Styl życia

Dom dzieciństwa księżnej Diany w Althorp jest otwarty do oglądania!

Dom rodziców księżnej Diany z zewnątrz widok na dziedziniec Bilety do Althorp House

Księżna Diana była kultową postacią końca XX wieku. Kobieta ucieleśniała kobiece piękno i blask. Jednocześnie była podziwiana przez wielu za jej przełomową działalność charytatywną, a zwłaszcza za pracę z pacjentami z AIDS. Tego lata dom w Althorp, w którym dorastała księżniczka, jest otwarty dla zwiedzających. Znajduje się w dzielnicy Daventry, Northamptonshire, około 50 kilometrów od Londynu. W tym artykule zajrzymy z Tobą za kulisy i zwiedzimy niezwykłą posiadłość.

Althorp odwiedza dom dzieciństwa księżnej Diany

„Goodbye England’s Rose!”, zaśpiewała gwiazda rocka Elton John na pogrzebie księżnej Diany. Była żona księcia Karola nadal zajmuje honorowe miejsce jako „Królowa Kier” w umysłach Brytyjczyków. Ze względu na swoje społeczne zaangażowanie na rzecz potrzebujących i chorych kobiety są uosobieniem pomocy i ciepła. Ale jej niewątpliwy talent do mody jest również legendarny na całym świecie. W 1990 roku została wybrana „Najlepiej Ubraną Kobietą”, aw 1992 roku „Najpiękniejszą Kobietą” w Wielkiej Brytanii. Do dziś uważana jest za najczęściej fotografowaną kobietę na świecie.

Althorp Estate – dom dzieciństwa księżnej Diany

Wycieczka do domu z dzieciństwa księżnej Diany z widokiem na dziedziniec nad jeziorem Althorp House

Tego lata, od poniedziałku 1 lipca do soboty 31 sierpnia, dom dziecka księżnej Diany w Althorp będzie otwarty dla publiczności. Bilety kosztują 18,50 GBP dla dorosłych i 11 GBP dla dzieci. Althorp House znajduje się w 500-hektarowym parku i ogrodzie, otoczonym 13 000-hektarową posiadłością. Wspaniały, zabytkowy dom, w którym od 1508 roku mieszka rodzina Spencerów, ma 90 pokoi. Dziś w posiadłości mieszkają brat księżnej Diany, Charles Spencer i jego żona, hrabina Karen Spencer. W tym roku zwiedzający mogą podziwiać piękne wnętrza, dekadenckie aksamity i odważne kolory. Masz również jedną z najlepszych dostępnych prywatnych kolekcji mebli i obrazów. Istnieje ponad 650 obrazów, w tym wiele dzieł Rubensa, Van Dycka, Reynoldsa, Lely i Gainsborough. Na wystawie znajduje się również portret Marmelady, kotki domowej księżnej Diany. Narysowała go Aniela Pawlikowska, którą Diana i jej rodzeństwo często rysowała jako dzieci.

Wizyta rodziców w domu księżnej Diany Althorp na farmie owiec przyroda

Obiekt otwiera swoje podwoje dla publiczności tego lata ze specjalną wystawą zatytułowaną „Zwierzęta z Althorp”. Zwierzęta są tak samo częścią historii rodziny Spencerów, jak sam kultowy dom – mówi opis wystawy. Rodzina księżnej Diany po raz pierwszy przybyła ze swoimi owcami w 1486 roku i zbudowała swój dom na bogatych pastwiskach. Od tego czasu zielone pastwiska i lasy dębowe są tłem dla ich życia i domem wielu zwierząt.

Zajrzyj do pokoi Althorp House

Księżna Diana dom dzieciństwa Althorp wyposażenie sypialni w stylu vintage łóżko

Szczególnie sypialnie w Althorp House mają długą i królewską historię. Sypialnia Queen Mary była używana przez Queen Mary i jej męża króla Jerzego V podczas ich wizyty w posiadłości w 1913 roku. Sypialnia Księżnej Walii została nazwana na cześć Aleksandry, księżnej Walii, żony króla Edwarda VII, która mieszkała tam w 1863 roku.

