Styl mody

Wiązanie szalika męskiego – instrukcje i 10 technik owijania dla stylowego mężczyzny

instrukcja wiązania szalika męskiego krok po kroku technika owijania owijania szalików

Niektórzy mężczyźni unikają szalików z obawy, że wyglądają zbyt kobieco jak na zwykły gust. Jeśli jednak chcesz odkryć stylowe sposoby na zawiązanie szalika, przemyślisz swój wygląd. Duże szale męskie mają zwykle około 25 cm szerokości i 180 cm długości, przy czym są to szaliki o kroju wzorzystym lub monochromatycznym. Daje to wystarczająco dużo czasu na zabawę, gdy masz ochotę na kreatywność bez przesadzania. Kiedy zawiązujesz chustę, wystarczy owinąć wokół szyi prostokąt lub trójkątny szal w taki sposób, aby Twój strój był jednocześnie stylowy i wygodny. Jednak większość mężczyzn jest zdumiona, jak prawidłowo nosić to akcesorium. Z tego powodu w tym artykule chcielibyśmy przekazać kilka pomysłów i wskazówek, jak zawiązać odpowiednią chustę i prawidłowo ją nosić.

Po co wiązać i nosić szalik?

męskie wiązanie szalik instrukcja krok po kroku technika owijania apaszek ścierki do pakowania cienki materiał spodnie kurtka

Szaliki od wieków są integralną częścią męskiej odzieży, ale ich noszenie stało się popularne dopiero po wprowadzeniu ich przez pilotów w obu wojnach światowych. W tym czasie akcesoria te były używane głównie do insygniów wojskowych lub gdy podczas wojny na polu bitwy panowała niska temperatura. Tak więc szalik służy przede wszystkim prostemu celowi ochrony szyi podczas chłodnych dni. Niezależnie od tego, czy zawiążesz gruby szalik w chłodny poranek, czy założysz lekki szalik, który ochroni Cię przed słońcem w upale, ten element garderoby zawsze może być Twoim wiernym towarzyszem.

męska szalik instrukcja wiązania krok po kroku technika owijania okulary przeciwsłoneczne kurtka skórzana francuski węzeł styl retro

Szale mogą dodać mocnego elementu do Twojego stylu, zwłaszcza jeśli chcesz użyć ich do dodania kontrastujących niuansów do swojego stroju. Dopóki nie zagraża to funkcjonalności, niewielu z Was odmówi nawet jasnego kawałka kaszmiru. W kilku funkcjonalnych rolach, takich jak noszenie lekkiego szalika zamiast krawata, mężczyzna musi czuć się komfortowo w swoim osobistym stylu. Jest to również dobra zasada, aby reszta odzieży była na tyle prosta, aby nie konkurowała z szalikiem.

Jak zawiązać szalik?

męskie wiązanie szalika instrukcje krok po kroku technika nawijania wełniane okulary przeciwsłoneczne płaszcz szalik pętelkowy wygląd retro

Jeśli zawiążesz odpowiednią chustę lub np. założysz trójkątną chustę, rozszerzysz wymiar i ruch swojego ogólnego wrażenia. Chociaż jest to niezbędne w chłodne zimowe miesiące, męski szalik można nosić również w deszczową pogodę, wietrzne dni na plaży lub gdy jesteś w mroźnych, klimatyzowanych budynkach.

Męskie wiązanie szalika instrukcje krok po kroku technika owijania szalik szalik owijanie kaszmir serweta garnitur klapa

W świecie mody istnieje wiele terminów opisujących noszenie i technikę owijania szalików. Możesz zawiązać jedwabny szalik lub szalik pętelkowy, założyć nowoczesny szalik lub chustę na głowę, zawiązać kwadratowy szalik i tak dalej. Co najważniejsze, zachowaj prosty i swobodny wygląd, wybierając również materiał, który odpowiada Twoim potrzebom. Z reguły wysokiej jakości szalik, który można elegancko zawiązać, jest wykonany z konwencjonalnej wełny, wełny angory, lnu, bawełny, jedwabiu, materiałów syntetycznych lub ich kombinacji. Wielu producentów oferuje własną produkcję, aby robić na drutach lub tkać szalik męski, dzięki czemu nieporęczne przedmioty wykonane z grubej przędzy mogą łatwo się wiązać i są wygodne w noszeniu.

technika owijania krawat szalik krawat apaszka szalik marynarka koszulka szalik

Ale jaki szalik wzbudzi w Tobie szacunek? Czy możesz nosić go do pracy lub z t-shirtem? Jak należy zawiązać rzecz, aby nie stanowiła zagrożenia potknięcia? Po prostu czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania.

