samochody

Najnowsza generacja elektrycznych samochodów sportowych: nowa Tesla Roadster

Elektryczny samochód sportowy roadster tesla prezentacja szczegółów elektromobilność

Dziś nie wystarczy już, aby super samochód został zaprojektowany szybko i pięknie. Powinien być również super zrównoważony. Fantastyczne wartości dla czasów sprintu poniżej trzech sekund są większym osiągnięciem dla pojazdów z napędem konwencjonalnym. Jeśli chodzi o elektryczne samochody sportowe, te liczby są dobre. Elektromobilność jest nie tylko bezemisyjna, ale także niesamowicie szybka. Elon Musk zaprezentował już najnowszy model Tesli i jest to roadster. Elektryczny samochód sportowy ma dach Targa, ma rozpędzić się do 100 km/h w niecałe dwie sekundy, być szybkim 400 km/h i mieć zasięg 1000 km. Oczekuje się, że będzie oferowany jako pojazd seryjny w 2020 roku, co czyni go najszybszym samochodem elektrycznym na rynku. Super samochód pod każdym względem. Z artykułu dowiesz się, co jeszcze ujawnili pionierzy elektryczności podczas oficjalnej prezentacji.

Pierwszy Tesla Roadster w 2006 roku

elektryczny samochód sportowy tesla roadtel 2006 model produkcyjny;

Amerykańska grupa rozpoczęła seryjną produkcję otwartego elektrycznego samochodu sportowego ponad 10 lat temu. Oryginalny model posiadał akumulator 53 kWh, pojedynczą skrzynię biegów i silnik elektryczny o mocy 292 KM. Wszystko zostało zapakowane w podwozie Lotus Elise. Był produkowany jako model seryjny od 2006 do 2012 roku i dziś świętuje swój gigantyczny powrót w nowej obudowie. Nowy model pod wieloma względami nie różni się od starego, ale przebija oryginalną Teslę we wszystkich dyscyplinach.

Nowy roadster Tesli: elektryczny samochód sportowy ostatniej generacji

Prezentacja modelu elektrycznego samochodu sportowego tesla roadster

Podobnie jak pierwszy roadster, nowy charakteryzuje się proporcjami samochodu sportowego z silnikiem umieszczonym centralnie, dwoma siedzeniami i dachem Targa, który na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak, jak ten z niegdysiejszej E-Elise. Nowa Tesla Roadster imponuje akumulatorem, który jest prawie czterokrotnie większy niż jego poprzednik, a wydajność powinna być co najmniej dwukrotnie wyższa. Sensacją jest zapowiadany zasięg 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. Możesz więc jechać z Los Angeles do San Francisco bez zatrzymywania się i z prędkością autostrady. Potrzebna energia jest magazynowana tylko w jednej baterii o pojemności 250 kilowatogodzin, która w pierwszej Tesli znajduje się za siedzeniami i między tylnymi kołami. Dodatkowo akumulator można szybko ładować przez 30 minut, co powinno wystarczyć na dobre 640 kilometrów. Sieć „megaładowarek” zasilanych energią słoneczną powinna zapewniać zużycie energii w ruchu.

Elektryczny samochód sportowy roadster tesla nowej generacji samochód elektryczny

W tym modelu również zauważysz brak wlotów powietrza chłodzącego z przodu, co stało się teraz czymś w rodzaju Tesli. Z tyłu widać detale przypominające nieco Audi TT Roadster. Inne akcenty, takie jak zakrzywione w górę nadkola, przywodzą na myśl Ferrari 488. Osiągi nowego, seryjnie produkowanego elektrycznego samochodu sportowego powinny przewyższyć jego największego konkurenta – Bugatti Chirona. Według Elona Muska powinna ona rozpędzić się do 100 km/h tylko przez 1,9 sekundy. Prędkość maksymalna nie jest dokładnie potwierdzona, ale można sądzić, że przekracza 400 km/h i osiąga ją przez 8,8 sekundy. Jest to możliwe dzięki bardziej rozwiniętemu trybowi Ludicrous. Nie jest to jednak możliwe na długich dystansach, a jedynie w ograniczonym oknie czasowym. Dokładnie tak to działa w Bugatti Chiron.

