Schudnąć, zdrowie

Szybko schudnąć podczas snu? Wskazówki dotyczące utraty wagi

jedz-w-łóżku-piękna-kobieta-pod-kocem

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zmienić swoje nawyki i zacząłeś regularnie chodzić na siłownię, zdrowo się odżywiać i nie pić alkoholu, to znaczy, że szybko schudnąć chcieć. Jednak pomimo wysiłku możesz nie schudnąć, a przynajmniej nie tyle, ile chciałbyś stracić. Wtedy powinieneś wiedzieć, jak to zrobić prawidłowo, prozdrowotnie i szybko schudnąć Móc.

Schudnij szybko – co dzieje się w naszym organizmie

wyszczuplające-dżinsy-szczupła-damska-figura-biały-top

Według specjalistów 120 hormonów ma wpływ na apetyt. Sposób, w jaki te współdziałają harmonijnie, wymaga obecności bardzo delikatnej i delikatnej równowagi, która może być bardzo szybko zakłócona. Może to ostatecznie wywołać zwiększony apetyt.

Różne badania wykazały, że po nieprzespanej lub niespokojnej nocy ludzie zwykle budzą się bardzo głodni i mają zwiększony apetyt na pokarmy bogate w węglowodany.

Schudnij szybko – jak pomaga nam sen?

szybka-schudnąć-w czasie-snu-równowaga-hormonów

„Sen jest ważnym modulatorem funkcji neuroendokrynnych i wychwytu glukozy przez komórki. Zaburzenia snu mogą zaburzyć metabolizm ”- mówi Maria Eugenia Castro, specjalistka ds. żywienia we włoskim szpitalu w Buenos Aires. „Dodatkowo brak snu, który jest bardzo powszechny w dzisiejszym stresującym życiu codziennym, prowadzi do nagłych zmian poziomu hormonu greliny, który pobudza apetyt” – twierdzi specjalista. Ale to nie wszystko. Poziom leptyny spada po ciężkiej lub męczącej nocy. Jeśli jego poziom jest wysoki, w szczególności ten hormon sprawia, że ​​czujesz się pełny, jeśli jest niski, masz zwiększony apetyt.

Hormony to tajna broń w walce z odchudzaniem

odchudzanie-fitness-dieta-fast food-żywność

Hormon grelina nie tylko zwiększa apetyt, ale jest również powodem, dla którego spożywane przez nas jedzenie wydaje się smaczniejsze i dlatego jemy więcej. Mario Pereio, doktor biochemii, szef zespołu badawczego w National Multi-Profile Institute for Cell Biology (IMBICE) w La Plata w Argentynie oraz podwładny National Council for Research and Technology Development (CONICET) ostrzega, że ​​„poziom greliny wzrasta, gdy ludzie są głodni, ale także gdy jesteś zestresowany, dlatego spieszymy się z jedzeniem.” W przeszłości hormon ten pełnił ważną funkcję biologiczną dla ludzi, zwłaszcza w czasach braku pożywienia. Jednak ze względu na dużą ilość fast foodów w dzisiejszych czasach „ten efekt greliny zamienia się w naszego przeciwnika” i możemy być bardzo trudni. szybko schudnąć, mówi Pereio.

Według badań przeprowadzonych przez University of Chicago częściowe zmniejszenie snu spowodowało, że uczestnicy zwiększyli apetyt o 24% i nie mogli szybko schudnąć. Aby zaspokoić ten zwiększony apetyt, wybierali głównie słodycze, takie jak ciastka i czekoladki, produkty bardzo słone, takie jak frytki i frytki oraz inne przekąski, a także węglowodany, takie jak pieczywo i makaron..

Fast food i posiłki węglowodanowe to wrogowie zdrowego odżywiania

sekrety-odchudzania-kobieta-z-jedzeniem

Słaby sen i niekontrolowany apetyt są wynikiem stresu. „Kiedy jesteśmy zdenerwowani lub spięci, mózg wysyła sygnał do nadnerczy, aby wyprodukowały więcej kortyzolu” – wyjaśnia Carina Cox, specjalistka w dziedzinie żywienia i wykładowca na Uniwersytecie Favaloro. Hormon ten sprawia, że ​​organizm uwalnia glukozę we krwi, która z kolei jest magazynowana jako tłuszcz w tkance tłuszczowej.

Schudnij szybko dzięki równowadze hormonów

pomiar-wagi-palce-palce-pomoc-zadzwoń

Ponadto w ośrodkach mózgowych, które kontrolują zwiększony apetyt, mogą pojawić się problemy, które wysyłają sygnał głodu. Ponadto w takim momencie „niektóre neurochemikalia, serotonina, dopamina i endorfiny nie są już w równowadze, co prowadzi do czegoś słodkiego, węglowodanowego lub innego jedzenia, które sprawia, że ​​​​chętnie nas zażywać, takiego jak czekolada” – wyjaśnia Carina Cux..

Interesujące jest również to, że kobiety częściej wpadają w takie stany wzmożonego apetytu niż mężczyźni. „Stres ma większy wpływ na kobiety, ponieważ ich autonomiczny układ nerwowy i układ neuroendokrynny są bardziej wrażliwe niż u mężczyzn” – mówi psychiatra Enrique Jadresic, współautor książki „Psychopatologia kobiet”..

Dalsze badania pokazują, co następuje

jabłko-miara-waga-hantle-schudnij-fitness

Zastąpienie godziny snu godziną biernej aktywności dziennie, takiej jak oglądanie telewizji, może zapobiec zwiększonemu apetytowi i zmniejszyć dzienny wzrost kalorii o 6%. Będziesz musiał zmienić swoją codzienną rutynę, aby więcej spać, ale Twoje ciało i zdrowie Ci za to podziękują.

Równowagę organizmu reguluje zdrowy sen i redukcja stresu

miłe-śniadanie-w-łóżku-chudnij-śpij

Zdrowe odżywianie to także dobra równowaga hormonalna i dobry nastrój

śmiejąca się-kobieta-w-łóżko-śniadanie-dieta

Dobry sen to najlepszy prezent dla naszego ciała

przytulne-otoczenie-śniadanie-łóżko-zdrowe-odżywianie