Krawat szalik dla mężczyzny

męskie wiązanie szalik instrukcja krok po kroku technika owijania szalik tkaniny do pakowania wełniany kapelusz kurtka szary czarny

Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele opcji, jeśli chodzi o wiązanie szalika. Wierz lub nie, ale każdy z nich może zrobić ogromną różnicę w twoim stroju. Dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku po dziesięciu najważniejszych technikach możesz łatwo opanować tę sztukę.

Krawat jak szmatka

instrukcje wiązania szalika męskiego krok po kroku technika owijania szalik owinąć wokół wełny marynarka kamizelka płaszcz koszula

Możesz uzyskać drapowany szalik, dosłownie owijając go wokół szyi. To bardzo proste i nie wymaga żadnego wysiłku. Będziesz wyglądać jeszcze fajniej, jeśli nie skoordynujesz każdej strony cal po calu. Nie dopasowuj jednak końcówek zbyt niewłaściwie. Ten szalik jest właśnie tym, czego potrzebujesz, jeśli chcesz nieco urozmaicić swój swobodny wygląd bez konieczności wiązania. Po prostu wsuń marynarkę lub marynarkę do spodni i wypuść szalik spod klapy. Uważaj jednak na ten styl, ponieważ silny wiatr lub irytujący kumpel może to rozplątać.

Szal oversize

technika chusty szalik oversize wełniana dzianina splot lenny kravitz

Nie pozwól, aby akcesorium pochłonęło Cię tym wyglądem. Twój szalik nigdy nie powinien być za duży, jak ten na zdjęciu Lenny’ego Kravitza w tym przykładzie. Jednak zbyt mały rozmiar nie byłby w tym przypadku optymalnym wariantem. Idealną długość można po prostu dwukrotnie zapętlić i luźno na szyi.

technika chusty oversize szalik krawat wełniana dzianina przesadnie duży trend w modzie

Ten styl jest tak samo prosty, jak poprzednia sugestia. Zacznij od ponownego nałożenia szalika, a następnie przerzuć jedną stronę przez przeciwległe ramię. Ta technika owijania zapewni Ci ciepło podczas mroźnej pogody.

Zawiń raz

zawiązać szalik technika zawijania szalik chust jednorazowy koc szalik prostokątny sweter

Zacznij od nowa, drapując szalik. Ale tym razem zarzucając kawałek na szyję, zostaw jedną stronę dłużej niż drugą. Następnie po prostu owiń dłuższy bok wokół szyi. Następnie utwórz pętlę na szyi, aby całość ładnie i ciasno przylegała. W ten sposób zapobiegasz również ewentualnemu rozplątaniu, które może spowodować wiatr lub inne wydarzenia. Nie spóźnij się jednak do pracy tylko dlatego, że spędzasz godziny na doskonaleniu końców przed lustrem.

Zawiąż szalik pętelkowy

męskie wiązanie szalik instrukcje krok po kroku technika owijania apaszki szalik wełniany szalik kamizelka sweter

Czy jesteś gotowy na zimę? Ta technika zawijania opiera się na powyższej metodzie, ale idzie o krok lub dwa dalej. Zacznij drapować, pozostawiając dużo dodatkowej długości na dłuższej części. Następnie owiń to kilka razy wokół szyi, tak aby koniec zwisał nad twoimi plecami. Zarzuć drugi koniec przez ramię i wsuń oba końce, aby zaprojektować rzeczywisty szalik z pętelką. Ten gatunek zapewni Ci ciepło również w chłodniejsze jesienne miesiące. Możesz też spać spokojnie, wiedząc, że nie zostaniesz uderzony w twarz własnym akcesorium.

węzeł francuski

Instrukcja wiązania szalika męskiego krok po kroku technika nawijania wełniany płaszcz francuski węzeł w kratę męski męski

Czas więc zaktualizować rzeczy. Kiedy już zawiążesz swój szalik w ten sposób, możesz liczyć na ponadczasowy, elegancki węzeł. Złóż szalik na pół i zaciągnij go wokół szyi. Następnie przewlecz luźne końce przez pętlę i zaciągnij mocno. Ten wygląd może sprawić, że będziesz wydajny i pewny siebie, i pasuje zarówno do strojów biznesowych, jak i casualowych.

