Styl

Kolorystyka wiosenna – porady dotyczące mody i stylizacji w odpowiednich tonacjach

wiosenne kolory stylizacja-makijaż-porady-ubrania-akcesoria

Odpowiednie kolory pod względem mody i stylizacji to kwestia typu. Podczas gdy dla niektórych zimne kolory wyglądają lepiej, inne typy powinny wybrać ciepłe kolory. W związku z tym na każdą porę roku istnieje również określony typ, który określają charakterystyczne kolory i niuanse kolorystyczne. Ten artykuł dotyczy konkretnie typu wiosny, który charakteryzuje się głównie ciepłymi tonami. Mamy kilka wskazówek dotyczących stylizacji i odpowiednich Kolory typu wiosennego zestaw do rozważenia podczas łączenia stroju i stylizacji. Pozostań wierny swojemu typowi!

Kolory wiosenne – Jak poznać swój typ?

wiosenne kolory gwyneth-paltrow-piegi-czerwone-włosy-blond

Prosty test może stwierdzić, czy jesteś typem sprężyny. Aby to zrobić, będziesz potrzebować srebrnej i złotej biżuterii. Stań przed lustrem i najpierw przyłóż złotą biżuterię do twarzy. Jeśli to, w przeciwieństwie do srebrnej biżuterii, sprawia, że ​​Twoja skóra promienieje, to możesz założyć, że jesteś typem jesiennym lub wiosennym. Srebrna biżuteria sprawia, że ​​Twoja skóra wygląda raczej ziemisto.

Wiosenne kolory w zależności od koloru skóry, oczu i włosów

wiosna typ kolory kolory typy-pory roku-wiosna-lato-jesień-zima

Aby wykluczyć jesienny typ, weź pod uwagę kolor skóry i włosów. Typ wiosenny ma jasny kolor włosów, który świeci w słońcu. Należą do nich ciemny blond, miedziany czerwony lub czerwony blond, a także miodowy blond. Jeśli masz jasną karnację, to znak, że jesteś wiosennym facetem. Skóra powinna mieć również ciepły odcień. Jeśli masz piegi i jasny kolor oczu, taki jak niebieski, szary lub jasnobrązowy, możesz użyć wiosennych kolorów do swojej stylizacji.

Odpowiednie kolory dla typu wiosennego

wiosna typ-kolory-paleta-ciepłe-odcienie-zielona-turkusowa

Do stylizacji użyj delikatnych, lekkich, a przede wszystkim ciepłych wiosennych kolorów. Dobrze nadają się żółte, morelowe lub niebiesko-zielone. Żółty to świetny podstawowy kolor dla typu wiosennego, który powinien mieć przynajmniej 50% w stylizacji. Dotyczy to zarówno makijażu, jak i ubrań. Są też młodzieńcze wiosenne kolory, takie jak pomidorowa czerwień, majowa zieleń, limonkowa zieleń, blady turkus, pomarańcz i koral, które podkreślają kobiecy i delikatny wygląd. Aby uzyskać bardziej oficjalny strój biznesowy, możesz użyć koloru beżowego.

Zimne kolory dla typu wiosennego

kolory wiosenne jaśniejsze-rodzaj skóry-włosy-blond-średni brąz

Należy unikać zimnych kolorów w typie wiosennym. Lazurowy i ciemnofioletowy zaburzają harmonijny wygląd typu wiosennego, ponieważ sprawiają, że skóra wygląda zbyt blado. To samo dotyczy czerni. Ogólnie rzecz biorąc, typ wiosenny powinien unikać ciemnych kolorów. Unikaj jasnych neonowych kolorów i używaj alternatyw dla czystej bieli. Do tego nadają się vintage białe, kremowe lub szampańskie oraz piękna naturalna biel.

Typ sprężyny łączący kolory

wiosna-type-kolory-delikatny-koral-łososiowy-zielony-strój

Oczywiście nie zawsze chcesz mieć monochromatyczny strój i stylizację. W takim przypadku możesz śmiało łączyć kilka wiosennych kolorów. Najlepszym sposobem na uzyskanie kontrastowego wyglądu są kombinacje jasnofioletowego i jasnozielonego, morelowego i niebieskiego, jasnozielonego i różowego, czerwonego i fioletowego lub żółtego i szarego.

