Styl życia

Gry na świeżym powietrzu dla dzieci – pomysły na kreatywne i zabawne gry na świeżym powietrzu

dzieci gry na świeżym powietrzu dla grup pomysły ogród jenga

Kiedy jest ładna pogoda, dzieci lubią przebywać na dworze. Wolą bawić się ze znajomymi, ale też lubią się wyszaleć na własną rękę. Jeśli chcesz zapewnić urozmaicenie i sprawić swoim bliskim wiele radości, dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować Wam świetne DIY dziecięce gry terenowe, w które Wasza ukochana może pobawić się na placu zabaw, na podwórku czy na przyjęciu urodzinowym. A może chcielibyście wspólnie spędzić ekscytujące rodzinne popołudnie? Zainspiruj się naszymi propozycjami gier rekreacyjnych na świeżym powietrzu!

Gry terenowe dla dzieci – świetna gra ruchowa dla najmłodszych

naciśnij tutaj zagraj w papierowe kółka zadania gry rekreacyjne na świeżym powietrzu dla dzieci od 4 lat

Nasza pierwsza propozycja gier terenowych dla dzieci od 3 roku życia gwarantuje najmłodszym mnóstwo zabawy i jest bardzo łatwa do naśladowania. Gra ruchowa „Naciśnij tutaj” promuje dużą motorykę i umiejętności językowe. Trenowane jest również rozpoznawanie i liczenie kolorów. Do uruchomienia gry potrzebujesz kilku papierowych kółek w różnych kolorach, takich jak czerwony, żółty i niebieski. Zapraszamy do wycinania kółek w różnych rozmiarach i ich laminowania. Rozłóż koła na podwórku. Teraz twoja ukochana może wybrać krąg na początek.

Zrób gigantyczne papierowe samoloty z dziećmi i pozwól im latać

gigantyczny papierowy samolot majstrować gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gra polega teraz na podawaniu dziecku (dzieciom) instrukcji, których musi przestrzegać. Zadania takie jak: „Skocz do czerwonego lub niebieskiego kółka!”, „Idź powoli do niebieskiego kółka!” lub „Skocz 5 razy!” Są nie tylko zabawne do wykonania, ale także pomagają dziecku połączyć rozumienie ze słuchu z ruchami. Ten, kto na końcu stanie na żółtym kółku, wygrywa grę.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci – rzucanie monet

rzucanie monetami ogród wodny dla dzieci gry na świeżym powietrzu

Jeśli Twoje dziecko po prostu nie uważa, że ​​zwykłe zajęcia rekreacyjne są wystarczająco ekscytujące, gra „rzucanie monetami” z pewnością przyciągnie jego uwagę i sprawi mu radość. Takie gry na świeżym powietrzu dla dzieci nie wymagają trudnego przygotowania i są wykonane z materiałów domowych. Zdobądź duży wazon na kwiaty lub inne szklane naczynie. Umieść pusty słoik po dżemie z kilkoma kamieniami w wazonie i napełnij go wodą. Celem gry jest zatopienie monet w małej szklance.

Malowanie bańki mydlanej

Balony mydlane malowanie dzieci gry na świeżym powietrzu diy

Jeśli Twoje dziecko uwielbia malować i łatwo fascynują go bańki mydlane, poniższa gra na świeżym powietrzu jest doskonałym pomysłem. Będziesz potrzebować barwnika spożywczego, takiej samej liczby czystych, małych słoików z masonem, płynu do bąbelków i pierścienia do nadmuchania. Wymieszaj kolory z płynem do bąbelków i pozwól dzieciom robić bąbelki jak zwykle. Najfajniejsza część tej gry właśnie się rozpocznie. Twoja ukochana musi złapać pojedyncze bańki mydlane w powietrzu za pomocą kartki papieru. Pęknięcie tworzy wspaniałe wzory kolorystyczne, które z pewnością sprawią, że własnoręcznie zrobiony obraz Twojego dziecka będzie wyjątkowy.