Szalik z krawata

technika zawijania oversize szalik krawat wełniany splot ascot szalik krawat marynarka marynarka garnitur żądło

Zainspirowany węzłem do krawata o tej samej nazwie, jest on również znany jako węzeł górny lub, nieco mniej atrakcyjny, śliniaczek. Najpierw zacznij układać szalik jak zwykle, a następnie przełóż jeden koniec na drugi. Przewlecz jedną stronę pod drugą i przeciągnij je przez górę. Taka elegancja świetnie komponuje się z garniturem, choć szalik można rozluźnić, aby uzyskać bardziej swobodny look.

Zły węzeł

instrukcje wiązania szalika męskiego krok po kroku technika owijania niewłaściwy węzeł wygląd koszuli

Ten zwodniczo prosty węzeł jest odpowiedni dla mężczyzn, którzy chcą wyrazić swoim wyglądem. Jeśli nie wiesz, jak zawiązać długi szalik, ta metoda jest łatwym sposobem na złapanie nadmiaru materiału. Dzięki temu możesz stworzyć coś łatwiejszego w zarządzaniu przy niewielkim wysiłku. Załóż szalik na szyję tak, aby jeden koniec był dłuższy od drugiego. Zawiąż luźny węzeł na dłuższym boku, pociągając koniec pod i nad sobą. To z kolei tworzy pętelkowy szalik, którego wystarczy luźno przeciągnąć koniec. Następnie przewlecz również drugi koniec przez pętlę. Dokręć i wyreguluj. Jednak kilka pierwszych prób prawdopodobnie będzie wymagało stosunkowo czystej głowy i lustra.

Odwrócona drapowana plisa

męski szalik technika zawijania apaszki odwrócony drapowany plisowany sweter

Jesteśmy już na środkowym terytorium, a ten styl z podwójnym węzłem nadaje się również na chłodniejsze dni. Znasz już pierwszy zabieg – drapowanie i owijanie. Teraz weź jeden koniec i zrób plisę przez pętlę. Następnie powtórz to samo z drugim końcem i dopasuj szalik do swoich upodobań. Ten styl nadaje się zarówno na co dzień, jak i na wizytę, dzięki czemu będziesz wyglądać całkiem nieźle.

Prosty węzeł (cztery w ręku)

męska instrukcja wiązania szalika krok po kroku technika owijania garnitur cztery w ręku prosty węzeł męski męski

Nie martw się, nie ma to nic wspólnego z węzłem krawata o tej samej nazwie. Po prostu spróbuj, gdy chcesz wyglądać jednocześnie szykownie i elegancko. Najpierw postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi francuskiego węzła, ale tym razem przeciągnij tylko wierzchnią część przez pętlę. Następnie przekręć pętlę, tworząc w ten sposób drugi otwór pod pierwszym. Powinno wyglądać jak liczba 8. Przeciągnij drugi koniec przez drugi otwór i dokręć, aby wyregulować.

Szaliki krawatowe – szalik jak koc

męskie wiązanie szalika instrukcje krok po kroku technika owijania wełniane okulary przeciwsłoneczne płaszcz koc szalik

Szalik sufitowy to coś, co tak naprawdę nie ma żadnych zasad. Jeśli zawiążesz szalik i rozłożysz go, praktycznie będziesz w stanie zawiązać szalik kwadratowy. Wystarczy założyć to na szyję i ramiona, aby szybko się rozgrzać w mroźne zimowe dni. Typowym sposobem stylizacji szalika na koc jest noszenie go na szyi i ramionach. To może sprawić, że ubiór stanie się głównym punktem stroju. Ze względu na odważny styl, szalik na koc jest bardziej odpowiedni dla osób, które nie chcą wizualnie wtapiać się w tłum.

Instrukcja wiązania szalika męskiego krok po kroku technika nawijania wełniany płaszcz paryski francuski europejski węzeł benedict cumberbatch

Jeśli więc nie jesteś fanem krawatów, dobrze dobrana chusta może naznaczyć Cię jako mężczyznę, który nie tylko idzie swoją drogą, ale także zwraca na nią baczną uwagę. Przykryj garnitur nonszalanckim szalikiem na głowie lub wyciągnij lekki szalik z klapy. Wreszcie, kiedy zakładasz to akcesorium, nie noś szalika pod koszulą. Wyłączając wariant Ascot, po prostu nie wygląda dobrze nawet na gwiazdach i ikonach mody.