić nawet 700 euro rocznie. Zastanów się więc, jakiej ochrony ubezpieczeniowej naprawdę potrzebujesz dla swojego pojazdu. Czy do pracy musisz codziennie pokonywać dłuższe dystanse? A może jeździsz mniej i nie chcesz za dużo płacić? Wtedy może liczba na kilometr będzie Ubezpieczenie samochodu od piątku właściwa rzecz dla Ciebie! Wystarczy oszacować przybliżoną liczbę przejechanych kilometrów i poinformować o tym dostawcę. Jeśli jeździsz mniej niż szacowano, zwrot pieniędzy otrzymasz pod koniec roku, a jeśli przejechałeś więcej, płacisz tylko za więcej przejechanych kilometrów.

Jak wysoka powinna być ochrona ubezpieczeniowa?

Porównanie ubezpieczeń samochodowych na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniach samochodowych

Przede wszystkim powinieneś pomyśleć o konkretnej taryfie. Potrzebujesz odpowiedzialności, częściowej lub pełnej całościowej? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest prawnie obowiązkowe dla każdego kierowcy i obejmuje szkody, które wyrządzisz innym w wypadku drogowym. Uszkodzenie własnego samochodu nie jest jednak ubezpieczone i musisz sam za nie zapłacić. Inaczej wygląda to z ubezpieczeniem częściowo lub w pełni AC. Np. częściowe ubezpieczenie AC obejmuje szkody spowodowane przez klęski żywiołowe (burza, pożar, uderzenie pioruna, powódź). Uszkodzenia szyb są również zazwyczaj objęte ubezpieczeniem, a samochód jest ubezpieczony od kradzieży. Jeśli Twój samochód został uszkodzony w wyniku wandalizmu lub jesteś odpowiedzialny za wypadek, częściowe ubezpieczenie AC nie jest opłacalne.

Ubezpieczenie samochodu zmień wskazówki oszczędnościowe ubezpieczenie samochodu na co zwrócić uwagę

W pełni kompleksowe ubezpieczenie zazwyczaj kosztuje więcej, ale w związku z tym zapewnia większą ochronę ubezpieczeniową. Obejmuje to częściowo pełne ubezpieczenie, a niektóre polisy pokrywają nawet koszty naprawy w niektórych przypadkach w przypadku rażącego niedbalstwa. To, czy ubezpieczenie częściowe, czy w pełni AC miałoby dla Ciebie sens, zależy przede wszystkim od wartości i wieku auta. Podczas gdy częściowe ubezpieczenie AC jest opłacalne dla starszych samochodów, pełne ubezpieczenie AC opłaca się w przypadku nowych pojazdów w ciągu pierwszych 3 do 5 lat. Może to być nawet obowiązkowe w przypadku umów leasingowych. Dodatkowo możesz zgodzić się na udział własny z ubezpieczeniem częściowym i pełnym i tym samym zaoszczędzić do 30 procent składki.

Kup pojazd o niskiej klasie typu

Wskazówki dotyczące ubezpieczenia samochodu, aby zaoszczędzić pieniądze, na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu samochodu

Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie samochodu. Duży wpływ na kwotę ma rodzaj pojazdu. W zależności od kosztów naprawy i zwykłych uszkodzeń, wszystkie modele są klasyfikowane w klasach, a im wyższa klasa typu, tym droższe ubezpieczenie. Ze statystycznego punktu widzenia im częściej dany typ pojazdu jest kradziony lub ulega wypadkowi, tym wyższa klasa typu i droższa składka ubezpieczeniowa. Zwłaszcza starsze lub bardzo szybkie samochody są zazwyczaj droższe. Małe samochody również zaliczają się do wyższych klas, ponieważ często jeżdżą nimi początkujący kierowcy. Ma również znaczenie, czy jeździsz silnikiem benzynowym, czy wysokoprężnym. Olej napędowy kosztuje mniej jako paliwo, ale ubezpieczenie samochodu jest zazwyczaj droższe.

Skorzystaj ze zniżek na ubezpieczenie samochodu

Wskazówki dotyczące oszczędzania na ubezpieczenie samochodu, które ubezpieczenie samochodu jest zalecane

Każdy ubezpieczyciel oferuje różne rabaty, które mogą wpłynąć na składkę ubezpieczeniową. Zrób więc kilka badań na temat tego, co miałoby dla ciebie sens. Jeśli sam prowadzisz pojazd, kwota jest zwykle niższa. Nawet jeśli posiadasz garaż zamykany na klucz i nie parkujesz samochodu na poboczu drogi, możesz skorzystać z „rabatu garażowego”. Posiadasz pojazd hybrydowy, czy Twój samochód jeździ ze szczególnie niską emisją? W takim przypadku możliwa byłaby również taryfa ekologiczna lub zniżka ekologiczna. I mała wskazówka od nas: jeśli płacisz składki rocznie, a nie co miesiąc, możesz zaoszczędzić do 10 procent na ubezpieczeniu samochodu. Ponadto wielu ubezpieczycieli oferuje zniżki, jeśli zgodzisz się na polecenie zapłaty.

Wskazówki dotyczące ubezpieczenia samochodu, jak zaoszczędzić pieniądze z ubezpieczeniem samochodu