elektryczny samochód sportowy tesla roadster auto design street

Nowy elektryczny sportowy samochód Tesli jest napędzany przez przedni silnik elektryczny i dwie jednostki z tyłu samochodu. Silniki osiągają niewiarygodny moment obrotowy 10 000 Nm przy niezbędnym napędzie na wszystkie koła. Tesla obiecuje 1,6 miliona kilometrów bezawaryjnej pracy dla każdego. Nowy roadster powinien pojawić się na rynku już w 2020 roku, ale za jaką cenę?

elektryczny samochód sportowy model roadster tesla 2020

Od teraz możesz zarezerwować ten spektakularny elektryczny samochód sportowy. Wymagana jest zaliczka w wysokości około 40 000 euro. Całkowita cena zwykłego Roadstera 2 powinna wynosić 210 000 euro, a specjalnej serii „Founder’s” około 250 000 euro, które należy zapłacić przy składaniu zamówienia. Elektryczny samochód sportowy kontrastuje z niedawno zaprezentowanym seryjnym samochodem elektrycznym „Model 3”, który w rzeczywistości jest zaprojektowany jako niedrogi samochód elektryczny za około 35 000 dolarów.

elektryczny samochód sportowy tesla roadster widok samochodu;

Elektryczny samochód sportowy Tesla drugiej generacji jest najdroższym modelem marki. Dla porównania, wersja 75D Modelu S kosztuje 69 019 euro, a wersja P100D co najmniej 144 670 euro. Model X jako P100D kosztuje od 156 100 euro, a Model 3 powinien kosztować co najmniej 35 000 dolarów.

elektryczny samochód sportowy roadster tesla nowy model sprzedaż 2020

Oprócz elektrycznego samochodu sportowego Musk zapowiedział także Teslę Semi

elektryczny samochód sportowy prezentacja ciężarówki tesla roadster elon musk

Oprócz roadstera Elon Musk zapowiedział także nową elektryczną ciężarówkę, która ma trafić na rynek w 2019 roku. Nie podał dokładnej ceny, ale wspomniał, że naczepa Tesli jest o około 20% tańsza od ciężarówki z silnikiem Diesla. Można go zarezerwować od razu za około 5000 USD przedpłaty. Kierowca znajduje się pośrodku kabiny, a konsole sterowania z ekranami dotykowymi po obu stronach są dla niego dostępne. Dzięki temu wnętrze jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego, jak i prawostronnego, a firma oszczędza rozwój różnych wersji.

prezentacja pocztowa samochodu elektrycznego tesla

W elektrycznej ciężarówce przewidziano takie dodatki, jak autopilot, system asystujący i wyjątkowo wytrzymała szyba przednia. Napędzają go cztery silniki elektryczne, które gwarantują bezawaryjne pokonanie 1,6 miliona kilometrów. Musk obiecuje zasięg 800 kilometrów na jednym ładowaniu baterii. Konkurencja też nigdy nie śpi. W międzyczasie Daimler, Iveco, a nawet spółka zależna VW, MAN, poszły w tym kierunku i zaprezentowały już pierwsze portotypy. Jednak do tej pory nie ma na rynku ciężarówki elektrycznej i z pierwszą taką maszyną z pewnością rozpocznie się nowa era w transporcie.

elektryczny samochód sportowy tesla roadster czerwony kabriolet

Teraz Tesla musi skoncentrować się przede wszystkim na produkcji „Modelu 3”, bo właśnie wpadła w tarapaty. Obecnie nie można wyprodukować obiecanej liczby 1500 pojazdów na kwartał. Dlatego osoby zamawiające w przedsprzedaży muszą długo czekać na wyjątkowo powolną serię.

projekt wnętrza elektrycznego samochodu sportowego tesla roadster

elektryczne sterowanie wnętrzem samochodu sportowego tesla roadster

elektryczny samochód sportowy tesla roadster design auto czerwony

elektryczny samochód sportowy tesla roadster czerwony design

Oficjalna prezentacja Roadstera 2 i Tesli Semi