samochody

Przygotowanie samochodu na wiosnę – wskazówki dotyczące wiosennych przeglądów i wiosennych porządków

Dostosuj swój samochód do wiosennej wymiany opon - letnia kontrola opon

Pierwsze promienie słońca rozpieszczają nas, duchy budzą się, a teraz czas wybudzić auto z hibernacji! Cóż, samochód prawdopodobnie w ogóle nie spał w zimie, był znacznie częściej używany w zimnych porach roku. Tym ważniejsze jest teraz przestrzeganie kilku podstawowych rzeczy, aby samochód był bezpiecznym i niezawodnym towarzyszem nawet wiosną i latem! W poniższym artykule zdradzimy, jak przygotować samochód na wiosnę!

Spraw, aby Twój samochód był gotowy na wiosnę – zmiana opon

auto-spring-wymiana-opony-letnie-opony

Wszystko zaczyna się oczywiście od wymiany opon. Od O do E – od października do Wielkanocy, czyli od temperatury poniżej siedmiu stopni, autem powinno się jeździć tylko na oponach zimowych, ale to już koniec! Teraz przyszedł czas na opony letnie. Jest to przydatne nie tylko ze względów ekonomicznych, takich jak wyższe zużycie paliwa, ale ma również znaczenie dla bezpieczeństwa.

Opony zimowe tracą swoje dobre właściwości latem, a bardziej miękka mieszanka gumowa, która zapewnia lepszą przyczepność zimą, może powodować gąbczaste i nieprecyzyjne zachowanie podczas jazdy w wysokich temperaturach – więc od razu umów się na wizytę w warsztacie lub, jeśli możesz, po prostu zmień męczy się sam. Nie zapomnij jednak zmierzyć głębokości bieżnika i ciśnienia w oponach!

Dostosuj swój samochód na wiosnę – wiosenne porządki!

Dostosuj swój samochód na wiosnę - wiosenne porządki - na zewnątrz

Zimą opony nieustannie wyrzucają na lakier błoto pośniegowe z drobinkami brudu i drobnymi kamieniami, które wraz z solą drogową atakują lakier pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w myjni samochodowej. Ze względu na ochronę wód gruntowych w wielu regionach zabronione jest nie tylko mycie samochodu w domu, ale w myjni dostępne są również specjalne środki czyszczące, które zapewniają najlepszą możliwą pielęgnację pojazdu nawet po zimie. Jest też praktyczny i szybki!

auto-spring-fit-sprawiają-czujesz-czyszczenie-ręcznej-gąbki-lusterko wsteczne

Na razie jednak pozostaw mycie podwozia na zewnątrz i raczej odłóż to na miesiące letnie. Istniejące osady soli mogą łatwo dostać się do karoserii przez mycie podwozia i tam spowodować uszkodzenia. Lepiej jest najpierw wybrać krótszy program mycia, a następnie wziąć udział w myciu podwozia przy następnym myciu pojazdu.

samochód-spring-fit-make-spring-sprzątanie wnętrza

Przy okazji wyczyść wnętrze pojazdu. Zaschnięte błoto, kamyki i inne zabrudzenia znajdujące się na dywanikach należy strzepnąć i szczególnie zadbać o okna. Częste skrobanie lodu lub usuwanie okuć we wnętrzu najprawdopodobniej powoduje, że okna są nieco zamazane, co szczególnie w przypadku wystawienia na działanie promieni słonecznych może poważnie ograniczać widoczność. Więc dobrze go wyczyść – dla optymalnego widoku!

Spraw, aby Twój samochód był gotowy na wiosnę – krótki przegląd w warsztacie!

warsztat auto-sprężyny-dopasowania-ciśnienia-w-oponach

Wiele warsztatów oferuje również krótką kontrolę sprężyny podczas wymiany opon, podczas której sprawdzane są np. ustawienia oświetlenia, ciśnienie w oponach itp. Zazwyczaj kontrole te są stosunkowo tanie i należy je przeprowadzać dla własnego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Nawet jeśli samodzielnie wymieniasz opony, warto zlecić krótką kontrolę pozostałego wyposażenia i części, które odpowiadają za bezpieczeństwo pojazdu.

Albo od razu nowy samochód?

nowy-auto-wiosenna-innowacja-papier-owijany-zawijany

W maju wszystko jest nowe! Wiosna to czas innowacji i zrozumiałe jest, że wielu wykorzystuje ten czas na zakup nowego samochodu. Generalnie jest to dobry moment, ponieważ z jednej strony oszczędzasz sobie wiosenne sprzątanie i odświeżanie dla własnego pojazdu, a z drugiej strony kupując nowy samochód, trudny czas spowodowany wpływami środowiska zima już się skończyła dla samochodu i można wygodnie wsiąść do Startu latem.

Zanim jednak kupisz nowy pojazd, powinieneś również zadbać o sprzedaż „starego”. Oczywiście, kupując nowy, możesz wymienić go bezpośrednio w wielu salonach samochodowych, ale tutaj zazwyczaj otrzymujesz niższą cenę niż w przypadku sprzedaży pojazdu prywatnie. Niezależne giełdy używanych samochodów w Internecie zawsze mogą być tutaj dobrą wskazówką.

Niektóre platformy, takie jak wirkaufendeinauto.de, nie tylko kupują każdy samochód, ale także zapewniają pomocne narzędzia, z których każdy może korzystać, na przykład do prowadzenia własnego samochodu Określ cenę używanego samochodu Móc. Prosto, szybko i praktycznie – jeśli chcesz sprzedać swój samochód, powinieneś odwiedzić te strony, aby dowiedzieć się o wartości swojego pojazdu.

Czy to mycie i przygotowanie, czy nowy samochód, cokolwiek wybierzesz, życzymy bezpiecznej podróży i przyjemnego lata!