samochody

Renault KWID – samochód terenowy przyszłości ma ze sobą latającego robota

Renault Auto KWID latający robot na pokładzie widok z przodu

Francuski producent samochodów Renault zaprezentował niedawno superinnowacyjną koncepcję – swojego nowego SUV-a Renault KWID jest wyposażony w latającego robota.

Renault KWID – samochód terenowy ze sportową optyką

System GPS ciemne okna nowoczesna technologia ochrona środowiska

Nowa Renault KWID łączy funkcjonalność pojazdu terenowego z wyglądem samochodu sportowego. Nie jest więc przypadkiem, że samochód jest wyposażony w drzwi skrzydłowe i spojlery. Sportowy wygląd pięciomiejscowego samochodu powinien zafascynować młodych nabywców w Indiach, gdzie niedawno zaprezentowano nowy model. Sercem samochodu koncepcyjnego KWID jest 1,2-litrowy silnik turbo o mocy 120 KM. Dwusprzęgłowa skrzynia biegów zmniejsza zużycie paliwa. Producent zaplanował nawet instalację przyjaznego dla środowiska napędu elektrycznego, aby zmniejszyć emisję spalin w dużych miastach Indii. Samochód zdobywa również punkty dzięki innym zaawansowanym technologicznie elementom, takim jak elektronicznie sterowany fotel kierowcy, elektronicznie otwierane drzwi i oświetlenie LED w kokpicie. Pionowy wyświetlacz dotykowy TFT to wielofunkcyjny element obsługi na desce rozdzielczej. Nowoczesną koncepcję uzupełnia futurystyczny kokpit – design siedzeń inspirowany jest ptasim gniazdem. Białe siedzenia i panele drzwi są zgodne z ultranowoczesnym wyglądem. Duża powierzchnia siedziska zapewnia maksymalny komfort jazdy.

Nowe Renault KWID z latającym robotem na dachu

Samochód koncepcyjny z napędem elektrycznym KWID samochód koncepcyjny w kolorze białym

Wyjątkowa rzecz w nowym Renault KWID ale jest latającym robotem, który towarzyszy samochodowi i może latać do przodu. Jego system lotu doskonale nawiguje w ruchu ulicznym dzięki wbudowanemu GPS. Latający robot wyposażony jest w kamerę. Dzięki temu kierowca zawsze może zobaczyć swoje współrzędne, dowiedzieć się o ewentualnych korkach i zaproponować alternatywne trasy lub po prostu zrobić panoramiczne zdjęcia otaczającego krajobrazu. Samochód koncepcyjny KWID to pierwszy projekt Renault, który świętował swoją światową premierę poza Europą.

Kokpit samochodowy o futurystycznym designie

Skórzane fotele samochodowe z wyświetlaczem dotykowym TFT

Nowe Renault KWID ma na dachu latającego robota

Wyposażenie napędu elektrycznego Renault 2014 KWID

Funkcjonalny i o sportowym wyglądzie – samochód terenowy zafascynował odwiedzających targi samochodowe w Indiach

Auto SUV View Side KWID Series Premium Indie

Drzwi francuskie i spoilerynowy model latających drzwi robota, które otwierają się na bok

Samochód będzie wyposażony w napęd elektryczny

Widok z tyłu Renault KWID z napędem elektrycznym nowoczesny design

Sportowe drzwi skrzydłowe z optyką dwumiejscowe nowoczesny oryginał

Spojler tylny Renault KWID nowy model 2014

Widok modelu KWID nad pięciomiejscowym pojazdem terenowym

żółty kolor szary samochód KWID 2014 widok powyżej