Styl życia

Kupowanie używanego telefonu komórkowego przez Internet: Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czy to wieczorem na kanapie, w porze lunchu w kawiarni czy rano w autobusie – nasze telefony komórkowe stały się naszymi najbardziej lojalnymi towarzyszami w życiu codziennym. Czy to do zabawy, czy po prostu do przeglądania, wszyscy wykorzystujemy każdą wolną minutę na surfowanie po Internecie za pomocą naszych smartfonów. Telefonów komórkowych jest teraz bez liku, a producenci zaskakują nas nowymi i fajnymi funkcjami. Ale kupowanie smartfona najnowszej generacji co roku jest nie tylko bardzo drogie, ale też nie ma większego sensu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy, decyduje się na używany model. Nawet jeśli zakup używanego smartfona jest tańszy, w niektórych przypadkach może okazać się rozczarowaniem. Aby temu zapobiec, w tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego telefonu komórkowego przez Internet!

Sprawdź żywotność baterii smartfona Kup używany telefon komórkowy przez Internet

Posiadanie zawsze najnowszego lub najdroższego smartfona staje się coraz mniej ważne dla użytkowników, a rynek używanych telefonów komórkowych w ostatnich latach przeżywa boom. W szerokim świecie Internetu prędzej czy później natkniemy się na platformy internetowe, które oferują prawie wszystkie urządzenia w naprawdę okazyjnych cenach. Niestety przy zakupie wiele może się nie udać. Jeśli chcesz kupić prywatnie, z pewnością możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednak zawsze istnieje pewne ryzyko, czy urządzenie rzeczywiście działa poprawnie, a wady optyczne są często ukrywane przez sprzedawców. Na Kup telefon komórkowy online więc byłoby o wiele bardziej sensowne, gdybyś wybrał pośrednika, takiego jak Cleverbuy. Certyfikowane, używane smartfony przechodzą ważne testy, są objęte ograniczoną gwarancją, dzięki czemu oferują kupującym nieco większe bezpieczeństwo.

Kup używany telefon komórkowy przez Internet: Zawsze porównuj ceny!

Kupuj używane telefony komórkowe online Wskazówki dotyczące kupowania smartfonów

Ceny smartfonów ciągle się zmieniają i gdy tylko na rynku pojawia się nowy model, cena poprzednika zwykle spada. Kiedy dokładnie wiesz, co powinien zrobić Twój nowy telefon, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie budżetu. Ponieważ w zależności od funkcji i wyposażenia ceny mogą wahać się od 200 do ponad 1000 euro. Nawet jeśli smartfony sprzedawców są zazwyczaj nieco droższe, otrzymasz testowane urządzenie i gwarancję około 12 miesięcy. Bez względu na to, gdzie kupujesz używany telefon komórkowy przez Internet, zawsze powinieneś przeczytać drobny druk w umowie i zapoznać się z warunkami sprzedaży i zwrotu. Gwarantuje to, że możesz zwrócić zakupione urządzenie w określonym czasie, jeśli nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

Kupuj używane wskazówki dotyczące kupowania telefonów komórkowych online

Jeśli chciałbyś kupić używaną komórkę online od osoby prywatnej, nie polegaj wyłącznie na opisie stanu, ale poproś sprzedawcę o dodatkowe zdjęcia. Zaleca się ostrożność, zwłaszcza jeśli oferowana cena jest znacznie niższa. Możliwe, że urządzenie jest częściowo uszkodzone lub posiada szorstkie ślady użytkowania i zarysowania. Aby uniknąć kupna skradzionego lub znalezionego smartfona, zaleca się sprawdzenie IMEI. Ponadto należy zawsze nalegać, aby dołączyć fakturę i oryginalne opakowanie.

Weź pod uwagę żywotność baterii i nie kupuj zbyt starego telefonu komórkowego

Zakupy online można bezpiecznie kupować używane telefony komórkowe online

Kupując używany telefon komórkowy przez Internet, zawsze istnieje pewne ryzyko. Przy zakupie należy pamiętać, że bateria starzeje się z czasem i większość baterii ma tylko około 50 procent swojej początkowej pojemności po około 800 cyklach ładowania. Ponieważ koszt wymiany baterii wynosi od 50 do 250 euro, w zależności od modelu, należy skupić się na modelach, które nie są zbyt stare. Smartfony w wieku od 1 roku do 2 lat mają zazwyczaj około 80 procent pierwotnej żywotności baterii. Ważne jest również, aby wiedzieć, że starsze urządzenia nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania po 2–3 latach. Podczas gdy starsze iPhone’y działają bezbłędnie przez wiele lat z najnowszym oprogramowaniem, aktualizacje dla telefonów z Androidem zwykle kończą się po 2 latach. Aktualny system operacyjny jest bardzo ważny nie tylko w przypadku nowszych funkcji, ale także w celu wyeliminowania wszelkich luk w zabezpieczeniach.

Kup używany telefon komórkowy przez Internet: Sprawdź stan smartfona

Kup używany telefon komórkowy przez Internet, na co zwrócić uwagę, sprawdzając żywotność baterii telefonu komórkowego

Czy wykonałeś wszystkie powyższe kroki i Twój wymarzony smartfon jest wreszcie w Twoich rękach? Gratulacje! Aby jednak uniknąć przykrych niespodzianek, należy dokładnie sprawdzić stan telefonu zaraz po jego otrzymaniu. Czy wyświetlacz i obudowa są nienaruszone? Czy widzisz jakieś większe uszkodzenia i zadrapania? Jeśli to możliwe, zdejmij pokrywę baterii i sprawdź, czy telefon nie został uszkodzony przez wodę. Można je rozpoznać po małej kwadratowej naklejce z fioletowymi krzyżykami. Jeśli ten wskaźnik wody zmieni kolor na czerwony lub różowy, smartfon jest zdecydowanie uszkodzony przez wodę. Następnie musisz przetestować najważniejsze funkcje, takie jak szybkość surfowania, a jeśli nie ma ukrytych problemów, to zrobiłeś wszystko dobrze!

Wskazówki dotyczące kupowania smartfonów Kupuj używane telefony komórkowe online