Wspaniała galeria zdjęć jako punkt kulminacyjny Althorp House

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp House galeria pokój kolekcja zdjęć

Jedną z głównych atrakcji domu rodziców księżnej Diany jest ogromna galeria zdjęć. Długie i wąskie pomieszczenie zostało stworzone przez Roberta Spencera w XVII wieku. Jako model wykorzystano inną galerię elżbietańską w domu. Althorp House jest najbardziej znany ze swojej kolekcji portretów. Wisi tam również słynny obraz Van Dycka „Wojna i kawałek” i jest jednym z najcenniejszych w całej posiadłości. W wielkiej sali, obecnie używanej również jako oficjalna jadalnia, znajdują się portrety Rubensa, Tycjana i Lely. Jest też mały portret skazanej Lady Jane Grey – uważa się, że jest to jedyne jej zdjęcie podczas jej krótkiego życia.

Wootton Hall

Dom dzieciństwa księżnej Diany Wnętrze domu Althorp Kolekcja obrazów do wystroju wnętrz

Wszyscy odwiedzający wchodzą do Althorp House przez tak zwaną Wootton Hall. Pokój został nazwany na cześć artysty Johna Woottona, który namalował wiejskie sceny zdobiące ściany pokoju. Sufit ozdobiony jest 200 ręcznie robionymi i różnymi gipsowymi kwiatami. Ze względu na akustykę i piękną marmurową podłogę młoda księżna Diana ćwiczyła w tym pokoju stepowanie.

Salon Południowy w Althorp House

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp House wystrój wnętrz drewniany dywan na stół vintage

Salon Południowy był wykorzystywany jako sala recepcyjna przez rodzinę Spencerów. Na szczególną uwagę zasługują liczne portrety Sir Joshuy Reynoldsa, który był bliskim przyjacielem rodziny. Po wejściu do pokoju znajduje się portret chłopca w czarnym kapeluszu – Johna Charlesa. Co sprawia, że ​​ten obraz jest tak wyjątkowy? John Charles jest jedyną osobą, którą namalował, a później sfotografował Reynolds.

Pokój Marlborough

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp House the Marlborough Room

Piękny stół jadalny w tej sali ma 36 metrów długości i może pomieścić 42 osoby. Krzesła pochodzą z czasów panowania Jerzego III.

Sypialnia króla Wilhelma III

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp dywanik do sypialni meble w stylu vintage

W pokoju tym spał król Wilhelm III, a jego łoże z baldachimem pokryte było strusimi piórami. To był ulubiony pokój księżnej Diany, a kiedy wróciła jako gość po ślubie, zawsze tam przebywała. Jest to również jedna z wielu sal, które można zarezerwować wynajmując dom na duże imprezy, takie jak wesela. Chociaż kilka pokoi dostępnych dla zwiedzających jest nadal używanych przez rodzinę Spencerów, wszystkie prywatne sypialnie znajdują się w innym, zamkniętym skrzydle domu.

Althorp House jako ostatni dom księżnej Diany

Althorp, dom dzieciństwa księżnej Diany, odwiedza podwórko

Althorp jest nie tylko domem dzieciństwa księżnej Diany, ale także miejscem jej ostatniego spoczynku, gdzie znajduje się jej grób. Znajduje się na wyspie pośrodku Okrągłego Owalu – jeziora na posesji. Jest on jednak niedostępny dla zwiedzających, a ponieważ dokładna lokalizacja nie jest znana, mogą do niego wejść tylko krewni Diany. Ale na stronie jest osobny pomnik, w którym ludzie mogą upamiętnić Królową Kier.

Althorp House – wycieczki do domu z dzieciństwa księżnej Diany

Wycieczka do domu księżniczki Diany Althorp

Dom Księżnej Diany Althorp Dom rodziców Widok na dom Dziedziniec Natura Architektura Ceny biletów

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp House

Dom dzieciństwa księżnej Diany w Althorp House, zwiedzanie cen biletów widok z góry

Dom dzieciństwa księżnej Diany Althorp House biblioteka aranżacji wnętrz księgozbiór

Księżna Diana dom dzieciństwa Althorp House biurko z drewna w stylu vintage rustykalna kolekcja zdjęć

Wycieczka do domu z dzieciństwa księżnej Diany Althorp House biblioteka globus drewniana podłoga

Księżna Diana odwiedza dom swoich rodziców Althorp House urządzając sofę w kwiatowy wzór

Wizyta w domu z dzieciństwa księżnej Diany Althorp House jadalnia drewniany stół vintage

Księżna Diana odwiedzająca dom z dzieciństwa widok z zewnątrz Althorp House

Księżna Diana odwiedza kolekcję obrazów dywanów na korytarzu domu rodziców

Księżna Diana odwiedza wnętrze domu rodziców w stylu vintage

Domowa sypialnia z dzieciństwa księżnej Diany Bilety do oglądania w Althorp House