Styl życia

Gry na świeżym powietrzu dla dzieci latem – 12 świetnych pomysłów na ekscytujące zajęcia na świeżym powietrzu

gry na świeżym powietrzu dla dzieci letnie wodne zabawy chłopców

Nie ma nic lepszego dla dzieci niż latem bawić się na świeżym powietrzu, wypuszczać parę i spędzać czas z przyjaciółmi. Dzieci potrzebują różnorodności i zawsze nowych wyzwań. Jeśli szukasz nowych pomysłów na uszczęśliwienie nastolatków, znalazłeś je tutaj. Wybraliśmy świetne gry na świeżym powietrzu dla dzieci latem, które gwarantują mnóstwo zabawy. Zapraszamy Twoich bliskich do udziału w przygotowaniach do poniższych zabaw i zabaw na świeżym powietrzu, a także rozwijania w ten sposób ich wyobraźni i zręczności.

 Gry na świeżym powietrzu dla dzieci latem – piniata z balonem wodnym

balon na wodę pinata ogród gry na świeżym powietrzu dzieci urodziny lato

Wspólna zabawa to podwójna zabawa! Dlatego w dzisiejszym poście znajdziecie dziecięce zabawy latem na zewnątrz, które są odpowiednie dla wielu graczy. W niektóre z nich oczywiście może grać tylko jedno dziecko, a także obiecują ekscytujące godziny na świeżym powietrzu.

letnie gry dla dzieci na zewnątrz balon wodny pinata

Latem woda jest bardzo popularna wśród dzieci, dlatego naszym pierwszym wyborem na letnie i zabawne gry na świeżym powietrzu dla dzieci była piniata z balonem wodnym. W przypadku tej czynności na mokro dzieci mogą najpierw ostrożnie pociągnąć otwór balonika nad kranem i napełnić kilka balonów wodą. Aby balon utrzymał swoją wagę, nie powinien być pełny po brzegi. Balon jest następnie wiązany i zawieszany na mocnym sznurku nad głowami dzieci. Najlepiej, aby młodzież ubrała się w strój kąpielowy i rozbijała balony z wodą patykiem lub tekturową tubą.

Zabawne letnie zajęcia – oddawanie wody

plastikowe kubki do przenoszenia wody gry dla dzieci wypoczynek na świeżym powietrzu

Długo wyczekiwane przyjęcie urodzinowe dla dzieci odbywa się na podwórku, świeci słońce, a urodzinowe dziecko i jego honorowi goście pilnie muszą się ochłodzić? Im więcej graczy bierze udział w grze terenowej „Przekazanie wody”, tym jest ona przyjemniejsza i bardziej orzeźwiająca. Każde dziecko najpierw otrzymuje plastikowy kubek i staje za drugim. Pierwsza osoba w kolejce trzyma kubek pełen wody. Celem gry jest wlanie wody do kubka następnej osoby nad głową. Zaraz potem pierwsza osoba zajmuje tylny rząd.

Letnie gry na świeżym powietrzu dla dzieci – zjeżdżalnia wodna w ogrodzie

diy zjeżdżalnia wodna rekreacyjne gry na świeżym powietrzu dla dzieci latem

Kiedy mówimy o zabawach na świeżym powietrzu dla dzieci latem, nie wolno nam tak po prostu przejść obok popularnej zjeżdżalni wodnej. Jeśli pogoda jest odpowiednia i masz wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, latem szczególnie fajna jest zjeżdżalnia wodna. Do tego potrzebna jest wytrzymała folia z tworzywa sztucznego, długi wąż do podlewania folii i trochę miękkiego mydła lub szamponu dla dzieci. Znajdź odpowiedni, prosty i czysty trawnik, który nie zasłania żadnych zagrożeń (kamieni, wybojów itp.). Rozwiń folię do pożądanej długości. Nałóż miękkie mydło lub szampon i spryskaj je wodą. Jak tylko robi się ładnie i ślisko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrze się bawić.

Gry terenowe dla dzieci z wodą – wyścigi samochodowe z pistoletami na wodę

wyścigi samochodowe pistolet na wodę dla dzieci gry na świeżym powietrzu letnie zabawne zajęcia

W gorące letnie dni dzieci moczą się z wielkim entuzjazmem i lubią bawić się pistoletami na wodę. Wyścig samochodowy z pistoletami na wodę organizowany jest błyskawicznie i nie wymaga dużego przygotowania. Powinno być co najmniej dwóch graczy. Celem gry jest wykorzystanie strumienia wody do przemieszczania małych samochodzików i szybszego dojazdu.

plastikowy kubek wyścigowy pistolet na wodę z rozbryzgami wody

Możesz łatwo modyfikować tę grę i strzelać do plastikowych kubków z pistoletu na wodę. Musisz więc wybić dziury w dnie plastikowego kubka i wciągnąć go w linę. Na koniec napnij linę i w ten sam sposób ustaw kolejny „tor”. Teraz możemy zacząć. Napełnij pistolet na wodę i strzel w otwór kubka.

