samochody

Wymienna karoseria do różnych celów – przyszły projekt Mercedes-Benz

wymienna karoseria transport towarów różne przeznaczenie przyszły projekt mercedes benz

Projektanci z Mersedes-Benz przedstawiają swoją wizję innowacyjnego transportu przyszłości z wymiennymi nadwoziami samochodowymi. Projekt nosi nazwę „Urbanetic”, a jego autonomiczna koncepcja mobilności eliminuje rozdział między transportem osób i towarów, aktywując je na żądanie. To bardzo praktyczny i zrównoważony pomysł, który pozwala na sprawny ruch.

Nowoczesny wózek transportowy z mobilną karoserią

transport towarowy future vision mercedes benz carpooling nadwozie samochodu podwozie platforma miejska

Wariant Urbanetic może być wyposażony w karoserię lub moduł transportu osób w celu ograniczenia ruchu, odciążenia infrastruktury śródmiejskiej i poprawy jakości życia w mieście. W ramach całościowego systemu samochód o sportowym nadwoziu oparty jest na podwoziu napędzanym elektrycznie, które może zmieniać karoserię w razie potrzeby. Samochód koncepcyjny oferuje miejsce nawet dla dwunastu pasażerów podczas jazdy, a moduł towarowy może pomieścić do dziesięciu palet.

wymienne karoseria transport towarowy wizja przyszłości mercedes benz most do jazdy na rzece rzeka woda skyline

„Wizja Urbanetic to zupełnie nowa koncepcja mobilności dla inteligentnego miasta, w którym istnieją szeroko zakrojone, w pełni zautomatyzowane i bezzałogowe transporty lub zdefiniowane są strefy czysto autonomiczne”, mówi Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans. Dodaje, że dzięki inteligentnemu projektowi i wymiennej karoserii do transportu pasażerskiego i towarowego nowy projekt odciąży centra miast. Vision Urbanetic jest częścią holistycznego ekosystemu, który analizuje potrzeby transportowe ludzi i towarów oraz tworzy wysoce elastyczną, opartą na potrzebach flotę.

Mniejszy ruch i większa mobilność

transport towarowy wizja przyszłości mercedes benz carpooling piesi pasażerowie zatrzymują budowę ulica

Zgodnie z wizją Urbanetic, Mercede-Benz zamierza przewozić więcej osób i towarów przy użyciu mniejszej liczby pojazdów, aby zapewnić lepszą jakość życia w mieście. Ocena informacji lokalnych, takich jak sytuacja na drogach w związku z koncertami lub wydarzeniami, a także inteligentny system sterowania może analizować bieżące potrzeby i identyfikować przyszłe potrzeby. Na przykład, jeśli system zidentyfikuje tłum ludzi gromadzących się na określonym terenie, może szybko i sprawnie wysłać tam pojazdy z odpowiednią karoserią, aby sprostać zapotrzebowaniu.

transport towarowy future vision mercedes benz prezentacja widzów wstecz

Aby osiągnąć ten poziom elastyczności, projektanci samochodów wyposażyli Vision Urbanetic w różne wymienne nadwozia, w zależności od przeznaczenia, które w ciągu kilku minut można przełączać automatycznie lub ręcznie. Autonomiczne podwozie może nawet dostać się do następnej lokalizacji bez karoserii.

transport towarów wizja przyszłości mercedes benz wspólne korzystanie z samochodu fotele wewnętrzne czerwony szary

Brak kabiny kierowcy tworzy wewnętrzną przestrzeń dla wystroju wnętrza i pomija kierownicę, pedały, deskę rozdzielczą i cały kokpit. Zamiast tego przestrzeń jest wykorzystywana dla dodatkowych pasażerów lub większej ilości towarów. Elektryczny napęd przyszłego wózka transportowego zapewnia mobilność bez emisji spalin na miejscu, co jest prawie bezgłośne i oferuje nowe możliwości dostaw nocnych.

wymienne karoseria transport towary różne przeznaczenie przyszły projekt mercedes benz wyjazd inform

Wreszcie, ponieważ wiele osób nadal patrzy na pojazdy autonomiczne z pewnym stopniem sceptycyzmu, Vision Urbanetic wykorzystuje wiele kamer i systemów czujników do obserwacji i komunikacji z otoczeniem. Wielkoformatowy wyświetlacz z przodu pojazdu informuje również pieszych, że je zauważyli.

wymienna karoseria transport towarowy wizja przyszłości mercedes benz car sharing

wymienne karoserie transport towarów różne cele przyszły projekt mercedes benz chowane reflektory z logo

transport towarowy future vision mercedes benz carpooling odwiedzający wystawę

transport towarowy wizja przyszłości mercedes benz carpooling piesi pasażerowie wsiadanie drzwi przesuwne budynek ulica