Styl życia

Pamiątki za spontaniczne zaproszenia – te przysługi gości są dobrze przyjmowane

upominki-upominki-klasyczne-napoje-spontaniczne-zaproszenie

Nie ma znaczenia, czy zaproszenie prywatne lub profesjonalne zostało ogłoszone zbyt późno, czy też zaproszenie zostało dosłownie zaspane. Kiedy liczy się każda sekunda, aby przygotować treść i ubrać się odpowiednio do okazji, często brakuje czasu na zastanowienie się nad odpowiednią pamiątką. Ten przewodnik zawiera kilka ważnych wskazówek dotyczących właśnie tego przypadku. Sztuczka polega na tym, że: sprytne przechowywanie z efektem.

Klasyczna pamiątka: rozdaj drinki

upominki-upominki-domowe-kieliszki-likierowe

Na prywatną okazję zazwyczaj dobrym pomysłem jest butelka dobrego wina lub butelka wina musującego. Ważne jest tylko, aby znać odmianę, którą lubi odbiorca. W świecie biznesu staje się to trudniejsze, bo rozdawanie alkoholu nie wszystkim odpowiada, bo przecież biznes robi się na trzeźwo.

Porada zrób to sam: jeśli zastosujesz się do prywatnego zaproszenia i będziesz mieć sprytne zapasy, możesz mieć mały likier samowarzony w domu, co może przynieść. W świecie biznesu ten dowód sztuki prywatnych gospodyń domowych jest tematem tabu. Przetwory, marynaty i inne smakołyki z domowej kuchni to także miłe pamiątki na prywatne zaproszenie – te prezenty raczej nie nadają się na biznesowe lunche.

O trwałości prezentów z kwiatów

pamiątki-gospodarz-spontaniczne-zaproszenie-kwiaty-strauss-tulipany

Tutaj również obowiązuje zasada: Kwiat lub mały bukiet kwiatów to powszechny sposób na przyniesienie ze sobą „bezpiecznego” prezentu. Bukiet jest również dozwolony w życiu biznesowym. Jednak nie jest to szczególnie zrównoważone. Dość długoterminowym i jeszcze sprytniejszym prezentem jest roślina, która nie jest prezentowana w stanie gotowym, ale zawiera doniczkę, ziemię, nasiona i instrukcję sadzenia. Takie zestawy do sadzenia to nie tylko nowoczesny pomysł dla partnerów biznesowych, ale także prywatna pamiątka.

Jeśli chcesz po prostu podjąć ideę kwiecistego prezentu, lepiej wybierz wariant papierowy. Papierowe dalie świetnie nadają się do przygotowania i – w połączeniu z miłym powiedzeniem – świetnie nadają się również jako pamiątka na krótkoterminowe zaproszenie. Miłośnicy rękodzieła mogą również rozdać tłoczoną roślinność osadzoną w ramkach do zdjęć. Ten artykuł pokazuje, jak ten pomysł na rzemiosło można wprowadzić w życie.

szczotka-z-pomyslami-na-lunch-biznesowymi-wskazówkami-profesjonalna-impreza

Prezenty ułatwiają utrzymywanie zapasów

Każdy, kto pamięta pomysł na początku, może być zdumiony podejściem „gromadzenia zapasów”. Patrząc na to zabawne prezenty dla przyjaciół i partnerów biznesowych szybko staje się jasne, co to oznacza: te opakowania prezentowe mają zwykle dużą liczbę pojedynczych części, po kilkaset sztuk i można je łatwo zindywidualizować. Tam, gdzie przedsiębiorca umieszcza swoje logo lub napis, osoba prywatna może umieścić ładne hasło. Efektem jest pudełko pełne drobnych pamiątek. Klientka decyduje, który zestaw zostanie ostatecznie zakupiony, aby przygotować się na zaproszenia krótkoterminowe.

– Zestaw zabawek jest odpowiedni dla tych, którzy mają dużą rodzinę lub wielu znajomych i przyjaciół z dziećmi. Kulki gumowe, jojo, tarcze do rzucania i puzzle są zawsze popularne.

– Każdemu, kto chciałby sponsorować imprezę sportową, warto doradzić modny zestaw reklamowy: czapki, torby i długopisy z odpowiednim napisem zdecydowanie przyciągają wzrok.

Do tego dochodzą karteczki samoprzylepne, dyski parkingowe, przyczepki, miarki i tym podobne, które powinny być dobrze przyjęte przez klientów biurowych lub rzemieślników. Wskazówka: każdy, kto zdecyduje się na zaopatrzenie w prezenty z kubkami lub szklankami, może z łatwością ten prezent odpicować. Po prostu dodaj kilka czekoladek i uformuj z nich ładny prezent z przezroczystą folią. Takie prezenty zawsze dobrze się przydają.

Każda pamiątka to dobry uczynek

upominki-upominki-kuchnia-domowa-spontaniczne-zaproszenia

Pomysł ten nadaje się również szczególnie na pamiątkę w sektorze prywatnym: na jarmarkach bożonarodzeniowych lub w celach charytatywnych często oferowane są domowe przedmioty, które można kupić. Często cena za to trafia bezpośrednio do producentów lub trafia do stowarzyszenia non-profit. Każdy, kto kupuje tu świece, szklanki czy rękodzieła, nie tylko powiększa swój zapas prezentów, ale także robi z nimi coś dobrego.

Z reguły świece i kieliszki dekorowane na czerwono i złoto nadają się szczególnie na okazje w okresie świątecznym. Z drugiej strony małe torebki na drutach lub szydełku są dozwolone przez cały rok. Co można w nim pomieścić? Szybkie chusteczki, przybory do makijażu czy inne przydatne drobiazgi, które kobiety z pewnością chcą mieć w każdej kieszeni.

Co radzi etykieta prezentu??

Biblia kariery zawiera te wskazówki w etykiecie prezentu: Kwiaty nie są zbyt kreatywne, ale są bezpiecznym wyborem. Największym faux pas, jakie można popełnić przy przekazaniu, byłoby przekazanie bukietu w opakowaniu. W przypadku prezentów alkoholowych preferencje gospodarza muszą być spełnione. Są one również ważne w przypadku rozdawania ilustrowanych książek lub przedmiotów kolekcjonerskich. Z drugiej strony czekolada uszczęśliwia większość ludzi, więc czekoladki są często dobrym wyborem.

Rysunek 1: pixabay.com © Pexels (domena publiczna CC0)

Rysunek 2: pixabay.com © WDnetStudio (domena publiczna CC0)

Rysunek 3: pixabay.com © Unsplash (domena publiczna CC0)

Rysunek 4: pixabay.com © Invitation_to_Essen (domena publiczna CC0)

Rysunek 5: pixabay.com © KRiemer (domena publiczna CC0)