Letnie gry dla dzieci na świeżym powietrzu – kolorowe kostki lodu

kolorowe kostki lodu gra kolorowa diy dzieci gry na świeżym powietrzu lato od 6

Zabawy z wodą i lodem to mile widziana odmiana, zwłaszcza w upalne dni. Dzieci mogą same zrobić kolorowe kostki lodu z barwnikami spożywczymi i podziwiać, jak zachowują się w wodzie. Gdy tylko kostki lodu się rozpuszczą, powstają piękne gradienty kolorów. Twoje dziecko będzie się świetnie bawić oglądając, odkrywając, mieszając i łopatą.

Maluj kolorowymi kostkami lodu

malowanie kolorowym lodem diy gry na świeżym powietrzu przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Ekscytującą i chłodzącą czynnością, którą dzieci pokochają, będzie malowanie kolorowym lodem. Przede wszystkim woda musi być zabarwiona kilkoma odcieniami żywności lub akwareli. Weź małe papierowe kubki i wlej do nich kolorową wodę. Umieść pojemniki w zamrażarce. Po około 30 minutach w każdy kształt włóż patyczek do mieszania. Rozdaj biały papier w ogrodzie i pozwól dzieciom malować do woli kolorowymi lodami. Kolorowe ślady pozostawione przez kostki lodu na papierze zafascynują młodzież.

Gry plenerowe dla grup – granie w Jenga

Diy tower dzieci gra na świeżym powietrzu jenga grupy instrukcja obsługi umiejętności!

Zbliżają się urodziny Twojej ukochanej, a przy dobrej pogodzie planujesz przyjęcie w ogrodzie? Jeśli szukasz świetnych pomysłów na gry plenerowe na dziecięce przyjęcia urodzinowe, to gra koncentracyjna i zręcznościowa „Jenga” to świetny sposób na zabawę urodzinowego dziecka i jego gości. Ta popularna gra polega na wyciąganiu klocków z wieży bez upadku wieży. Ponieważ gra toczy się na zewnątrz, będziesz potrzebować dużych klocków konstrukcyjnych, które możesz zrobić z drewna dla dzieci i z nimi w popołudnie pełne rękodzieła.

gry na świeżym powietrzu na przyjęcie urodzinowe dla dzieci xxl jenga play garden tower!

Ta gra jest odpowiednia dla dzieci od 8 lat i może w nią grać 2 osoby. W przypadku XXL-Jenga wymagane są łącznie 54 moduły. Trzy klocki są zawsze umieszczane obok siebie w rzędzie. Kolejne trzy drewniane klocki są umieszczane na górze w przeciwnym kierunku. Każdy gracz musi wyciągnąć klocek jedną ręką, aby wieża nie spadła. W każdym rzędzie powinien zawsze pozostać jeden blok konstrukcyjny, a górny rząd musi zawsze stać. W grze Jenga gracz, który przewróci wieżę, przegrywa.

Zrób sam grę outdoorową XXL Mikado

podnieś kij duże gry na świeżym powietrzu dla dzieci od 4 lat

Inną popularną grą terenową dla młodszych i starszych, która również wymaga pewnej ręki i umiejętności, jest gra Mikado. W przypadku dużych patyczków Pick Up Stick potrzebna jest parzysta liczba drewnianych patyczków i farb w sprayu w kolorze czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym. Określ wynik dla każdego koloru. Jak tylko farba na patyczkach wyschnie, gra może się rozpocząć.

Materiały rzemieślnicze dla majsterkowiczów podnoszą kije dla dzieci gry na świeżym powietrzu

Zrobione kije Mikado są najpierw podnoszone, a następnie rozpadają się na podłodze. Gracze muszą próbować jeden po drugim, aby usunąć jeden patyk na raz, bez przesuwania sąsiednich patyków. Na koniec podliczane są punkty skradzionych wędek i ogłaszany jest zwycięzca z największą liczbą punktów.