Olbrzymia butelka na mydło z hula-hoop

gigantyczne bańki mydlane gry na świeżym powietrzu dla dzieci zajęcia wodne

Olbrzymie balony mydlane fascynują młodzież i są doskonałym pomysłem na lato. Ta zabawna aktywność będzie absolutnym hitem na następnym garden party. Plastikowy basen dla dzieci, hula-hoop oraz roztwór wody i mydła są niezbędne do tej wspaniałej gry na świeżym powietrzu dla dzieci. Wymieszaj 19-20 litrów wody z 10 szklankami płynu do naczyń i pozostaw roztwór na noc. Im mniej piany zrobisz, tym lepsze będą gigantyczne bańki mydlane wokół twojej ukochanej.

Rzucanie bomb kredowych

zabawne kolorowe bomby kredowe dla dzieci gry na świeżym powietrzu

Czy lubisz kolorowe letnie zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu? Zamiast kłaść obrazki na asfalcie, młodzież może użyć kredy w inny sposób. Popularna od zeszłego roku gra „Bomby kredowe” składa się z nylonowych toreb wypełnionych drobnym proszkiem kredowym. Dzięki tak barwnej akcji dzieci mogą upiększyć podwórko.

Poszukiwanie skarbów z kostkami lodu

skrzynia skarbów z lodem stwórz własne zabawki letnie gry na świeżym powietrzu

Zabawne letnie zajęcia na świeżym powietrzu nie muszą być konkursami. Poszukiwanie skarbów, które przyniesie nie tylko wspaniałe prezenty, ale także mnóstwo ochłody, byłoby doskonałym pomysłem. Do poszukiwania skarbów w kostkach lodu potrzebne są plastikowe pojemniki lub miski, woda i małe plastikowe zwierzątka, monety, muszelki itp. Napełnij połowę pojemnika wodą i włóż kilka zabawek. Umieść pojemniki w zamrażarce. Gdy pierwsza warstwa jest solidnie zamrożona, dodaj więcej wody i zabawek i pozwól, aby wszystko zamieniło się w bryłę lodu. Wyjmij blok lodu z formy. Uzbrojone w spryskiwacz z ciepłą wodą, młotek i szczotkę, maluchy mogą wykopać skarby.

Rzucanie pierścieniami

rzucać pierścieniami butelki dzieci same tworzą gry na świeżym powietrzu

Nasza następna propozycja pomysłu to świetna rozrywka, która fascynuje nie tylko młodzież. Zabawną grą rodzinną na lato byłoby „rzucanie pierścieniem”.

Potrzebne materiały:

12 czystych szklanych butelek

skrzynka owoców

Kolory akrylowe do wyboru

pędzel

Lina konopna lub jutowa do pierścionków

Pistolet na gorący klej

Taśma klejąca w dwóch kolorach

Gra „rzucanie pierścieniem” rozgrywana jest w dwóch zespołach. Zwycięzcą jest drużyna, która ma więcej pierścieni na szyjce butelki. Nawiasem mówiąc, w zależności od wieku, dzieci mogą przejąć dużą część przygotowania do zabawy poprzez kolorowanie butelek i formowanie pierścieni.

Gra w ślepą dziurę

rzucać torby gry na świeżym powietrzu dla dzieci majsterkować

Podobną grą w rzucanie jest gra na ślepo, w której gracze wrzucają jak najwięcej worków do dołka na planszy. Obie drużyny stoją po prawej i lewej stronie planszy z otworami ślepymi. Określ odległość od planszy i pozwól rozpocząć pierwszemu zespołowi. System punktowy wygląda tak:

3 punkty – worek, który wpada do dziury

1 punkt – worek, który ląduje bezpośrednio na planszy

1 punkt – worek, który utknął na krawędzi dziury

1 punkt – worek wiszący na zewnętrznej krawędzi planszy i nie dotykający ziemi.

0 punktów – worek, który uderza o ziemię, a następnie ląduje na planszy. Proszę usunąć ten worek z planszy!

0 punktów – worek wiszący na zewnętrznej krawędzi planszy i dotykający ziemi

Drużyna z większą liczbą punktów może rozpocząć nową rundę. Jeśli masz czas i ochotę, możesz zaprojektować deskę z tektury lub uszyć woreczki z tkaniny w dwóch kolorach i wypełnić je ryżem lub piaskiem.

Gry na świeżym powietrzu dla dzieci na lato – zabawna gra typu twister na świeżym powietrzu dla grup

Twist otdoor gry dla dzieciaków letnich zajęć rekreacyjnych

Gry plenerowe dla dzieci – balony wodne rzutki

balony rzutki pękają gry na świeżym powietrzu dla dzieci latem

Zajęcia dla dzieci na zewnątrz – gigantyczny wąż bańka mydlana

diy skarpety plastikowe butelki bańka mydlana wąż gry na świeżym powietrzu dla dzieci

bańki mydlane materiały węża gry dla dzieci diy