Wiosenne kolory do makijażu

wiosenne kolory julianne-hough-blond-złoto-migotanie-niebieskie-oczy

W makijażu ważne jest, aby kolory podkreślały Twoją skórę, a nie ją tłumiły. Należy więc wybierać delikatnie i najlepiej z żółtym odcieniem. Róż też należy dobierać delikatnie. Morela jest idealna, ponieważ uzupełnia koloryt skóry. Inne odpowiednie kolory typu wiosennego do makijażu to jaskrawoczerwony i różowy, których można używać tylko jako kolorów szminki dla typu wiosennego.

Makijaż oczu

wiosenna kolorystyka porady-pomysły-stylizacja-panie

Umaluj oczy tak neutralnie, jak to możliwe. Odpowiednie są wiosenne kolory ochry i inne odcienie beżu. Jeśli nadal chcesz podkreślić oczy bardziej wyrazistym kolorem, jako cień do powiek wybierz odcień zieleni. Zdecydowanie unikaj niebieskiego i innych ciemnych kolorów. Ogólnie wszystkie kolory makijażu powinny się uzupełniać i unikać silnych kontrastów.

Wybór odpowiedniego koloru włosów

wiosna-type-kolory-pomysly-kolory-wlosow-olsen-bliźniaczki-czerwony-brązowy-blond

W typie wiosennym włosy charakteryzują się delikatnym złotym połyskiem. Jeśli chcesz wypróbować nowy kolor włosów, wskazane jest, aby zachować ten złoty połysk. Możesz więc wybrać blond pasemka lub złocistoczerwone pasemka. Kolory wiosenne w różnych odcieniach blondu lub w kolorze włosów nie ciemniejszym niż średni brąz nadają się na całe włosy.

Wiosenne kolory dla mody

wiosna-type-kolory-pomarańczowy-strój-ekstrawagancki-style

Wspomnieliśmy już powyżej, jakie kolory należy dobrać do wiosennego typu ubioru. Dlatego preferowane są subtelne kolory. Jeśli jednak na określoną okazję chcesz stylizować się bardziej ekstrawagancko, możesz to zrobić z mocną czerwienią pomidorową lub jasną pomarańczą. W przypadku spódnicy i spodni możesz również odważyć się wypróbować kolor, który nie należy do typu wiosennego. Jednak wtedy należy utworzyć kompensację z górną częścią. Kolory wiosenne są tam ponownie zdecydowanie poszukiwane.

Biżuteria na wiosnę

wiosna-type-kolory-biżuteria-złoto-jadet-turkus-bursztyn

Skoro już określiłeś swój typ na podstawie testu biżuterii, nie trzeba dodawać, że biżuteria złota jest dla Ciebie najlepszym wariantem. Kamieniami i innymi akcentami w biżuterii mogą być wiosenne kolory: kość słoniowa, turkus, jadeit, koral czy bursztyn. Biżuteria wykonana ze srebra lub platyny sprawia, że ​​wyglądasz blado i nie podkreśla swojego typu.

Wskazówki dla osób noszących okulary

wiosenne kolory-okulary-ciepłe odcienie-brązowe-szkło

Nie tylko ci, którzy noszą okulary, powinni zwracać szczególną uwagę na wybór okularów. Ostrożnie dobieraj także okulary przeciwsłoneczne, które są niezbędne latem. Okulary i oprawki okularów nie powinny być wybierane na ciemne. Odpowiednie są typowe kolory wiosenne i matowe złoto. Okulary bez oprawek lub okulary w kolorze srebrnym są nieodpowiednie.

Właściwy lakier do paznokci

wiosna-type-kolory-jasny-look-rouge-morel-twarz-makijaż-lakier do paznokci-projektowanie paznokci

Niewiele więcej można powiedzieć o wiosennych kolorach lakieru do paznokci. Wybierz jeden z wymienionych kolorów, który jest odpowiedni dla tego typu lub stwórz ciekawą stylizację z wymienionych wariantów kombinacji. Otrzymasz efektowny styl ze złotem, ekstrawagancki z czerwienią lub jasnym pomarańczem, a na co dzień po prostu wybierasz jeden z bardziej subtelnych lub naturalnych kolorów.

Paleta kolorów dla typu wiosennego

wiosenne-kolory-pomysly-paleta-kolorow-neutralne-odcienie-turkusowe-zoltawe

Powyżej znajduje się kolejna paleta kolorów, która zebrała kilka odpowiednich kolorów typu wiosennego. Dzięki temu na pierwszy rzut oka uzyskasz dobre wytyczne dotyczące doboru makijażu, kolorów odzieży i akcesoriów, koloru włosów i lakieru do paznokci. Podkreśl swój ciepły kolor odpowiednimi kolorami i niuansami i spraw, aby Twój wygląd był lśniący!