Kradnij spinacze do bielizny – zabawne gry na świeżym powietrzu dla dzieci od 4

gry na świeżym powietrzu dla dzieci spinacze do bielizny dla dzieci urodziny w ogrodzie!

Kiedy twoje dzieci muszą stracić trochę energii na przyjęciu urodzinowym, mogą zagrać w grę w kradzież spinaczy do bielizny. Przede wszystkim potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca do biegania i spinaczy do bielizny, aby zagrać w tę grę. Dla każdego gracza wystarczą 3 nawiasy. Każde dziecko jest mile widziane, aby nosić aparat tak, jak mu się podoba.

clothespin pazur gry na świeżym powietrzu dla dzieci w czasie wolnym latem

Spinacze są przymocowane do odzieży w taki sposób, aby były dobrze widoczne i łatwo dostępne. Jak tylko wszystkie klipsy są przymocowane, dzieci próbują ukraść sobie nawzajem klipsy. Skradzione wsporniki natychmiast przymocowujesz sam. Wygrywa dziecko, które ma najwięcej spinaczy do bielizny.

gry na świeżym powietrzu dla grup spinacze do bielizny dzieci od 3 lat

Zrób to sam dla dzieci na świeżym powietrzu – zawody samochodów wyścigowych

samochody wyścigowe konkurencja dzieci gry na świeżym powietrzu pływanie tor z makaronem diy

Gra w kręgle w butelce

butelki kręgle diy gry dla dzieci na świeżym powietrzu

Gry w rzucanie w różnych odmianach

Piłka z tkaniny rzuca pomysły na gry na świeżym powietrzu dla dzieci na lato

Klasyczne gry na świeżym powietrzu dla dzieci – rzucanie podkową

rzut podkowy dla dzieci gry na świeżym powietrzu ogród umiejętności

rzucać pierścieniami diy gry dla dzieci na świeżym powietrzu

pierścienie rzucać butelki skrzynie dzieci gry na świeżym powietrzu diy

rzucać piłkę dzieci gry na świeżym powietrzu letnie pływanie pierścienie z makaronem

gry na świeżym powietrzu przyjęcie urodzinowe dla dzieci rzucanie wypełnionymi balonami

Plastikowa butelka na piłkę z uchwytem diy taśma washi dla dzieci gry na świeżym powietrzu

piłka rzucanie liny docelowe gry na świeżym powietrzu dla grupowych dzieci

Gigantyczna gra w kółko i krzyżyk na zewnątrz

Kółko i krzyżyk stwórz własne plastikowe talerze dla dzieci gry na świeżym powietrzu

Angry Birds Outdoor Game

diy gniewne ptaki gry na świeżym powietrzu dla dzieci ogród

Dziecięce zabawy na świeżym powietrzu z wodą – sam zrób zawiesia wodne

pomysły na majsterkowanie proca wodna dla dzieci gry na świeżym powietrzu ze słomkami do wody

Ryba Ryba

ryby łowienie ryb dzieci gry na świeżym powietrzu z 3 magnesów na lato

magnes łowiący ryby dzieci same tworzą gry na świeżym powietrzu

Piniata z balonu na wodę

gry na świeżym powietrzu dla dzieci balon wodny pinata letni ogród

Balon na wodę grający w siatkówkę

balon wodny tkanina do siatkówki gry na świeżym powietrzu przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Ciekawe gry na świeżym powietrzu dla grup – zagraj w polowanie na padlinożerców

letnia aktywność na świeżym powietrzu dla dzieci - sortowanie liści na padlinożerców

Scavenger polowanie naturalne materiały formy do pieczenia diy dzieci gry na świeżym powietrzu!

Gry linowe dla dzieci

pokonuj przeszkody garden party gry dla dzieci na świeżym powietrzu